Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Vichřice na Liberecku: vlak narazil do stromu, tramvaje nejezdily kvůli potrhané troleji

 
pondělí, 24. září 2018, 07:23

Hasiči v Libereckém kraji měli kvůli silnému větru a dešti v noci na dnešek zhruba 25 výjezdů převážně k popadaným stromům. Energetici ráno evidovali tři poruchy na vedení vysokého napětí. Ve Skalici u České Lípy narazil vlak v noci do spadlého stromu. V Liberci nejezdily tramvaje, vítr potrhal trolej v Horním Hanychově.

Hasiči byli k nehodě vlaku voláni krátce po půlnoci. „Obešlo se to bez zranění," řekl operační důstojník hasičů.

Popadané stromy odstraňovali hasiči napříč celým krajem, v jednom případě vyjeli také k čerpání vody. „Nebylo to u nás tak extra rozsáhlé," uvedl operační.

Od 4:10 probíhaly výluka tramvají mezi Rybníčkem a Hanychovem. Důvodem byla popadaná a potrhaná trolej nedaleko hanochovského kostela. „Provoz je nahrazen autobusy, předpoklad ukončení oprav je cca v 9 hodin," řekla mluvčí dopravního podniku Martina Poršová.

Z neděle na pondělí napršelo v Libereckém kraji od deseti do 39 litrů vody na metr čtvereční, nejvydatnější byly srážky v Jizerských horách. Ráno k 6:00 nebyl provoz kvůli padlým stromům omezen na žádné silnici ani železniční trati. Energetici v kraji k 6:00 evidovali tři poruchy na vedení vysokého napětí a další na nízkém napětí. „Vichřice doprovázená bouřkou zasáhla Liberecký a Ústecký kraj nejméně z celého zásobovacího území ČEZ Distribuce," řekla mluvčí skupiny ČEZ Soňa Holingerová.

Na Liberecku jsou podle ní v terénu pracovníci poruchových čet v lokalitě Českého Dubu, Hlavic, Kobyl a Všelibic. „Na Jablonecku a Semilsku pak řešíme poruchy v lokalitě Frýdštejn, Jenišovice a Turnova. Předpokládáme obnovení dodávek do těchto lokalit během dnešního dne," dodala.

Napsal(a) ČTK a Luboš Vrabec | Foto Robin Žlebek
 


 

Kam dál?

Ženou regionu za Liberecký kraj se stala učitelka a politička Eva...

pondělí, 24. září 2018, 06:01

Vítězkou 9. ročníku prestižního ocenění Žena regionu se v Libereckém kraji stala Eva Rydval, ředitelka mateřské školy a...

Dnes nastává podzimní rovnodennost a začíná astronomický podzim

neděle, 23. září 2018, 15:55

Dnes nastává podzimní rovnodennost a začíná astronomický podzim. Slunce vstoupí do znamení Vah, kdy se střed Slunce nachází nad...

Po vedrech rovnou do zimy. Teploty spadnou pod deset stupňů, na...

neděle, 23. září 2018, 13:38

Zatímco ještě v pátek teploty atakovaly letních pětadvacet stupňů, jen o pár dní později se počasí bude blížit pozdnímu podzimu....

VAROVÁNÍ: Na Česko se žene silný vítr, na horách bude zuřit orkán

sobota, 22. září 2018, 15:12

Česko v neděli a pondělí opět zasáhne silný vítr, který na horách může dosáhnout i síly orkánu. Vyplývá to z výstrahy, kterou...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Hospodářská zvířata v těchto dnech nesmí cestovat více než 600 kilometrů, rozhodli veterináři

Státní veterinární správa rozhodla, že v následujících dnech (s platností od dnešního dne) nesmí být odbavovány zásilky hospodářských zvířat na větší vzdálenost než 600 kilometrů. Důvod je více než zřejmý, očekávaná vedra.

Sedm let po zadržení se sedmi miliony dostal Rath sedmiletý trest

Jako lékař dnes třiapadesátiletý David Rath úspěšně rozjel kariéru, nepřehlédnutelný byl také v roli politika. Stihl být ministrem zdravotnictví, zasedal ve Sněmovně, zastával i funkci středočeského hejtmana. Právě působení v čele kraje se mu ale stalo osudným. Za korupční kauzu, spojenou s Rathovým působením v hejtmanské funkci, dnes u pražského vrchního soudu dostal někdejší vysoce postavený politik sedmiletý trest vězení.

Devátý ročník kampaně Na kole jen s přilbou osloví celou Českou republiku

V roce 2018 zemřelo při dopravních nehodách 565 osob. Z celkového počtu usmrcených při nehodách bylo 38 cyklistů, 30 z nich nemělo přilbu, což představuje 79 procent všech usmrcených cyklistů na našich silnicích.