Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Policie celý víkend zasahovala v libereckém sídle Jiřího Vařila. Kvůli poškození auta zadržela muže

 
neděle, 20. ledna 2019, 20:03

Už od sobotního rána zasahovala v sídle Jiřího Vařila v liberecké Jizerské ulici policie. Vařil je známý jako vlivná osoba ve veřejné dopravě a je spojovaný především se společností BusLine. Důvod zásahu zatím není známý, policie zatím jen oznámila, že kvůli poškození auta u domu zadržela devětatřicetiletého muže. Podle TV NOVA, která na případ upozornila jako první, se na místě mohlo i střílet.

Policie přijala na linku 158 v sobotu kolem půl deváté ráno oznámení o poškození zaparkovaného auta v Jizerské ulici. Podle svědků, kteří se ozvali TV NOVA, ale šlo o policejní manévry. „Viděla jsem tu pět policejních aut, nabíjeli si tu samopaly,” řekla Nově svědkyně.

Policie zajišťuje důkazy i uvnitř domu

Policisté jsou na místě dosud, pohybují se i v domě Jiřího Vařila. „V současné době probíhají úkony trestního řízení a zajišťování důkazů v souvislosti s tímto případem. Policistům se také včera podařilo zadržet podezřelého devětatřicetiletého muže,” uvedla mluvčí policie Dagmar Sochorová.

Celý zásah kvůli poškozenému autu? Podle svědků se během sobotního rána ozvaly i výstřely, to ale policie nepotvrdila. „Ve věci byly samozřejmě zahájeny úkony trestního řízení, a to zatím pro podezření ze spáchání dosud neustanoveného trestného činu. Zjištění všech okolností, za kterých došlo k uvedenému poškození vozidla a stanovení právní kvalifikace je předmětem probíhajícího šetření kriminalistů ze Služby kriminální policie a vyšetřování Územního odboru v Liberci,” dodala jen Sochorová.

Více informací by měla policie sdělit během pondělí.

Politické konexe Jiřího Vařila

Jiří Vařil je považovaný za vlivného podnikatele v oblasti veřejné dopravy. Jeho jméno je často zmiňováno v souvislosti se společností BusLine, která zajišťuje dopravu nejen v Libereckém kraji. 

Podle analýzy Centra nezávislé investigace má široké politické konexe napříč politickým spektrem v Libereckém kraji – úzké přátelství ho pojí například se zástupcem ředitele Kanceláře Asociace krajů Radkem Polmou, s bývalým předsedou FAČR a jabloneckým zastupitelem Miroslavem Peltou, který byl předsedou dozorčí rady v Dopravním podniku měst Liberec a Jablonec nad Nisou, a s bývalým radním pro dopravu Vladimírem Mastníkem a dalšími.

Vizitka autora

 

Luboš Vrabec

šéfredaktor portálu Liberecká Drbna
kontakt: sefredaktor@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu ČeskáDrbna.cz.

 
Foto Dominik Svoboda
 


 

Kam dál?

Opuštěné vojenské areály: Ralsko stále čeká, v Turnově vznikla škola

neděle, 20. ledna 2019, 12:11

Opuštěné vojenské areály a kasárny v Libereckém kraji většinou už dávno našly nové využití. Bývalé kasárny v Turnově se proměnily...

Počasí do konce ledna? Čekají nás celodenní mrazy

neděle, 20. ledna 2019, 07:01

Do konce ledna budou teploty pod dlouhodobým průměrem, Česko tak čekají celodenní mrazy. Zvolna oteplovat se začne na začátku...

Tři pětiny Čechů jsou pro, aby manželství bylo i pro homosexuály

sobota, 19. ledna 2019, 17:30

Zhruba tři pětiny lidí v Česku jsou pro, aby manželství mohli uzavírat také gayové a lesbické ženy. Proti se naopak staví třetina...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

O2 chce od státu 106 milionů za služby pro postižené a budky

Největší tuzemská telekomunikační firma O2 požaduje od státu 106 milionů korun za poskytování univerzální služby a levnějšího volání pro zdravotně postižené za loňský rok. Nárokované částky prověří Český telekomunikační úřad (ČTÚ). Úřad to uvedl na svém webu.

Móda Orsay je díky Priceless Specials dostupnější, cashback zvýšen na dvojnásobek

Módní oblečení značky Orsay uhrazené platební kartou Mastercard nebo Maestro je od 22. srpna až do poloviny září mimořádně dostupnější. Stačí být členem věrnostního program Priceless Specials a získat dvojnásobně navýšený cashback v hodnotě 10 procent z každého nákupu u Orsay, partnera programu.

ODBORNICE: Vzdělávání nadaných v ČR je potřeba zlepšit

V ČR stále moc nefunguje podpora rozvoje nadaných dětí. Legislativa s podporou jejich vzdělávání sice počítá, ale školy s těmito žáky často neumí pracovat. Pro zlepšení situace by byla potřeba větší informovanost společnosti o této problematice a lepší vzdělávání pedagogů. Na dnešní mezinárodní konferenci Potřeba změny ve vzdělávání nadaných to řekla předsedkyně Společnosti pro talent a nadání Eva Vondráková.