Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

FOTO, VIDEO: Na náměstí už stojí vánoční smrk. Poprvé se rozsvítí v neděli

 
úterý, 20. listopadu 2018, 13:51

Je čtrnáct metrů dlouhý a pochází přímo z Liberce. Po letech to také není smrk ztepilý, ale smrk stříbrný, neboli pichláč. Řeč je o vánočním stromě, který od úterního dopoledne stojí na náměstí před radnicí. K jeho slavnostnímu rozsvícení dojde v neděli v 17 hodin.

Letošní vánoční strom pochází ze soukromého pozemku z ulice U Pily v Horním Hanychově a majitel se jej rozhodl poskytnout městu. „Smrk je pravidelného vzrůstu, hustě zavětvený, bez proschlých částí, takže se ideálně hodí k využití před radnici,“ řekla mluvčí radnice Jana Kodymová.

Strom je 14 metrů vysoký a splňuje bezpečnostní podmínky statiky, a proto se strom letos nemusí zkracovat. „Pokácení a převoz, včetně ukotvení, zajistil Sbor dobrovolných hasičů Liberec- Sever, a část peněz, které město za tuto službu zaplatí, bude využita na dobročinné účely,“ doplnila Kodymová.

Už ve čtvrtek se bude strom zdobit. Vánoční ozdoby vyrobily děti z libereckých mateřských a základních škol. Do středy si jejich výtvory můžete přijít prohlédnout do historické budovy radnice. Letos se jich sešlo 89.

V neděli pak bude v 17 hodin strom rozsvícen novým primátorem Jaroslavem Zámečníkem. Program začne už v 16:15 vystoupí dětský pěvecký sbor Severáček a pěvecký sbor Ještěd.

Vizitka autora

 

Luboš Vrabec

šéfredaktor portálu Liberecká Drbna
kontakt: sefredaktor@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu ČeskáDrbna.cz.

 
 


 

Kam dál?

Ještěd začal se zasněžováním. Některým skiareálům v kraji chybí voda

úterý, 20. listopadu 2018, 11:30

Některým zimním střediskům v Libereckém kraji hrozí, že nebudou mít na začátku sezony dostatek vody na zasněžování. Problémy...

Vánoční strom dorazí k radnici už v úterý. Pochází ze zahrady v...

pondělí, 19. listopadu 2018, 14:30

Opět přímo z Liberce bude vánoční strom, který vyroste před před radnicí. Ještě teď v klidu roste na jedné soukromé zahradě v...

Štěně k Vánocům? Živý dárek pod stromeček zvažte a buďte ostražití

pondělí, 19. listopadu 2018, 13:15

Děti umí skvěle naléhat, zvláště před Vánoci. Když si vezmou do hlavy, že chtějí pod stromečkem najít štěně, jsou schopni dnes a...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Na třídě Svobody a dalších místech v Olomouci se objevily obrysy postav. Symbolizují počet usmrcených chodců

Na chodníku u křižovatky třída Svobody a ulice Aksamitova a třech dalších místech v Olomouci se dnes ráno objevily obrysy postav a speciální pomníček, doplněný hashtagem #113. Ten symbolizuje počet usmrcených chodců při dopravních nehodách v ČR za loňský rok.

Věrnostní program Mastercardu přináší členům unikátní privátní koncert legend Stereo MC‘s

Společnost Mastercard v rámci věrnostního programu Priceless Specials pořádá soutěž o 250 vstupenek na privátní koncert Stereo MC‘s. Šance získat lístky na tuto britskou taneční a hiphopovou legendu budou mít uživatelé karet Mastercard a Maestro registrovaní v programu, kteří odkliknutím speciálního odkazu potvrdí svoji účast v soutěži a provedou alespoň jeden nákup u kteréhokoliv partnerského obchodníka Priceless Specials. Soutěž o vstupenky na Stereo MC´s se koná v období od 20. srpna do 25. září.

Média spekulují o Zaorálkovi jako ministru kultury

Novým ministrem kultury by se podle serverů Seznam Zprávy a Novinky.cz mohl stát někdejší ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD). Nynější předseda sněmovního zahraničního výboru na dotaz, zda by do vlády vstoupil, neodpověděl. Zaorálka vnímá jako dobrého kandidáta poslanec ČSSD Jan Birke, který řekl, že sám nabídku na tuto pozici nedostal.