Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Liberečtí neuvolnění radní si polepší. Místo pěti tisíc budou brát jedenáct

 
úterý, 18. prosince 2018, 08:01

Neuvolněným radním Liberce stoupne od příštího roku měsíční odměna z 5500 na 11 013 korun. Opoziční Změně pro Liberec více než dvojnásobný nárůst nevadí, kritizuje ale způsob, jakým koalice zvýšení prosadila.

Změně vadí, že vedení města předložilo tabulku s propočtem nákladů, který neodpovídal skutečnosti. „Byl to úplný nesmysl," uvedl zastupitel Liberce za Změnu Josef Šedlbauer. Zvýšení odměn schválilo liberecké zastupitelstvo minulý týden, primátor Jaroslav Zámečník (SLK) tehdy nedostatky označil za formální nepřesnosti.

Méně za poradenství

Podle Zámečníka, který před měsícem vystřídal ve funkci primátora Tibora Batthyányho (zvol. za ANO), se rozhodli využít maximální možné částky pro neuvolněné radní. Slibuje si od toho, že město ušetří na poradenských službách. „Bývalé vedení utratilo v tomto roce asi 15 milionů korun na poradenské služby. Je to tak absurdně vysoká částka, že teď postupně analyzujeme, zda vůbec byly účelně tyto prostředky vynaloženy a rádi bychom nepokračovali v tomto trendu," řekl Jaroslav Zmáečník.

Počet neuvolněných radních stoupl po podzimních volbách ze čtyř na šest, ročně tak na jejich odměny město vynaloží zhruba o půl milionů více. Zvýšení nepovažuje lídr Změny a bývalý ekonomický náměstek primátora v Liberci Jan Korytář za problematické. „Myslím, že odměny byly podhodnocené. Když jste radní stotisícového města a musíte minimálně dvakrát do měsíce dojít na radu, účastnit se dalších jednání, máte nějakou agendu a máte se kvalitně rozhodovat, tak ta částka je za mě v pořádku," dodal.

Stoupnou i další odměny

Od příštího roku stoupnou v Liberci i další odměny. Neuvolnění zastupitelé si měsíčně polepší z 1980 na 2753 korun. Více dostanou neuvolnění zastupitelé i za účast ve výborech a komisích. U předsedy stoupne odměna ze 4980 na 5753 Kč a u člena z 3480 na 4253 korun. Pro členy komisí a výborů, kteří nejsou zastupiteli, se výše odměn nemění.

Napsal(a) ČTK | Foto Město Liberec
 


 

Kam dál?

FOTO: Zabití a vykuchání psa, prodej vánočního psího masa vzbudil na...

neděle, 16. prosince 2018, 18:49

„Ochutnejte psí maso!“ „Kapr také cítí bolest!“ Tak lákali liberečtí aktivisté kolemjdoucí ke svému stánku na Fügnerce, kde...

Budou Vánoce na sněhu? V příštím týdnu se oteplí, zima přijde až na...

neděle, 16. prosince 2018, 09:07

O vánočních svátcích budou v Česku podle meteorologů venkovní teploty pravděpodobně nad nulou, až na Silvestra se ochladí. Sněhu...

Požár na Vysoké po dvou týdnech: Odklízení škod a nesmírná solidarita

sobota, 15. prosince 2018, 09:12

Jsou to dva týdny, kdy na farmě Vysoká došlo k ničivému požáru. Shořela část jižního křídla s hotelem a bytovými jednotkami. Dvě...

Lávky přes Nisu u krajského úřadu jsou zpět. Výměna trvala půl roku

pátek, 14. prosince 2018, 11:35

Původně měla výměna zchátralých lávek před krajským úřadem trvat čtyři týdny. Jenže čas opravy se nakonec protáhl na více než půl...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Populist Jaromíra Soukupa: sliby vs. fakta. Říkejte mi „český Berlusconi“

Necítím se být ani Dalíkem, ani Tvrdíkem. Říkejte mi spíš Berlusconi, odpovídal Jaromír Soukup v červnu roku 2009 na otázky redaktorky MF DNES. Ve středu oznámil, že zakládá nové politické hnutí – List Jaromíra Soukupa. Cíl? Prý chránit české národní zájmy před zkorumpovanými politiky a oligarchy.

Na českobudějovickém sídlišti Máj ordinuje zubař, kterého ještě nikdo neviděl

Pacient se zaregistruje, zdravotní sestra ho objedná, při vstupní prohlídce vybere peníze a v den další návštěvy pošle SMS zprávu, ve které stojí, že měl pan doktor dopravní nehodu. To je zkušenost lidí, kteří k zubaři chodí do Zdravotnického zařízení Máj.

Olomoucké krematorium zrušilo pohřeb s desítkami hostů. Důvod nechápou pozůstalí ani ministerstvo

Přibližně stovka smutečních hostů, rodina v obřadní síni olomouckého krematoria a tělo zesnulého připravené k obřadu a zpopelnění. I přesto se před Vánoci v olomouckém krematoriu stala věc dosud nevídaná – provozovatel krematoria smuteční obřad odmítl provést a pohřeb na místě zrušil.