Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Dívka pátrá po krabici andílků k benefičnímu prodeji, za jejich výrobou stojí dojemný příběh

 
pondělí, 3. prosince 2018, 11:52

Studentka Tereza Šrytrová z Liberce pátrá po krabici plné skleněných a papírových andělíčků, kteří byli určeni k benefičnímu prodeji. Bohužel je zapomněla na konečně tramvajové zastávce Tyršovy sady v Jablonci. Přestože se na místo za necelou hodinu vrátila, krabice byla pryč.

Dojemné pátrání po krabici andílků, jejichž výdělek měl podpořit Emu s dětskou mozkovou obrnou, obletuje sociální sítě. Během tří dnů sdílelo nešťastný příspěvek více než 5000 lidí, kteří stále doufají, že se andílky podaří najít.

Krabici s celkem 200 andílky zapomněla studentka Tereza Šrytrová na zastávce v Tyršových sadech v pátek 30. listopadu kolem deváté hodiny ranní. „Když jsem se na místo za necelou hodinu vrátila, bohužel jsem zde už krabici nenašla,“ vypráví Tereza Šrytrová. Po sto papírových a stejném počtu skleněných andělíčků nyní pátrá ona, policie, dopravní podnik i magistrát města Jablonce.

Andělíčci vyrobené firmou Preciosa měli putovat na zítřejší vánoční školní jarmark. „Jeden papírový andělíček měl být prodán za padesát korun a ke každému jsme chtěli zadarmo přidat i andělíčka skleněného,“ říká studentka. Výdělek měl být předán Emičce, která se potýká s dětskou mozkovou obrnou (DMO). O jejím příběhu si můžete přečíst na stránkám Asociace rodičů dětí s DMO ZDE.

Příběh Emy 
Přestože Emička se nenarodila ani dříve, ani později než měla, při porodu se vyskytly komplikace a po narození nedýchala. Nelehký vstup do života se podepsal na zdraví Emičky v podobě dětské mozkové obrny. 

Tereza pomáhala Emě již v minulosti, a dokonce jí věnovala i svou maturitní práci. „V minulosti jsme z kamarádem věnovali nějaké peníze na Eminy rehabilitace, ale pomáhat jsme chtěli dál.K tématu jsem maturitní práce jsem si pak vybrala obrazy s názvem Cesta k Emičce,“ uvádí Tereza.

Možná předvánoční čas, možná i emocemi nabitý příběh, rozehřívá srdce lidí, kteří doufají, že se andílci najdou. Mnoho z nich podporuje Terezu Šrytrovou skrze sociální sítě a někteří se rozhodli Emě finančně přispět skrze transparentní účet a „koupit“ si tak alespoň virtuálního andílka.

Vizitka autora

 

Denisa Albaniová

redaktorka portálu Liberecká Drbna

kontakt: albaniova@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto Tereza Šrytrová
 


 

Kam dál?

Dnes zapálíme první svíčku na adventním věnci. Začíná očekávání...

neděle, 2. prosince 2018, 12:47

Dnes je první adventní neděle, kterou začíná očekávání vánočního času. Pro křesťany připomíná příchod Ježíše Krista, mnozí lidé...

Liberecké zastupitelstvo si počet výborů zvýšilo ze čtyř na osm

pátek, 30. listopadu 2018, 10:34

Počet výborů zastupitelstva v Liberci stoupl ze čtyř na osm. Dnes to schválili zastupitelé. Počet placených členů se ale ve...

FOTO: Legendární diskotéka jde k zemi. Začala demolice Ďábelské huti

pátek, 30. listopadu 2018, 07:01

Chodily sem celé generace Liberečáků, ale i lidí z širokého okolí. Pravidelně tu vystupoval třeba Leoš Mareš, slavily se tu...

Jak bojovat se suchem? V Dolním Vítkově vznikly tůně, které zadrží...

čtvrtek, 29. listopadu 2018, 18:30

Liberecký kraj se snaží přispět k boji se suchem, které je letos extrémní. Proto se rozhodl přispět peníze na dvě nové tůně o...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Jak je to s osobními údaji na internetu?

Se svými osobními údaji nakládáme na internetu v podstatě denně. Internetové společnosti běžně využívají osobní údaje k cílenému marketingu. Díky tomu se Google dostal mezi tři nejvíce ceněné značky na světě. Loňská aféra s britskou konzultantskou společností Cambridge Analytica také ukázala, že osobní údaje zadané samotnými uživateli na sociální sítě mohou být zneužity dokonce k ovlivnění voleb. Co všechno se rozumí osobními údaji a jaká práva v souvislosti s nimi mají fyzické osoby?

Zhruba 190 tisíc seniorů v Česku nemá starobní penzi ani 10 tisíc korun

Zhruba 190 tisíc seniorek a seniorů musí měsíčně vystačit s důchodem pod 10 tisíc korun. Kolem 60 tisíc lidí pak nemá starobní penzi ani 8000 korun. Vyplývá to z údajů České správy sociálního zabezpečení (ČSSZ), které sněmovnímu sociálnímu výboru poskytla zastupující náměstkyně ministerstva práce pro pojistné systémy a dávky Kateřina Jirková. Hranice příjmové chudoby pro samotného člověka loni v ČR činila 11 963 korun, letos bude o něco vyšší.

Desetitisíce lidí se od rána zapojily do sbírky potravin

Desetitisíce lidí se dnes od rána zapojily v obchodech do celonárodní Sbírky potravin. Zájem byl podle pořadatelů srovnatelný se sbírkami v předchozích letech. Během akce dnes zákazníci 337 obchodů po celé republice mohli věnovat trvanlivé jídlo či drogistické potřeby pro lidi v nouzi. Letos poprvé mohou lidé přispět i při nákupu na internetu, kde bude sbírka pokračovat ještě týden. Výsledky budou známé v neděli.