Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Výrobkem Libereckého kraje je med s bílým pepřem z Vratislavic

 
sobota, 1. září 2018, 06:01

Nejlepším potravinářským výrobkem Libereckého kraje 2018 je med s bílým pepřem z rodinného včelařství Miloše Zástěry z Vratislavic nad Nisou. Na druhém místě skončila v soutěži stoprocentní jablečná šťáva z Moštovny Lažany a třetím místem porota ocenila mrkvový chléb z Řemeslné Koláčkovy pekárny v Janově nad Nisou. Ocenění výrobci převezmou na Krajských dožínkách, které budou v sobotu v Bílém Kostele nad Nisou.

Zpracovatelé, farmáři i ekologičtí producenti měli možnost přihlásit svou produkci do devíti kategorií. V minulosti jich bylo 12, některé ale zůstávaly neobsazeny, proto se už předloni jejich počet zúžil. Přihlášeno bylo tentokrát rekordních 104 výrobků od 27 producentů.

Soutěž vyhlásil kraj poprvé v roce 2004, letos se tak uskutečnil už 15. ročník. Za dobu její existence se o titul ucházelo už bezmála 700 regionálních výrobků. Vedle již zmíněných tří vítězů, kteří zároveň vyhráli svou kategorii, ponese označení Výrobek Libereckého kraje 2018 také Bělská jaternice z firmy Podkrkonošská uzenina, sýr pletýnek z Farmy Dolenec, Špaldový harlekýn z Jizerských pekáren, Zámecký Máz 11% z Pivovaru Svijany, Jablečný extra džem s rozmarýnem a javorovým sirupem od společnosti Naivní marmelády a Kozí sýr - Fišer z Kozí farmy Nový Dvůr.

Do soutěže se může přihlásit fyzická osoba nebo firma se sídlem na území Libereckého kraje. Šanci ale mají i výrobci sídlící mimo region, pokud přihlášený produkt v kraji vyrábějí.

Držitelé ocenění mají právo používat na vyznamenaných produktech označení Výrobek roku Libereckého kraje. Vítěz každé z devíti kategorií si odnese 25 000 korun, absolutní vítěz dostane navíc šek na 35 000 korun, druhý 25 000 a třetí 15 000 korun. Celkem tak kraj na odměnách rozdělí 300 000 korun.

Napsal(a) ČTK | Foto Výrobek roku LK
 


 

Kam dál?

Zmizelý Liberec se vrací. Výstava v archivu představí hospody,...

pátek, 31. srpna 2018, 12:45

Velký zájem veřejnosti vzbudila výstava Státního archivu v Liberci s názvem Zmizelý Liberec. Ta skončila před prázdninami a na...

Kozy mají podle vědců raději lidi, kteří se usmívají

čtvrtek, 30. srpna 2018, 19:23

Kozy mají raději lidi se šťastným výrazem v tváři. Prokázala to seriózní vědecká studie, kterou otiskl časopis Open Science....

Na Ještědu se kácí, skiareál se bude rozšiřovat

čtvrtek, 30. srpna 2018, 18:10

Skiareál Ještěd čeká modernizace. Rozšíří se sjezdovky a postaví se i nová budova pro odbavování lyžařů. Společnost TMR počítá s...

Zemřel Jiří Bergr. Život automobilového závodníka změnila těžká...

čtvrtek, 30. srpna 2018, 15:56

Patřil k velkým libereckým osobnostem. Kdo by neznal Jiřího Bergra, bývalého automobilového závodníka. Velký fanoušek libereckého...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Na Jindřichohradecku pobíhá puma. Lidé by měli být opatrní při pohybu v lese

Kriminalisté z Jindřichova Hradce prověřují aktuální oznámení očitých svědků o výskytu kočkovité šelmy v oblasti mezi obcemi Velký Ratmírov a Deštná. Policisté zatím pracují s informací, že by se mohlo jednat o dospělý kus pumy americké, která má hnědou barvu, krátkou srst a dlouhý ocas zakončený tmavou srstí.

Ministerstvo navrhuje zálohované výživné do 15 až 25 procent průměrné mzdy

Ministerstvo práce navrhuje, aby stát dětem neplatičů alimentů měsíčně posílal do 15 až 25 procent průměrné mzdy v ČR podle jejich věku. O zálohované výživné jako o novou dávku by se dalo žádat poté, co peníze na potomky nedorazí za dva měsíce. Podmínkou by ale bylo, že rodič sám už začal po dlužníkovi výživné vymáhat v exekuci či u soudu. Vyplacené dávky by po neplatiči vymáhal pak stát. Návrh zákona o zálohovaném výživném zveřejnila na svém webu vláda. Vymahatelnost má posílit chystaná novela občanského zákoníku, která počítá se zabavováním zbrojních či pilotních průkazů i s postoupením pohledávek.

V sobotu se přiženou bouřky a kroupy. V platnosti je výstraha s vysokým stupněm nebezpečí

Meteorologové vydali výstrahu před silnými bouřkami. Doprovázet by je měly kroupy a vítr, který může dosahovat rychlosti 90 kilometrů v hodině. Hrozí lámání stromů a výpadky v dodávkách elektřiny. Bouřkám bude předcházet vedro, odpolední teploty v sobotu překročí na většině území 31 stupňů Celsia.