Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Opravená vana Lesáku propouští vodu a musí se opravit. Město bude na koupaliště dovážet vodu

 
pátek, 3. srpna 2018, 15:45

Lesní koupaliště bude muset být po sezóně vypuštěno. Důvodem je nekvalitně provedená oprava vany, kvůli které voda prosakuje. Ve spojení se suchým počasím vody v koupališti každý den o několik centimetrů ubude. Rada města v úterý schválila, že se voda do Lesáku bude dopouštět cisternami.

„Jsou tam netěsnosti, připravujeme reklamaci na spáry, jak jsou udělány. Firma to neodevzdala tak, jak má,“ řekl ekonomický náměstek primátora Jan Korytář.

Podle něj se tak voda z koupaliště bude muset po sezoně vypustit a netěsnosti opravit. „Je naše chyba, že jsme si to dostatečně nepohlídali,“ přiznal.

Podle Korytáře ale rada města na svém úterním jednání schválila 300 tisíc korun na doplňování vody do koupaliště cisternami. Náměstek argumentuje tím, že město na jednání podpořilo stejnou částkou také jednorázový běžecký závod Nature Run pro dva a půl tisíce lidí.

„Pokud je vůle podpořit jednodenní běžecké závody pro dva a půl tisíce lidí, proč bychom zároveň nemohli podpořit rekreaci našich vlastních obyvatel,“ řekl Korytář.

Dovážení vody do koupaliště schválili radní za Změnu a také Ivan Langr, který ohlásil kandidaturu za Starosty. Proti byli radní zvolení za ANO v čele s primátorem.

Vizitka autora

 

Luboš Vrabec

šéfredaktor portálu Liberecká Drbna
kontakt: sefredaktor@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu ČeskáDrbna.cz.

 
 


 

Kam dál?

Vedra budou pokračovat, nepatrně se ochladí až v neděli

pátek, 3. srpna 2018, 10:09

Liberecký kraj čeká další velmi teplý den. Venkovní teploty podle meteorologů opět překročí tropickou třicítku, maxima by měla...

Koláč přišel o značku Regionální potravina Libereckého kraje. Místní...

čtvrtek, 2. srpna 2018, 10:17

Celozrnný koláč se sezónním ovocem od společnosti Cooc Food, který peče Koláčkova pekárna v Janově nad Nisou, přišel o značku...

Všichni jsou u vody. Jen na koupaliště v Turnově přišlo v červenci 32...

čtvrtek, 2. srpna 2018, 06:01

Nejlepší červenec má za sebou nejmodernější venkovní koupaliště v Libereckém kraji, které v Maškově zahradě v Turnově funguje...

Vlna veder zrušila i čtvrteční trhy. Tento týden určitě nebudou

středa, 1. srpna 2018, 18:30

Čtvrteční Farmářské trhy v Kostelní tentokrát nebudou. Organizátoři se je rozhodli zrušit. Důvodem je vlna veder, která zasáhla i...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Na hostivařské trati nastal další milník. Začala rekonstrukce železniční stanice Praha-Vršovice

Jeden z největších železničních projektů v zemi, čtyřmiliardová optimalizace traťového úseku z Prahy-Hostivaře na Hlavní nádraží, pokročil k dalšímu milníku – rekonstrukci stanice Praha-Vršovice.

Kterým eshopům s potravinami se raději vyhnout? Upozorňuje na to web potravinářské inspekce

Jak nakoupit potraviny a doplňky stravy snadno přes internet a přitom se nenapálit? To se snaží zajistit potravinářská inspekce, která zřídila novou sekci webu Potraviny na pranýři s názvem Rizikové weby.

Stát chce podle Babiše koupit ArcelorMittal za korunu

Stát chce koupit ostravský hutní podnik ArcelorMittal za korunu. Premiér Andrej Babiš (ANO) to uvedl v dnešním vydání Hospodářských novin (HN). Babiš řekl, že se zástupci ArcelorMittalu o koupi jedná. Britská firma Liberty House, která plánuje hutě koupit, není podle premiéra transparentní. Skupina ArcelorMittal musí ostravský podnik a další evropské hutě prodat, aby mohla koupit největší evropskou ocelárnu Ilva v Itálii. Evropská komise (EK) již dříve sdělila, že Liberty House je vhodným zájemcem o ostravské hutě a může je převzít.