Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

NEJ ČLÁNKY ROKU 2018: Vražda ve Vratislavicích, Czarotekk i požár na Ještědu

 
pondělí, 31. prosince 2018, 16:45

Právě končící rok 2018 přinesl celou řadu zajímavých událostí. Na webu jsem zveřejnila čtyři tisíce článků, v přehledu vám přináším ty úplně nejčtenější.

Rok 2018 začal tragickou událostí. Muž přepadl 5. ledna večerku ve Vratislavicích, prodavačka jeho útok nepřežila, on sám byl zraněný. Policisty svedl na falešnou stopu, že pachatelé utekli, policisté poté rozjeli pátrací akci po Liberci a okolí. Pachatele ale nakonec odhalili. 

Vražda ve Vratislavicích. Policie pátrá po dvou mužích, kteří přepadli večerku 

Koncem dubna se v Liberci a širokém okolí neřešilo nic jiného. Na pozemky mezi Krásnou Studánkou a Mníškem se sjely tisíce technařů z celé Evropy. Jejich několikadenní akce obtěžovala hlukem obyvatele z Liberce, ale i vzdálených obcí.

Do Liberce se sjíždějí technaři. Až do úterý probíhá Czarotek 2018 

Ještěd hoří! Takových zpráv mi 13. srpna přišly desítky. Nakonec se ukázalo, že v suchém létě hořel porost na Ještědu.

Ještěd zahalil kouř. Na hřebeni zasahovala skoro stovka hasičů 

Na rovince v Dětřichově jsou nehody často, a to i ty nejtragičtější. K jedné takové došlo v pátek 12. října.

U Dětřichova vyhasl život řidiče, který naboural do stromu 

Každý má také ještě v paměti požár farmy na Vysoké. Hořet začalo 30. listopadu večer, oheň napáchal škody za desítky milionů korun.

Hasiči bojovali s požárem na chrastavské farmě, zavinila ho nedbalost 

Velký ohas pak způsobila informace o natáčení holywoodského velkofilmu o Spidermanovi v Liberci. Filmaři na celé září zabrali Benešovo náměstí.

Libercem se bude prohánět Spiderman. Natáčení velkofilmu zabere náměstí 

Napsal(a) Liberecká Drbna | Foto Luboš Vrabec
 


 

Kam dál?

Rok 2019 v Libereckém kraji: Nové turistické atrakce, olymiáda...

pondělí, 31. prosince 2018, 11:06

Nové turistické atrakce, zahájení tří velkých rekonstrukcí krajských silnic, nový pavilon nemocnice v Jablonci či olympiádu...

VIDEA ROKU: Auto v protisměru, falešní hluchoněmí nebo policejní...

neděle, 30. prosince 2018, 16:10

Během celého roku jste na Drbně mohli vidět celou řadu videí. Já si uplynulých dvanáct měsíců prošla a vybrala pár z nich, která...

Sport park Liberec: Město musí opravit střechu Svijanské areny,...

pátek, 28. prosince 2018, 15:00

Je tu celkem pětatřicet sportovišť včetně multifunkční arény. Každý den si sem najde cestu v průměru přes 1400 lidi. Sport park...

Aktualizováno 28. prosince 2018, 9:41

VIDEO: V Krásné Studánce hořel rodinný dům

čtvrtek, 27. prosince 2018, 23:01

Kolem půl desáté večer byl na tísňovou linku nahlášen požár rodinného domu v Krásné Studánce v Dětřichovské ulici. Na místo kromě...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Populist Jaromíra Soukupa: sliby vs. fakta. Říkejte mi „český Berlusconi“

Necítím se být ani Dalíkem, ani Tvrdíkem. Říkejte mi spíš Berlusconi, odpovídal Jaromír Soukup v červnu roku 2009 na otázky redaktorky MF DNES. Ve středu oznámil, že zakládá nové politické hnutí – List Jaromíra Soukupa. Cíl? Prý chránit české národní zájmy před zkorumpovanými politiky a oligarchy.

Na českobudějovickém sídlišti Máj ordinuje zubař, kterého ještě nikdo neviděl

Pacient se zaregistruje, zdravotní sestra ho objedná, při vstupní prohlídce vybere peníze a v den další návštěvy pošle SMS zprávu, ve které stojí, že měl pan doktor dopravní nehodu. To je zkušenost lidí, kteří k zubaři chodí do Zdravotnického zařízení Máj.

Olomoucké krematorium zrušilo pohřeb s desítkami hostů. Důvod nechápou pozůstalí ani ministerstvo

Přibližně stovka smutečních hostů, rodina v obřadní síni olomouckého krematoria a tělo zesnulého připravené k obřadu a zpopelnění. I přesto se před Vánoci v olomouckém krematoriu stala věc dosud nevídaná – provozovatel krematoria smuteční obřad odmítl provést a pohřeb na místě zrušil.