Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Legendární Žabák je zavřený. Takhle už to dál nešlo, říká dlouholetý majitel

 
čtvrtek, 10. ledna 2019, 18:00

Třiadvacet let nepřetržitého provozu. Legenda Žabák pod libereckým Sokolovským náměstím ale před pár dny náhle zavřela. Motto hospody Každý den až do rána čepujeme Konráda tak přestalo platit.

Nikdy nezavřeli. První nonstopka otevřela v Liberci v roce 1995. A pak jela nepřetržitě. „I když jsme malovali, bylo otevřeno,” usmívá se první a jediný majitel Žáby, jak sám říká. Jméno ale v článku mít nechce. „Nechci si dělat problémy, jméno stejně není důležité.”

Několik důvodů dohromady

Hospoda už je vyklizená, u jediného stolu sedí dvě servírky. „Takhle už to prostě dál nešlo,” vysvětluje mi důvod náhlého konce. Těch je podle něj více. Neustále přibývající administrativa, zákaz kouření i boj města proti hazardu, u Žabáka bylo několik automatů. 

Za ty roky se ale nastřádala i únava a zdravotní problémy. „Už jsem tu málem nebyl, v nemocnici jsem ležel za poslední dobu dvakrát, naposledy jsem tam strávil šestnáct dní,” ukazuje mi jizvu na krku, jako památku a varování před přílišným pracovním nasazením a stresem.

Žabák tak končí, během pár měsíců by ale prostory měly znovu ožít. „Chystám něco nového, chci, aby to bylo originální. Zatím vám neřeknu víc. Se Žábou to ale nebude mít už nic společného,” pokračuje.

Kam v Liberci na pivo?

Pak se dostáváme do debaty, kam se dá vlastně dnes v Liberci zajít na normální pivo. Řada klasických hospod a pivnic zavřela, jinde se pivo nedá moc pít. „Řekněte, kde se v Liberci točí třeba dobrý Konrád?” ptá se. „Takový, jako byl tady? Nikde,” smějeme se.

I když ale po třiadvaceti letech provozování nonstopu hodně mluví o únavě a vyhoření, při zmínkách o nové hospodě mu svítí oči. „Bude to zkrátka jiné. Už žádný nonstop, to je přežité. Víc ale neřeknu, nechte se překvapit,” končí náš rozhovor.

Vizitka autora

 

Luboš Vrabec

šéfredaktor portálu Liberecká Drbna
kontakt: sefredaktor@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu ČeskáDrbna.cz.

 
 


 

Kam dál?

Topíte se v plastech? Vyrobte si z nich benzín!

čtvrtek, 10. ledna 2019, 12:23

Dvojice francouzských herců a vynálezců, Christofer Costes a Samuel Le Bihan, přišli s návrhem stroje, který je schopen přetvořit...

Dělníci našli na stavbě dvanáct štěňat, každé jiné. Jednu fenku si...

čtvrtek, 10. ledna 2019, 07:01

Dvanáct opuštěných štěňat našli stavební dělníci ve Volfarticích. A teď, co s nimi. Naskládali je do dvou velkých tašek a odvezli...

RECENZE: Kytarista Queen se jen nostalgicky neohlíží, ale tvoří i...

čtvrtek, 10. ledna 2019, 05:58

Když v roce 1992 vydal kytarista Queen Brian May svou první sólovku Back To The Light, zdálo se, že otevírá novou etapu své...

Navrhl bazén i přestavbu Hedvy na Babylon. Zemřel architekt Pavel...

středa, 9. ledna 2019, 19:46

Ve čtyřiaosmdesáti letech náhle zemřel významný liberecký architekt Pavel Švancer. Jeho návrhy zná úplně každý Liberečák, je...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Fotokniha vytvořená v mobilu? S novou aplikací HappyFoto žádný problém. Dokonce ji můžete i sdílet

Opravdový unikát uvedla na trh v květnu letošního roku největší česká zásilková fotoslužba – HappyFoto. Představila novou aplikaci, ve které zákazník může své fotoprodukty nejenom tvořit, ale i sdílet. Například fotoknihu, které se už několik let těší obrovské oblibě, si může mezi svým chytrým telefonem, webovým prohlížečem či stolním počítačem libovolně přenášet a upravovat. HappyFoto je jedinou firmou, která tuto službu v České republice nabízí.

Hry o krajské pozemky. Bez jejich využití bude Letiště České Budějovice ztrátové

Složitá jednání má před sebou město České Budějovice a Jihočeský kraj. Problém se týká pozemků u Letiště České Budějovice. Majitelem pozemků, na kterých bude podle některých letiště finančně závislé, je Jihočeský kraj. I přesto, že jsou v akciové společnosti oba celky padesátiprocentními vlastníky, dostávají pozemky kraj do výhodnější pozice.

Poplatek z ubytování zřejmě dopadne i na služby typu Airbnb

Poplatek z ubytovacích kapacit se zřejmě bude vztahovat od příštího roku i na ubytovatele v soukromí, tedy například na služby typu Airbnb. Sněmovna dnes schválila vládní novelu, která to předpokládá. Největší boj se mezi poslanci strhl o stanovení maximální výše poplatku. Dolní komora nakonec nepřijala návrhy, aby vzrostl razantněji, než jak navrhoval kabinet. Předloha, jejíž schválení vítá Asociace hotelů a restaurací ČR, nyní zamíří k posouzení do Senátu.