Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Krajský úřad opět ožil Vánočními trhy klientů sociálních služeb

 
čtvrtek, 29. listopadu 2018, 12:00

Klienti z více než třiceti organizací ze sociální oblasti z celého kraje představili ve středu 28. listopadu své ručně zhotovené výrobky na tradičních Vánočních trzích v budově Krajského úřadu Libereckého kraje. Letošní prodejní výstava uživatelů sociálních služeb se konala už po čtrnácté. Pár drobností pod stromeček si zde vybral také náměstek hejtmana Pavel Svoboda, pod jehož záštitou se Vánoční trhy konaly.

Svou šikovnost a nápady předvedli na trzích především senioři z domovů důchodců nebo zdravotně postižení. Návštěvníkům nabízeli vedle vánočních stromečků a adventních věnců také třeba figurky andělů, voňavé svíčky, přírodní mýdla, originální vánoční přání, ručně pletené nebo háčkované dekorace, keramické zvonečky, pletené košíky a mnoho dalšího zboží.

„Pro klienty chráněných dílen a domovů pro seniory je prodejní výstava velkým svátkem, na který se připravují dlouho dopředu. Dělá jim radost, když vidí, že se jejich výrobky líbí a lidé mají o ně zájem. Připadají si užitečnější,“ zdůraznil náměstek hejtmana Pavel Svoboda. „Trhy jsou také příležitostí ke zviditelnění sociálních služeb. Organizace na nich představují, co konkrétně dělají pro ty, kteří se bez jejich pomoci neobejdou,“ dodal.

Vánoční trhy připravuje každý rok resort sociálních věcí krajského úřadu. Obvykle přilákají až tisícovku návštěvníků. Peníze, které organizace získají prodejem svých výrobků, používají na nákup materiálu pro další ročník trhů.

Tisková zpráva | Foto Liberecký kraj
 


 

Kam dál?

POCTY HEJTMANA 2018: Věnuje se historii, Ladislav Smejkal je autorem...

čtvrtek, 29. listopadu 2018, 08:01

Ladislav Smejkal pracuje dlouhá léta v českolipském muzeu. Je autorem mnoha vlastivědných publikací o Českolipsku. V roce 2006 se...

Kuchyň s jídelnou na Švermovce prošla rekonstrukcí. Město zaplatilo...

čtvrtek, 29. listopadu 2018, 07:29

Čtyři měsíce trvala rekonstrukce kuchyně a jídelny základní školy Švermova v Liberci. Při ní došlo nejprve na stavební úpravy a...

Liberec vytvořil domovní řád pro všechny své domy, dosud ho neměl

čtvrtek, 29. listopadu 2018, 06:01

Liberec vytvořil domovní řád pro všechny své bytové domy. Páté největší město v zemi ho dosud nemělo, což přinášelo problémy...

Na řadě míst jsou nová kontejnerová stání. Liberečáci je chtěli

středa, 28. listopadu 2018, 18:19

Během roku město nechalo opravit desítky kontejnerových stání. Místa, kam se odkládají odpadky, dělala na řadě míst ostudu, i...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Ochota Česka podílet se na řešení migrace se blíží nule, komentuje německý ministr vnitra

Připravenost Česka podílet se na společném evropském řešení migrace se podle německého ministra vnitra Horsta Seehofera blíží nule. Tento dojem si odvezl ze své nedávné návštěvy Prahy. Řekl to na tiskové konferenci v Berlíně, kde se také jasně přihlásil k povinnosti zachraňovat migranty ze Středozemního moře.

Okamurovi bych pomočil hrob, Soukup je narcista v nejextrémnější podobě, říká řeporyjský starosta Pavel Novotný

Pavla Novotného netřeba představovat. „Dělník bulváru na odpočinku“, jak se na Facebooku nazývá, už nepůsobí vrásky na čele celebrit. Od loňského roku vede pražskou městskou část Řeporyje jako starosta. Sám přiznává, že nyní zažívá jedno z nejšťastnějších životních období. Ruce pryč od bulváru ale nedává. Nutkání věnovat se žurnalistice stále přetrvává.

Fond životního prostředí pozastavil Agrofertu národní dotaci

Kvůli možnému střetu zájmů bývalého vlastníka Agrofertu premiéra Andreje Babiše (ANO) pozastavil náměstek Státního fondu životního prostředí Leo Steiner národní dotace pro podnik holdingu Agrofert - lihovar v Kutné Hoře. Píšou o tom dnešní Hospodářské noviny. Rozhodnutí se netýká evropských dotací, ale těch českých. Mluvčí Agrofertu Karel Hanzelka sdělil, že o pozastavení proplacení společnost nemá informace.