Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

FOTO: Humanoid Matylda se už vydal na svou cestu autostopem, míří k České Lípě

 
středa, 31. října 2018, 15:02

Robot Matylda, který se zrodil v jablonecké dílně OpenTechLab, už vyrazil na svou cestu. Autostopem chce dojet až do Pelhřimova, kde najde domov v Muzeu rekordů a kuriozit.

S Matyldou se přišlo rozloučit mnoho novinářů i místních. Čekat na svého prvního převozníka měl robot od 14 hodin u bývalé porodnice v Jablonci nad Nisou. Na řidiče, který ji chce pomoci splnit svůj sen, nečekala dlouho. Matyldy se totiž ihned ujala Zuzana Wildová se synem Kryštofem, kteří kvůli ní přijeli z až Mimoně. 

Ti si robota v autosedačce naložili do auta a vyrazili s ním na první výlet. „Povezeme Matyldu směrem na Českou Lípu a doufáme, že se jí společné cestování bude líbit,“ uvedla Zuzana Wildová. Za jak dlouho, a jestli vůbec Matylda do cíle dojede, zatím není jasné. Autoři tohoto projektu ale zůstavají optimističtí. 

Přejeme Matyldě hodně štěstí při stopování a pokud jí chcete cestou sledovat, nebo ji třeba svést, sledujte její polohu ZDE.

Vizitka autora

 

Denisa Albaniová

redaktorka portálu Liberecká Drbna

kontakt: albaniova@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
 


 

Kam dál?

(NE)OBYČEJNÍ: Nyní se mám konečně ráda, říká Tereza Pencová, která...

středa, 31. října 2018, 11:42

Jen velmi těžko dokážeme chápat, co se v hlavě lidí s poruchou příjmu potravy odehrává, a co je dohání k tomu, aby nechali své...

Kraj má zaplatit pokutu 26 milionů. Kvůli penále se soudí, část...

středa, 31. října 2018, 10:51

Liberecký kraj se soudí kvůli pokutě bezmála 26 milionů korun, kterou mu před třemi lety vyměřil finanční úřad za chyby při...

Zápis do registru dlužníků nemá sloužit jako nátlakový prostředek

středa, 31. října 2018, 07:51

Spotřebitelé i podnikatelé se setkávají s výhružkami typu: Nezaplatíte, kolik si řekneme? Tak váš dluh zaneseme do registru...

V Hrádku nebude téměř půl roku fungovat knihovna, nová stavba bude...

úterý, 30. října 2018, 20:38

V Hrádku nad Nisou budou muset vydržet dlouhé zimní večery bez knížek z knihovny. Dosavadní budova se totiž bude rekonstruovat a...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Vysílání z nedělní demonstrace na ČT vidělo čtvrt milionu lidí

Vysílání z nedělní demonstrace na pražské Letné vidělo na kanále ČT 24 v průměru 245 tisíc diváků starších 15 let. To je 12 procent z těch, co byli v tu dobu, tedy mezi 16:30 a 20:00 hodinou, u televize.

POLITOLOGOVÉ: Letná Babišovi vadí, voliče ANO ale nemusí ovlivnit

Nedělní protivládní demonstrace na pražské Letné, která byla dosud největším občanským protestem od listopadu 1989, podle oslovených politologů znamená pro premiéra Andreje Babiše (ANO) nepříjemnou situaci a poškozenou image u části domácí veřejnosti i v zahraničí. K jeho demisi ale nepovede. A to zda ovlivní rozložení voličských preferencí s dosud jasně dominujícím hnutí ANO, nelze v tuto chvíli odhadnout, záležet podle nich bude na více faktorech. Vyplývá to z dnešní ankety mezi politology. Sněmovní volby, které rozhodnou o příští vládě, se mají konat v řádném termínu v roce 2021.

Premiér je překvapen. Čím víc peněz dáváme, tím jsou lidé nespokojenější, říká

Čím více peněz dala vláda do platů, investic nebo vědy a výzkumu, tím více jsou lidé nespokojenější, uvedl dnes k nedělnímu protivládnímu protestu na pražské Letné premiér Andrej Babiš (ANO). K demonstraci, která byla zřejmě největší od roku 1989, se Babiš vrátil na závěr svého dnešního projevu na Konferenci ekonomických diplomatů v Černínském paláci a vyjádřil v něm přesvědčení, že Česko se nikdy nemělo tak dobře jako nyní.