Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

K lavičce Václava Havla před knihovnou přibude strom na počest jeho první ženy

 
čtvrtek, 13. září 2018, 14:30

První žena bývalého prezidenta Havla Olga by se letos dožila pětaosmdesáti let. Na její počest tak před knihovnou ve středu 26. září zasadí strom, který ponese její jméno. Symbolicky doplní lavičku pojmenovanou po prvním prezidentu České republiky Václavu Havlovi, která je jen o pár metrů dál.

Sama Olga Havlová zasadila v roce 1993 lípu dobré vůle v Olomouci. Po jejím vzoru bude po celé zemi zasazeno 85 stromů, aby trvale připomínaly její odkaz.

„S Výborem dobré vůle – Nadací Olgy Havlové jsme v minulých letech úzce spolupracovali na pořádání preventivních přednášek o zdraví i o různých typech onemocnění. Když se Výbor dobré vůle na nás obrátil s myšlenkou zasadit u knihovny mladý stromek, souhlasili jsme,“ řekla ředitelka Krajské vědecké knihovny Blanka Konvalinková.

Strom bude po dohodě s Židovskou obcí Liberec vysazen v úzkém záhonu poblíž špičky synagogy.

Vysazení mladé třešně proběhne ve středu 26. září v 16 hodin. Malá slavnost vysazení stromu se uskuteční za účasti zástupců Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové, Libereckého kraje, statutárního města Liberce a dalších milých hostů. Připraven je krátký kulturní program v podání žáků ZŠ a ZUŠ Jabloňová.

Vizitka autora

 

Luboš Vrabec

šéfredaktor portálu Liberecká Drbna
kontakt: sefredaktor@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu ČeskáDrbna.cz.

 
Foto Policie ČR
 


 

Kam dál?

V iTwistu našla sklo, obsluha jí odmítla vrátit peníze

čtvrtek, 13. září 2018, 07:12

Minulý pátek vyrazila mladá slečna s kamarádkou do rychlého občerstvení na Fügnerově ulici v Liberci. V iTwistu řetězce KFC našla...

ANKETA: Konec bílých tygrů v ZOO? Nikdo je teď odtud určitě nebude...

středa, 12. září 2018, 15:19

Velké haló se strhlo ohledně budoucnosti bílých tygrů v liberecké ZOO. Skončí jejich chov? Nebo bude normálně pokračovat? V...

Ani jednoho uprchlíka do Česka? V Senátu se bude mluvit o přijetí...

středa, 12. září 2018, 10:12

Současná atmosféra v Česku sice nepřeje žádné představě přijetí jakéhokoli uprchlíka, europoslankyně Michaela Šojdrová se ale...

Zemřel docent Jiří Mrázek. Na liberecké univerzitě působil 43 let

středa, 12. září 2018, 09:42

Ve věku nedožitých 79 let zemřel dlouholetý učitel liberecké Technické univerzity docent Jiří Mrázek. Učil celé generace...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Hospodářská zvířata v těchto dnech nesmí cestovat více než 600 kilometrů, rozhodli veterináři

Státní veterinární správa rozhodla, že v následujících dnech (s platností od dnešního dne) nesmí být odbavovány zásilky hospodářských zvířat na větší vzdálenost než 600 kilometrů. Důvod je více než zřejmý, očekávaná vedra.

Sedm let po zadržení se sedmi miliony dostal Rath sedmiletý trest

Jako lékař dnes třiapadesátiletý David Rath úspěšně rozjel kariéru, nepřehlédnutelný byl také v roli politika. Stihl být ministrem zdravotnictví, zasedal ve Sněmovně, zastával i funkci středočeského hejtmana. Právě působení v čele kraje se mu ale stalo osudným. Za korupční kauzu, spojenou s Rathovým působením v hejtmanské funkci, dnes u pražského vrchního soudu dostal někdejší vysoce postavený politik sedmiletý trest vězení.

Devátý ročník kampaně Na kole jen s přilbou osloví celou Českou republiku

V roce 2018 zemřelo při dopravních nehodách 565 osob. Z celkového počtu usmrcených při nehodách bylo 38 cyklistů, 30 z nich nemělo přilbu, což představuje 79 procent všech usmrcených cyklistů na našich silnicích.