Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

FOTO, VIDEO: Na náměstí už stojí vánoční smrk. Poprvé se rozsvítí v neděli

 
úterý, 20. listopadu 2018, 13:51

Je čtrnáct metrů dlouhý a pochází přímo z Liberce. Po letech to také není smrk ztepilý, ale smrk stříbrný, neboli pichláč. Řeč je o vánočním stromě, který od úterního dopoledne stojí na náměstí před radnicí. K jeho slavnostnímu rozsvícení dojde v neděli v 17 hodin.

Letošní vánoční strom pochází ze soukromého pozemku z ulice U Pily v Horním Hanychově a majitel se jej rozhodl poskytnout městu. „Smrk je pravidelného vzrůstu, hustě zavětvený, bez proschlých částí, takže se ideálně hodí k využití před radnici,“ řekla mluvčí radnice Jana Kodymová.

Strom je 14 metrů vysoký a splňuje bezpečnostní podmínky statiky, a proto se strom letos nemusí zkracovat. „Pokácení a převoz, včetně ukotvení, zajistil Sbor dobrovolných hasičů Liberec- Sever, a část peněz, které město za tuto službu zaplatí, bude využita na dobročinné účely,“ doplnila Kodymová.

Už ve čtvrtek se bude strom zdobit. Vánoční ozdoby vyrobily děti z libereckých mateřských a základních škol. Do středy si jejich výtvory můžete přijít prohlédnout do historické budovy radnice. Letos se jich sešlo 89.

V neděli pak bude v 17 hodin strom rozsvícen novým primátorem Jaroslavem Zámečníkem. Program začne už v 16:15 vystoupí dětský pěvecký sbor Severáček a pěvecký sbor Ještěd.

Vizitka autora

 

Luboš Vrabec

šéfredaktor portálu Liberecká Drbna
kontakt: sefredaktor@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu ČeskáDrbna.cz.

 
 


 

Kam dál?

Ještěd začal se zasněžováním. Některým skiareálům v kraji chybí voda

úterý, 20. listopadu 2018, 11:30

Některým zimním střediskům v Libereckém kraji hrozí, že nebudou mít na začátku sezony dostatek vody na zasněžování. Problémy...

Vánoční strom dorazí k radnici už v úterý. Pochází ze zahrady v...

pondělí, 19. listopadu 2018, 14:30

Opět přímo z Liberce bude vánoční strom, který vyroste před před radnicí. Ještě teď v klidu roste na jedné soukromé zahradě v...

Štěně k Vánocům? Živý dárek pod stromeček zvažte a buďte ostražití

pondělí, 19. listopadu 2018, 13:15

Děti umí skvěle naléhat, zvláště před Vánoci. Když si vezmou do hlavy, že chtějí pod stromečkem najít štěně, jsou schopni dnes a...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

STATISTIKA: Řidiči ve špatném zdravotním stavu způsobí tisíc nehod ročně

Přes tisíc dopravních nehod ročně je zapříčiněno špatným zdravotním stavem řidičů. Motoristé podle zdravotníků často svůj fyzický i psychický stav podceňují, pětina z nich například řídí i přes únavu. Na dnešní tiskové konferenci na to upozornila Asociace Záchranný kruh. Ta ve spolupráci s bezpečnostními složkami a Besipem spustí osvětovou kampaň.

Drtivá většina zrakově postižených osob jsou senioři, dotykové telefony nenaplňují jejich potřeby

Jan Šimík je jedním ze společníků mladé české firmy BlindShell, která se zabývá vývojem mobilních telefonů pro zrakově postižené. Jak vidí problematiku kompenzačních pomůcek pro slabozraké? A v čem je právě BlindShell jiný?

Škoda chce letos v Česku zvýšit prodej o desetinu na 93 400 aut

Škoda Auto letos plánuje v Česku prodat kolem 93 400 aut, což je o téměř 11 procent více než loni. V minulém roce automobilka v ČR prodala 84 172 osobních vozů. Na setkání s novináři to uvedl vedoucí českého zastoupení Luboš Vlček.