Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Dívka pátrá po krabici andílků k benefičnímu prodeji, za jejich výrobou stojí dojemný příběh

 
pondělí, 3. prosince 2018, 11:52

Studentka Tereza Šrytrová z Liberce pátrá po krabici plné skleněných a papírových andělíčků, kteří byli určeni k benefičnímu prodeji. Bohužel je zapomněla na konečně tramvajové zastávce Tyršovy sady v Jablonci. Přestože se na místo za necelou hodinu vrátila, krabice byla pryč.

Dojemné pátrání po krabici andílků, jejichž výdělek měl podpořit Emu s dětskou mozkovou obrnou, obletuje sociální sítě. Během tří dnů sdílelo nešťastný příspěvek více než 5000 lidí, kteří stále doufají, že se andílky podaří najít.

Krabici s celkem 200 andílky zapomněla studentka Tereza Šrytrová na zastávce v Tyršových sadech v pátek 30. listopadu kolem deváté hodiny ranní. „Když jsem se na místo za necelou hodinu vrátila, bohužel jsem zde už krabici nenašla,“ vypráví Tereza Šrytrová. Po sto papírových a stejném počtu skleněných andělíčků nyní pátrá ona, policie, dopravní podnik i magistrát města Jablonce.

Andělíčci vyrobené firmou Preciosa měli putovat na zítřejší vánoční školní jarmark. „Jeden papírový andělíček měl být prodán za padesát korun a ke každému jsme chtěli zadarmo přidat i andělíčka skleněného,“ říká studentka. Výdělek měl být předán Emičce, která se potýká s dětskou mozkovou obrnou (DMO). O jejím příběhu si můžete přečíst na stránkám Asociace rodičů dětí s DMO ZDE.

Příběh Emy 
Přestože Emička se nenarodila ani dříve, ani později než měla, při porodu se vyskytly komplikace a po narození nedýchala. Nelehký vstup do života se podepsal na zdraví Emičky v podobě dětské mozkové obrny. 

Tereza pomáhala Emě již v minulosti, a dokonce jí věnovala i svou maturitní práci. „V minulosti jsme z kamarádem věnovali nějaké peníze na Eminy rehabilitace, ale pomáhat jsme chtěli dál.K tématu jsem maturitní práce jsem si pak vybrala obrazy s názvem Cesta k Emičce,“ uvádí Tereza.

Možná předvánoční čas, možná i emocemi nabitý příběh, rozehřívá srdce lidí, kteří doufají, že se andílci najdou. Mnoho z nich podporuje Terezu Šrytrovou skrze sociální sítě a někteří se rozhodli Emě finančně přispět skrze transparentní účet a „koupit“ si tak alespoň virtuálního andílka.

Vizitka autora

 

Denisa Albaniová

redaktorka portálu Liberecká Drbna

kontakt: albaniova@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto Tereza Šrytrová
 


 

Kam dál?

FOTO: Legendární diskotéka jde k zemi. Začala demolice Ďábelské huti

pátek, 30. listopadu 2018, 07:01

Chodily sem celé generace Liberečáků, ale i lidí z širokého okolí. Pravidelně tu vystupoval třeba Leoš Mareš, slavily se tu...

Na Liberec se opět žene silný vítr. Dosáhne síly vichřice, přinese...

středa, 28. listopadu 2018, 13:55

Ve čtvrtek odpoledne začne v severní části Libereckého kraje silně foukat. Meteorologové vydali výstrahu, která platí pro...

Kraj poslal do investičního plánu akce za 87 miliard. Chce...

středa, 28. listopadu 2018, 07:26

Liberecký kraj a obce z tohoto regionu poslaly do Národního investičního plánu 1475 projektů dohromady za 87 miliard korun....

FOTO, VIDEO: Vánoční strom na náměstí už svítí. Liberečáky čeká...

neděle, 25. listopadu 2018, 17:56

Zaplněné náměstí Dr. Edvarda Beneše v neděli 25. listopadu zabouřilo ovacemi a všeobecnou euforií. Tisíce lidí si totiž nenechaly...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Klienty bank napadá další podvodná aplikace z Google Play

Kybernetičtí zločinci znovu zaútočili na klienty bank v Česku, prostřednictvím infikované aplikace Word Translator v oficiálním obchodě Google Play se snaží z mobilního zařízení s operačním systémem Android odcizit jejich přihlašovací údaje pro vzdálený přístup do bankovního účtu. Aplikace před odstraněním z obchodu Google Play měla více než 10 tisíc stažení. Uvedla to antivirová firma Eset.

Co dělat při jízdě v protisměru? Zastavit a hlavně se neotáčet

Dvě rychle po sobě jdoucí nehody na dálnicích D5 a D10 v posledních dvou dnech upoutaly opět pozornost k nehodám způsobeným auty v protisměru. O dalších poobných událostech informovaly naše redakce také začátkem letošního roku. BESIP radí: zastavte na krajnici, opusťte vůz a zavolejte policii. V žádném případě se na dálnici autem neotáčejte.

Tomu se říká úspěch! Rybníkoví hokejisté z Náměště ovládli mistrovství světa v Kanadě

Skvělá zpráva dorazila před pár hodinami z kanadské provincie Nový Brunšvik, kde se od 14. do 17. února konalo Mistrovství světa v rybníkovém hokeji. Tým z Vysočiny Captains Namest nenašel konkurenta a domů na Vysočinu odváží titul mistrů světa.