Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

POČASÍ: Ohlásí se zima? Přijde mráz, po víkendu bude sněžit

 
pátek, 16. listopadu 2018, 07:01

Také do Libereckého kraje přichází ochlazení. Už nyní ranní teploty klesají k nule, v dalších dnech se bude dále ochlazovat a v noci může být i minus šest. Po víkendu také meteorologové hlásí sněhové srážky, a to na celém území.

Až do neděle se budou denní teploty pohybovat kolem šesti stupňů, v sobotu by navíc mělo být slunečno. Už noc na neděli ale bude hodně studená, teploty klesnou až k minus šesti stupňům.

A v pondělí to nejspíš opravdu přijde. Podle předpovědi totiž bude ve všech polohách sněžit. Denní teploty se budou pohybovat od nuly do čtyř stupňů.

Sněžit pak má i v dalších dnech, i když postupně sněžení spíše vystřídá déšť. V noci bude i nadále mrznout, teploty přes den se pak vyšplhají na maximálně čtyři stupně.

Vizitka autora

 

Luboš Vrabec

šéfredaktor portálu Liberecká Drbna
kontakt: sefredaktor@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu ČeskáDrbna.cz.

 
Foto pixabay.com
 


 

Kam dál?

Black Friday aneb Čarování se slevami na český způsob

čtvrtek, 15. listopadu 2018, 20:04

Svátek slevového šílenství zvaný Black Friday letos připadá na 23. listopadu. Odráží marketingovou snahu nahnat zákazníky do...

POCTY HEJTMANA 2018: Život spojila s operou. Marcela Machotková...

čtvrtek, 15. listopadu 2018, 12:00

Marcela Machotková je turnovská rodačka, která svoji úspěšnou pěveckou dráhu zahájila v Libereckém kraji. V divadle F. X. Šaldy...

Čeští pivaři jsou letos střidmější, týdně vypijí o půllitr méně

středa, 14. listopadu 2018, 19:43

Čeští pivaři letos týdně vypili o 1,2 velkého piva méně než loni, týdenní spotřeba klesla na 7,6 půllitru. Ženy se naopak rozpily...

I skejťák může vydat knihu. Plním si sny, užívá si Maxim Habanec

středa, 14. listopadu 2018, 10:25

Maxim Habanec je v jednom kole. V loňském roce natočil snímek o své cestě kolem světa, otevřel naprosto unikátní vnitřní...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Jak je to s osobními údaji na internetu?

Se svými osobními údaji nakládáme na internetu v podstatě denně. Internetové společnosti běžně využívají osobní údaje k cílenému marketingu. Díky tomu se Google dostal mezi tři nejvíce ceněné značky na světě. Loňská aféra s britskou konzultantskou společností Cambridge Analytica také ukázala, že osobní údaje zadané samotnými uživateli na sociální sítě mohou být zneužity dokonce k ovlivnění voleb. Co všechno se rozumí osobními údaji a jaká práva v souvislosti s nimi mají fyzické osoby?

Zhruba 190 tisíc seniorů v Česku nemá starobní penzi ani 10 tisíc korun

Zhruba 190 tisíc seniorek a seniorů musí měsíčně vystačit s důchodem pod 10 tisíc korun. Kolem 60 tisíc lidí pak nemá starobní penzi ani 8000 korun. Vyplývá to z údajů České správy sociálního zabezpečení (ČSSZ), které sněmovnímu sociálnímu výboru poskytla zastupující náměstkyně ministerstva práce pro pojistné systémy a dávky Kateřina Jirková. Hranice příjmové chudoby pro samotného člověka loni v ČR činila 11 963 korun, letos bude o něco vyšší.

Desetitisíce lidí se od rána zapojily do sbírky potravin

Desetitisíce lidí se dnes od rána zapojily v obchodech do celonárodní Sbírky potravin. Zájem byl podle pořadatelů srovnatelný se sbírkami v předchozích letech. Během akce dnes zákazníci 337 obchodů po celé republice mohli věnovat trvanlivé jídlo či drogistické potřeby pro lidi v nouzi. Letos poprvé mohou lidé přispět i při nákupu na internetu, kde bude sbírka pokračovat ještě týden. Výsledky budou známé v neděli.