Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Úpravy v centru Liberce. Prořezané stromy i nové odpadkové koše

 
neděle, 9. září 2018, 10:43

K několika úpravám došlo v minulých dnech v centru města na Fügnerově ulici. Město nechalo prořezat a upravit stromy, pod kterými se skoro nedalo projít. Nově natřené jsou lavičky, které už nevypadaly moc dobře.

„Stromy byly vyvětveny, tedy nyní je koruna stromu výše, než bývala dříve, aby se dalo pod dřevinami lépe procházet,“ řekla mluvčí magistrátu Jana Kodymová. Podle ní také byly prosvětleny a odlehčeny koruny. „Tyto zásahy na listnatých dřevinách jsou dalším krokem ke zlepšení tohoto hojně využívaného veřejného prostoru,“ dodala.

Od Fügnerky přes Soukenné náměstí až po Jánskou ulici jsou také nové odpadkové koše. „Dále došlo k obnově nátěru dřevěných částí stávajících laviček, které již začaly vykazovat mírné opotřebení,“ uvedla mluvčí.

Další úpravy zeleně pa proběhly od terminálu směrem na druhou stranu na Perštýn. Zmizely dva smrky a částečně se tak otevřel pohled ke keramickým želvám. Zbylé tři smrky pak budou ještě prořezány.

Podle mluvčí se lidé často ptají, proč byly odstraněny habry, které rostly po stranách terminálu. „Tyto dřeviny bohužel nepřežily letošní suché léto a uhynuly. S pracovníky DPMLJ byla dohodnuta nová výsadba, která bude realizována v podzimních měsících, protože tyto dvě dřeviny zde citelně chybí,“ vysvětlila Kodymová.

Odbor ekologie a veřejného prostoru pracoval i na dalších místech města. Ošetřený byl celý par Clam Gallsů naproti Zlatému Lvu a upravovalo se i na náměstí Českých bratří, kde se budou v období vegetačního klidu ještě kácet topoly.

Zásahem prošly také sakury na Zhořelecké ulici nebo památkově chráněná takzvaná židovská lípa za krajskou knihovnou.

Vizitka autora

 

Luboš Vrabec

šéfredaktor portálu Liberecká Drbna
kontakt: sefredaktor@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu ČeskáDrbna.cz.

 
Foto Město Liberec
 


 

Kam dál?

Náklady za pobyt na záchytce v Liberci zaplatí jen pětina klientů

neděle, 9. září 2018, 07:01

Náklady za pobyt na protialkoholní záchytné stanici v Liberci, která se nachází v areálu nemocnice, zaplatí jen asi pětina...

Technické muzeum v Liberci poprvé otevřelo expozici s tramvajemi

sobota, 8. září 2018, 16:30

Technické muzeum v Liberci v sobotu poprvé zpřístupnilo expozici, jež je zaměřená na místní tramvajovou a autobusovou...

Po stopách výrobce aut Linsera se v Liberci vydala jeho pravnučka

sobota, 8. září 2018, 09:11

Po stopách svého pradědečka Christiana Linsera se v Liberci vydala Angelika Linserová. Rodina patřila ve druhé polovině 19....

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Plaga je proti plánovanému zavedení povinné maturity z matematiky

Ministr školství Robert Plaga (ANO) chce zrušit plánované zavedení povinné maturity z matematiky. Rozhodl se tak na základě analýzy výsledků maturantů ve vybraných úlohách z minulých let. Podle ministra je třeba nejdřív zlepšit výuku matematiky tak, aby jí žáci skutečně rozuměli, a až potom případně zavést povinnou maturitu. Novinářům to sdělilo tiskové oddělení ministerstva školství v reakci na informace Deníku. Zákon v současnosti počítá se zavedením povinné maturity z matematiky nejpozději od jara 2022.

Letiště Praha z tendru na skenery vyloučilo Huawei a ZTE

Letiště Václava Havla vyloučilo z výběrového řízení na sedm celotělových skenerů čínské firmy Huawei a ZTE. K tomuto kroku přistoupilo na základě loňského varování Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB). Ani jedna z čínských korporací se do tendru nemohla ani přihlásit. Jiné společnosti v tendru jejich produkty nevyužívají. Skenery za 30 milionů korun mají přispět k vyšší bezpečnosti cestujících. Uvedl to Deník N.

Vedení ČSSD odmítlo odchod z vlády Andreje Babiše

Předsednictvo ČSSD dnes nepodpořilo odchod strany z vlády. Pro opuštění kabinetu hlasovalo 11 ze 42 přítomných představitelů vedení sociální demokracie. Po jednání předsednictva to novinářům řekl předseda sociální demokracie Jan Hamáček. Pro odchod z koaliční vlády s hnutím ANO podle něj nehlasoval nikdo z užšího stranického vedení.