Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Liberečtí neuvolnění radní si polepší. Místo pěti tisíc budou brát jedenáct

 
úterý, 18. prosince 2018, 08:01

Neuvolněným radním Liberce stoupne od příštího roku měsíční odměna z 5500 na 11 013 korun. Opoziční Změně pro Liberec více než dvojnásobný nárůst nevadí, kritizuje ale způsob, jakým koalice zvýšení prosadila.

Změně vadí, že vedení města předložilo tabulku s propočtem nákladů, který neodpovídal skutečnosti. „Byl to úplný nesmysl," uvedl zastupitel Liberce za Změnu Josef Šedlbauer. Zvýšení odměn schválilo liberecké zastupitelstvo minulý týden, primátor Jaroslav Zámečník (SLK) tehdy nedostatky označil za formální nepřesnosti.

Méně za poradenství

Podle Zámečníka, který před měsícem vystřídal ve funkci primátora Tibora Batthyányho (zvol. za ANO), se rozhodli využít maximální možné částky pro neuvolněné radní. Slibuje si od toho, že město ušetří na poradenských službách. „Bývalé vedení utratilo v tomto roce asi 15 milionů korun na poradenské služby. Je to tak absurdně vysoká částka, že teď postupně analyzujeme, zda vůbec byly účelně tyto prostředky vynaloženy a rádi bychom nepokračovali v tomto trendu," řekl Jaroslav Zmáečník.

Počet neuvolněných radních stoupl po podzimních volbách ze čtyř na šest, ročně tak na jejich odměny město vynaloží zhruba o půl milionů více. Zvýšení nepovažuje lídr Změny a bývalý ekonomický náměstek primátora v Liberci Jan Korytář za problematické. „Myslím, že odměny byly podhodnocené. Když jste radní stotisícového města a musíte minimálně dvakrát do měsíce dojít na radu, účastnit se dalších jednání, máte nějakou agendu a máte se kvalitně rozhodovat, tak ta částka je za mě v pořádku," dodal.

Stoupnou i další odměny

Od příštího roku stoupnou v Liberci i další odměny. Neuvolnění zastupitelé si měsíčně polepší z 1980 na 2753 korun. Více dostanou neuvolnění zastupitelé i za účast ve výborech a komisích. U předsedy stoupne odměna ze 4980 na 5753 Kč a u člena z 3480 na 4253 korun. Pro členy komisí a výborů, kteří nejsou zastupiteli, se výše odměn nemění.

Napsal(a) ČTK | Foto Město Liberec
 


 

Kam dál?

Drbna pomáhala tam, kde bylo potřeba. Podpořených projektů je více...

úterý, 18. prosince 2018, 07:23

Když můžu, pomůžu. Tohle heslo není Drbně cizí. V letošním roce podpořila několik charitativních a dobročinných projektů. V...

Naplňte misku nechtěným mazlíkům, Psí a Kočičí přání pomáhá opuštěným...

úterý, 18. prosince 2018, 06:01

Dva projekty, jeden cíl… Pomoci zvířatům bez domova k lepšímu životu. Podpořit můžete kočičku nebo pejska, kterého si vyberete...

Spotřeba ryb se loni zvýšila, kapr je stále oblíbený

pondělí, 17. prosince 2018, 19:01

Spotřeba ryb se loni zvýšila meziročně o 6,3 procenta na 5,4 kg na osobu, uvádí Český statistický úřad. Češi nejen kapry kupují...

V Jablonci skončilo další kasino, radní schválili novelu vyhlášky

pondělí, 17. prosince 2018, 13:41

Téma hazardu v Jablonci dospělo až k referendu, kdy lidé rozhodli, že kasina ve městě nechtějí. Aktuálně majitelům kasin běží...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Fotokniha vytvořená v mobilu? S novou aplikací HappyFoto žádný problém. Dokonce ji můžete i sdílet

Opravdový unikát uvedla na trh v květnu letošního roku největší česká zásilková fotoslužba – HappyFoto. Představila novou aplikaci, ve které zákazník může své fotoprodukty nejenom tvořit, ale i sdílet. Například fotoknihu, které se už několik let těší obrovské oblibě, si může mezi svým chytrým telefonem, webovým prohlížečem či stolním počítačem libovolně přenášet a upravovat. HappyFoto je jedinou firmou, která tuto službu v České republice nabízí.

Hry o krajské pozemky. Bez jejich využití bude Letiště České Budějovice ztrátové

Složitá jednání má před sebou město České Budějovice a Jihočeský kraj. Problém se týká pozemků u Letiště České Budějovice. Majitelem pozemků, na kterých bude podle některých letiště finančně závislé, je Jihočeský kraj. I přesto, že jsou v akciové společnosti oba celky padesátiprocentními vlastníky, dostávají pozemky kraj do výhodnější pozice.

Poplatek z ubytování zřejmě dopadne i na služby typu Airbnb

Poplatek z ubytovacích kapacit se zřejmě bude vztahovat od příštího roku i na ubytovatele v soukromí, tedy například na služby typu Airbnb. Sněmovna dnes schválila vládní novelu, která to předpokládá. Největší boj se mezi poslanci strhl o stanovení maximální výše poplatku. Dolní komora nakonec nepřijala návrhy, aby vzrostl razantněji, než jak navrhoval kabinet. Předloha, jejíž schválení vítá Asociace hotelů a restaurací ČR, nyní zamíří k posouzení do Senátu.