Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Legendární Žabák je zavřený. Takhle už to dál nešlo, říká dlouholetý majitel

 
čtvrtek, 10. ledna 2019, 18:00

Třiadvacet let nepřetržitého provozu. Legenda Žabák pod libereckým Sokolovským náměstím ale před pár dny náhle zavřela. Motto hospody Každý den až do rána čepujeme Konráda tak přestalo platit.

Nikdy nezavřeli. První nonstopka otevřela v Liberci v roce 1995. A pak jela nepřetržitě. „I když jsme malovali, bylo otevřeno,” usmívá se první a jediný majitel Žáby, jak sám říká. Jméno ale v článku mít nechce. „Nechci si dělat problémy, jméno stejně není důležité.”

Několik důvodů dohromady

Hospoda už je vyklizená, u jediného stolu sedí dvě servírky. „Takhle už to prostě dál nešlo,” vysvětluje mi důvod náhlého konce. Těch je podle něj více. Neustále přibývající administrativa, zákaz kouření i boj města proti hazardu, u Žabáka bylo několik automatů. 

Za ty roky se ale nastřádala i únava a zdravotní problémy. „Už jsem tu málem nebyl, v nemocnici jsem ležel za poslední dobu dvakrát, naposledy jsem tam strávil šestnáct dní,” ukazuje mi jizvu na krku, jako památku a varování před přílišným pracovním nasazením a stresem.

Žabák tak končí, během pár měsíců by ale prostory měly znovu ožít. „Chystám něco nového, chci, aby to bylo originální. Zatím vám neřeknu víc. Se Žábou to ale nebude mít už nic společného,” pokračuje.

Kam v Liberci na pivo?

Pak se dostáváme do debaty, kam se dá vlastně dnes v Liberci zajít na normální pivo. Řada klasických hospod a pivnic zavřela, jinde se pivo nedá moc pít. „Řekněte, kde se v Liberci točí třeba dobrý Konrád?” ptá se. „Takový, jako byl tady? Nikde,” smějeme se.

I když ale po třiadvaceti letech provozování nonstopu hodně mluví o únavě a vyhoření, při zmínkách o nové hospodě mu svítí oči. „Bude to zkrátka jiné. Už žádný nonstop, to je přežité. Víc ale neřeknu, nechte se překvapit,” končí náš rozhovor.

Vizitka autora

 

Luboš Vrabec

šéfredaktor portálu Liberecká Drbna
kontakt: sefredaktor@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu ČeskáDrbna.cz.

 
 


 

Kam dál?

FOTO: Vykolejený vlak zastavil až na peronu, převážel šest desítek...

čtvrtek, 10. ledna 2019, 10:39

Přibližně šedesát cestujících sedělo dnes ráno ve vlaku, který přijížděl na liberecké nádraží z České Lípy. Vlak ale narazil do...

Při cestě k babičce na Vánoce měli nehodu. Tatínek nepřežil, maminka...

středa, 9. ledna 2019, 13:00

Zdánlivě obyčejná cesta navždy změnila osud jedné rodiny. Rodiče se třemi dětmi jeli na Boží hod z Dlouhého Mostu na návštěvu k...

Aktualizováno 9. ledna 2019, 9:45

Dopravu komplikuje sníh a popadané stromy. V horách přes noc napadlo...

středa, 9. ledna 2019, 08:32

Dopravu v Libereckém kraji komplikuje sníh a také popadané stromy. Ty ráno zablokovaly několik silnic a na čtyřech místech také...

Rumunští podvodníci jsou zpět. Nenaleťte na jejich falešnou sbírku...

úterý, 8. ledna 2019, 13:30

O téhle falešné sbírce už Liberecká Drbna psala několikrát, rumunští podvodníci se ale stále vrací s tím, že jsou hluchoněmí a...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Populist Jaromíra Soukupa: sliby vs. fakta. Říkejte mi „český Berlusconi“

Necítím se být ani Dalíkem, ani Tvrdíkem. Říkejte mi spíš Berlusconi, odpovídal Jaromír Soukup v červnu roku 2009 na otázky redaktorky MF DNES. Ve středu oznámil, že zakládá nové politické hnutí – List Jaromíra Soukupa. Cíl? Prý chránit české národní zájmy před zkorumpovanými politiky a oligarchy.

Na českobudějovickém sídlišti Máj ordinuje zubař, kterého ještě nikdo neviděl

Pacient se zaregistruje, zdravotní sestra ho objedná, při vstupní prohlídce vybere peníze a v den další návštěvy pošle SMS zprávu, ve které stojí, že měl pan doktor dopravní nehodu. To je zkušenost lidí, kteří k zubaři chodí do Zdravotnického zařízení Máj.

Olomoucké krematorium zrušilo pohřeb s desítkami hostů. Důvod nechápou pozůstalí ani ministerstvo

Přibližně stovka smutečních hostů, rodina v obřadní síni olomouckého krematoria a tělo zesnulého připravené k obřadu a zpopelnění. I přesto se před Vánoci v olomouckém krematoriu stala věc dosud nevídaná – provozovatel krematoria smuteční obřad odmítl provést a pohřeb na místě zrušil.