Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Legendární Žabák je zavřený. Takhle už to dál nešlo, říká dlouholetý majitel

 
čtvrtek, 10. ledna 2019, 18:00

Třiadvacet let nepřetržitého provozu. Legenda Žabák pod libereckým Sokolovským náměstím ale před pár dny náhle zavřela. Motto hospody Každý den až do rána čepujeme Konráda tak přestalo platit.

Nikdy nezavřeli. První nonstopka otevřela v Liberci v roce 1995. A pak jela nepřetržitě. „I když jsme malovali, bylo otevřeno,” usmívá se první a jediný majitel Žáby, jak sám říká. Jméno ale v článku mít nechce. „Nechci si dělat problémy, jméno stejně není důležité.”

Několik důvodů dohromady

Hospoda už je vyklizená, u jediného stolu sedí dvě servírky. „Takhle už to prostě dál nešlo,” vysvětluje mi důvod náhlého konce. Těch je podle něj více. Neustále přibývající administrativa, zákaz kouření i boj města proti hazardu, u Žabáka bylo několik automatů. 

Za ty roky se ale nastřádala i únava a zdravotní problémy. „Už jsem tu málem nebyl, v nemocnici jsem ležel za poslední dobu dvakrát, naposledy jsem tam strávil šestnáct dní,” ukazuje mi jizvu na krku, jako památku a varování před přílišným pracovním nasazením a stresem.

Žabák tak končí, během pár měsíců by ale prostory měly znovu ožít. „Chystám něco nového, chci, aby to bylo originální. Zatím vám neřeknu víc. Se Žábou to ale nebude mít už nic společného,” pokračuje.

Kam v Liberci na pivo?

Pak se dostáváme do debaty, kam se dá vlastně dnes v Liberci zajít na normální pivo. Řada klasických hospod a pivnic zavřela, jinde se pivo nedá moc pít. „Řekněte, kde se v Liberci točí třeba dobrý Konrád?” ptá se. „Takový, jako byl tady? Nikde,” smějeme se.

I když ale po třiadvaceti letech provozování nonstopu hodně mluví o únavě a vyhoření, při zmínkách o nové hospodě mu svítí oči. „Bude to zkrátka jiné. Už žádný nonstop, to je přežité. Víc ale neřeknu, nechte se překvapit,” končí náš rozhovor.

Vizitka autora

 

Luboš Vrabec

šéfredaktor portálu Liberecká Drbna
kontakt: sefredaktor@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu ČeskáDrbna.cz.

 
 


 

Kam dál?

FOTO: Vykolejený vlak zastavil až na peronu, převážel šest desítek...

čtvrtek, 10. ledna 2019, 10:39

Přibližně šedesát cestujících sedělo dnes ráno ve vlaku, který přijížděl na liberecké nádraží z České Lípy. Vlak ale narazil do...

Při cestě k babičce na Vánoce měli nehodu. Tatínek nepřežil, maminka...

středa, 9. ledna 2019, 13:00

Zdánlivě obyčejná cesta navždy změnila osud jedné rodiny. Rodiče se třemi dětmi jeli na Boží hod z Dlouhého Mostu na návštěvu k...

Aktualizováno 9. ledna 2019, 9:45

Dopravu komplikuje sníh a popadané stromy. V horách přes noc napadlo...

středa, 9. ledna 2019, 08:32

Dopravu v Libereckém kraji komplikuje sníh a také popadané stromy. Ty ráno zablokovaly několik silnic a na čtyřech místech také...

Rumunští podvodníci jsou zpět. Nenaleťte na jejich falešnou sbírku...

úterý, 8. ledna 2019, 13:30

O téhle falešné sbírce už Liberecká Drbna psala několikrát, rumunští podvodníci se ale stále vrací s tím, že jsou hluchoněmí a...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

KOMENTÁŘ: Rychlý internet v obcích? Memorandum obcí nad Prahou ukazuje, jak na to

Všichni se shodují na tom, že rychlý a stabilní internet bude vytvářet základ naší konkurenceschopnosti v následující dekádě. Ale nejen to… Rychlý internet je také klíčovým pilířem pro vyrovnávání příjmových disproporcí mezi jednotlivými regiony. V analogovém světě je vzdálenost hlavní bariérou mobility na trhu práce, v digitálním světě ale tato bariéra padá. Takže otázka zní: Jak přivést do menších obcí rychlý a stabilní internet?

Sníst, nebo vyhodit prošlé potraviny?

Prošlé potraviny nepatří automaticky do koše. Spotřebitelská organizace dTest vydala praktického průvodce, který pomáhá určit, jestli je možné prošlou potravinu ještě sníst, nebo je už nutné ji vyhodit.

Islámský stát byl poražen na posledním zbytku svého území

Islámský stát byl poražen na posledním zbytku svého území v obci Baghúz na východě Sýrie. S odvoláním na vyjádření mluvčího arabsko-kurdské koalice SDF podporované Spojenými státy Mustafy Bálího o tom informovala agentura Reuters. Vítězství SDF znamená podle mluvčího definitivní konec samozvaného chalífátu, který kdysi zabíral třetinu Sýrie a Iráku. Někteří reportéři ale přesto z oblasti hlásí další střelbu.