Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Liberec se chystá na otevření první originální Budvarky

 
čtvrtek, 26. července 2018, 13:09

Pivovar Budějovický Budvar přichází s novým konceptem pivnic Budvarka. Jedná se o značkovou restauraci českého piva Budvar. A jednu takovou budeme mít také v Liberci. Otevření nové stylové restaurace je plánováno na 7. září letošního roku.

V Liberci kdysi Budvarka byla ve sklípku liberecké radnice. Nyní bude originální Budvarka z nového konceptu známého českého pivovaru na Sokolovském náměstí. Budvarka se buduje místo klubu Edward’s, který byl před několika měsíci uzavřen.

„Je to velmi dobře situované místo a prostor, ve kterém Budvarka vzniká, je mezi lidmi zažitý. Našim cílem je navázat na historickou tradici Budvarky v Liberci a na původní historický význam objektu, ve kterém byla za první republiky vyhlášená kavárna Rádio. Zaměříme se na kvalitní kuchyni a neméně kvalitní pivo,“ říká Filip Horatschke, jeden z provozovatelů nové Budvarky.

„Naši zákazníci se mohou těšit také na speciální druhy piva, které u nás bude čepováno z tanku. Budeme jediná hospoda v Liberci, kde bude tankový Budvar,“ dodává známý liberecký architekt Filip Horatschke.

Připravuje se také zajímavá podoba interiéru liberecké Budvarky. Barevné řešení interiéru vychází z přirozené barevnosti přírodních materiálů. Další barvy jsou pak komponovány v monochromatické paletě tak, aby byl interiér sladěn v jednom barevném tónu. Součástí designového řešení restaurace Budvarka jsou i jídelní lístky, pivní tácky, přepravky na dochucovadla a kompletní venkovní značení restaurace. Pohodlné posezení obstarají kvalitní židle tradiční české značky TON a kožené čalounění opěráků lavic v boxech. Pro firemní účely nebo oslavy poskytne prostory také uzavíratelný salónek s audiovizuální technikou. V návaznosti na nově budovaný interiér bude v zadní části restaurace vystavěna letní terasa s výhledem na ještědský hřeben.

„Velice nás těší, že po Českých Budějovicích a Praze bude právě Liberec v pořadí třetím městem s Budvarkou. Podařilo se to hlavně díky tomu, že v Liberci jsme relativně rychle našli velmi vhodné prostory a také vstřícné majitele. Díky této souhře příznivých okolností Liberec nakonec přestihl Zlín. V Liberci chceme především obnovit tradici skvělého čepovaného Budvaru, který se v minulosti točil třeba v radničním sklepě,“ osvětlil Ondřej Štěpánek volbu Liberce pro novou Budvarku.

Sledujte Budvarku také na sociálních sítích Facebook a Instagram.

Plánovaný termín otevření liberecké Budvarky s kapacitou 200 míst je v pátek 7. září 2018 na Sokolovském náměstí.

 


 

Kam dál?

Z letadla nad Ještědem upadlo padesátimetrové lano. Aeroklub nálezci...

středa, 18. července 2018, 10:36

Někde nad sjezdovkou Bucharka odpadlo z letadla libereckého aeroklubu lano pro vlečení kluzáků. Členové klubu ho nyní hledají a o...

FOTO: Pohled do zázemí krematoria. Zanedbaný objekt převzalo město

úterý, 17. července 2018, 09:43

Liberec od začátku července sám provozuje krematorium a služby s ním spojené. Od začátku prázdnin zde proběhlo už deset pohřbů v...

Policie a celníci zasahují kvůli chráněným zvířatům také v Libereckém...

pondělí, 16. července 2018, 16:52

Celníci a policisté dnes zasahují v Praze, ve středních Čechách a v Libereckém kraji kvůli podezření z neoprávněného nakládání s...

FOTO: Na Svijanských slavnostech se vypilo 63 tisíc piv. Každý...

neděle, 15. července 2018, 12:25

Devětadvacáté slavnosti svijanského piva si nenechalo ujít téměř devět a půl tisíce návštěvníků, každý z nich si tak poradil...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Ministr Vojtěch odhaduje, že letos bude až tisíc případů spalniček

Počet případů onemocnění spalničkami může letos v České republice vzrůst až na tisícovku. V dnešních Otázkách Václava Moravce to řekl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Podle ČT onemocnělo v tuzemsku jen za letošní rok k pátku 21. března spalničkami již 366 lidí a jen za poslední týden přibylo šest desítek případů. Spalničky jsou vysoce nakažlivé onemocnění, mohou je provázet závažné komplikace. Loni bylo nemocných 203 za celý rok.

GLOSA: Získají fake news volnou cestu k šíření do společnosti?

Překvapuje mě, jak málo prostoru ve veřejné debatě získávají některá témata. Aktuálně se třeba jedná o směrnici o autorských právech na sociálních sítích, o které bude v příštím týdnu hlasovat Evropský parlament. Ta přináší zásadní otázku: Jsou racionálně neznalí voliči připraveni na důkladné ověřování informací, které budou nalézat na internetu?

RECENZE: Skleněný pokoj je přehlídkou krásných záběrů bez duše

Nový spektákl Julia Ševčíka (Masaryk, Normal) je adaptací stejnojmenného románového bestselleru Simona Mawera. Nechybí v něm velké tuzemské i zahraniční hvězdy a jde o jeden z nejočekávanějších českých snímků roku 2019. Oprávněně?