Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Krajský úřad opět ožil Vánočními trhy klientů sociálních služeb

 
čtvrtek, 29. listopadu 2018, 12:00

Klienti z více než třiceti organizací ze sociální oblasti z celého kraje představili ve středu 28. listopadu své ručně zhotovené výrobky na tradičních Vánočních trzích v budově Krajského úřadu Libereckého kraje. Letošní prodejní výstava uživatelů sociálních služeb se konala už po čtrnácté. Pár drobností pod stromeček si zde vybral také náměstek hejtmana Pavel Svoboda, pod jehož záštitou se Vánoční trhy konaly.

Svou šikovnost a nápady předvedli na trzích především senioři z domovů důchodců nebo zdravotně postižení. Návštěvníkům nabízeli vedle vánočních stromečků a adventních věnců také třeba figurky andělů, voňavé svíčky, přírodní mýdla, originální vánoční přání, ručně pletené nebo háčkované dekorace, keramické zvonečky, pletené košíky a mnoho dalšího zboží.

„Pro klienty chráněných dílen a domovů pro seniory je prodejní výstava velkým svátkem, na který se připravují dlouho dopředu. Dělá jim radost, když vidí, že se jejich výrobky líbí a lidé mají o ně zájem. Připadají si užitečnější,“ zdůraznil náměstek hejtmana Pavel Svoboda. „Trhy jsou také příležitostí ke zviditelnění sociálních služeb. Organizace na nich představují, co konkrétně dělají pro ty, kteří se bez jejich pomoci neobejdou,“ dodal.

Vánoční trhy připravuje každý rok resort sociálních věcí krajského úřadu. Obvykle přilákají až tisícovku návštěvníků. Peníze, které organizace získají prodejem svých výrobků, používají na nákup materiálu pro další ročník trhů.

Tisková zpráva | Foto Liberecký kraj
 


 

Kam dál?

POCTY HEJTMANA 2018: Věnuje se historii, Ladislav Smejkal je autorem...

čtvrtek, 29. listopadu 2018, 08:01

Ladislav Smejkal pracuje dlouhá léta v českolipském muzeu. Je autorem mnoha vlastivědných publikací o Českolipsku. V roce 2006 se...

Kuchyň s jídelnou na Švermovce prošla rekonstrukcí. Město zaplatilo...

čtvrtek, 29. listopadu 2018, 07:29

Čtyři měsíce trvala rekonstrukce kuchyně a jídelny základní školy Švermova v Liberci. Při ní došlo nejprve na stavební úpravy a...

Liberec vytvořil domovní řád pro všechny své domy, dosud ho neměl

čtvrtek, 29. listopadu 2018, 06:01

Liberec vytvořil domovní řád pro všechny své bytové domy. Páté největší město v zemi ho dosud nemělo, což přinášelo problémy...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

STATISTIKA: Řidiči ve špatném zdravotním stavu způsobí tisíc nehod ročně

Přes tisíc dopravních nehod ročně je zapříčiněno špatným zdravotním stavem řidičů. Motoristé podle zdravotníků často svůj fyzický i psychický stav podceňují, pětina z nich například řídí i přes únavu. Na dnešní tiskové konferenci na to upozornila Asociace Záchranný kruh. Ta ve spolupráci s bezpečnostními složkami a Besipem spustí osvětovou kampaň.

Drtivá většina zrakově postižených osob jsou senioři, dotykové telefony nenaplňují jejich potřeby

Jan Šimík je jedním ze společníků mladé české firmy BlindShell, která se zabývá vývojem mobilních telefonů pro zrakově postižené. Jak vidí problematiku kompenzačních pomůcek pro slabozraké? A v čem je právě BlindShell jiný?

Škoda chce letos v Česku zvýšit prodej o desetinu na 93 400 aut

Škoda Auto letos plánuje v Česku prodat kolem 93 400 aut, což je o téměř 11 procent více než loni. V minulém roce automobilka v ČR prodala 84 172 osobních vozů. Na setkání s novináři to uvedl vedoucí českého zastoupení Luboš Vlček.