Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Policie celý víkend zasahovala v libereckém sídle Jiřího Vařila. Kvůli poškození auta zadržela muže

 
neděle, 20. ledna 2019, 20:03

Už od sobotního rána zasahovala v sídle Jiřího Vařila v liberecké Jizerské ulici policie. Vařil je známý jako vlivná osoba ve veřejné dopravě a je spojovaný především se společností BusLine. Důvod zásahu zatím není známý, policie zatím jen oznámila, že kvůli poškození auta u domu zadržela devětatřicetiletého muže. Podle TV NOVA, která na případ upozornila jako první, se na místě mohlo i střílet.

Policie přijala na linku 158 v sobotu kolem půl deváté ráno oznámení o poškození zaparkovaného auta v Jizerské ulici. Podle svědků, kteří se ozvali TV NOVA, ale šlo o policejní manévry. „Viděla jsem tu pět policejních aut, nabíjeli si tu samopaly,” řekla Nově svědkyně.

Policie zajišťuje důkazy i uvnitř domu

Policisté jsou na místě dosud, pohybují se i v domě Jiřího Vařila. „V současné době probíhají úkony trestního řízení a zajišťování důkazů v souvislosti s tímto případem. Policistům se také včera podařilo zadržet podezřelého devětatřicetiletého muže,” uvedla mluvčí policie Dagmar Sochorová.

Celý zásah kvůli poškozenému autu? Podle svědků se během sobotního rána ozvaly i výstřely, to ale policie nepotvrdila. „Ve věci byly samozřejmě zahájeny úkony trestního řízení, a to zatím pro podezření ze spáchání dosud neustanoveného trestného činu. Zjištění všech okolností, za kterých došlo k uvedenému poškození vozidla a stanovení právní kvalifikace je předmětem probíhajícího šetření kriminalistů ze Služby kriminální policie a vyšetřování Územního odboru v Liberci,” dodala jen Sochorová.

Více informací by měla policie sdělit během pondělí.

Politické konexe Jiřího Vařila

Jiří Vařil je považovaný za vlivného podnikatele v oblasti veřejné dopravy. Jeho jméno je často zmiňováno v souvislosti se společností BusLine, která zajišťuje dopravu nejen v Libereckém kraji. 

Podle analýzy Centra nezávislé investigace má široké politické konexe napříč politickým spektrem v Libereckém kraji – úzké přátelství ho pojí například se zástupcem ředitele Kanceláře Asociace krajů Radkem Polmou, s bývalým předsedou FAČR a jabloneckým zastupitelem Miroslavem Peltou, který byl předsedou dozorčí rady v Dopravním podniku měst Liberec a Jablonec nad Nisou, a s bývalým radním pro dopravu Vladimírem Mastníkem a dalšími.

Vizitka autora

 

Luboš Vrabec

šéfredaktor portálu Liberecká Drbna
kontakt: sefredaktor@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu ČeskáDrbna.cz.

 
Foto Dominik Svoboda
 


 

Kam dál?

Opuštěné vojenské areály: Ralsko stále čeká, v Turnově vznikla škola

neděle, 20. ledna 2019, 12:11

Opuštěné vojenské areály a kasárny v Libereckém kraji většinou už dávno našly nové využití. Bývalé kasárny v Turnově se proměnily...

Počasí do konce ledna? Čekají nás celodenní mrazy

neděle, 20. ledna 2019, 07:01

Do konce ledna budou teploty pod dlouhodobým průměrem, Česko tak čekají celodenní mrazy. Zvolna oteplovat se začne na začátku...

Tři pětiny Čechů jsou pro, aby manželství bylo i pro homosexuály

sobota, 19. ledna 2019, 17:30

Zhruba tři pětiny lidí v Česku jsou pro, aby manželství mohli uzavírat také gayové a lesbické ženy. Proti se naopak staví třetina...

Horská služba v noci v Jizerkách pátrala po ztraceném mladíkovi....

sobota, 19. ledna 2019, 14:29

Vyčerpaného jedenadvacetiletého mladíka pod vrcholem Smrku museli v pátek v pozdních hodinách hledat v obtížném terénu členové...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

VIDEO: Zaměstnanec na jatkách mlátí krávy a sprostě na ně křičí. Společnost ho potrestala

Aktivisté z hnutí Zvířata nejíme natočili záběry na jatkách společnosti Uzeniny Příbram. Video nazvali „Labilní zaměstnanec na jatkách v Příbrami?“. Na záběry reagovala i firma, která s chováním svého zaměstnance neztotožňuje a došlo údajně i na jeho potrestání.

Podchod u budějckého Mercury přejde do správy města. Budou pro něj hledat nájemce

Prázdné obchody, popsané stěny a otlučená omítka. Taková je realita v podchodu u Mercury, který je jednou z mála možností, jak se dostat přes Nádražní ulici k vlakovému nebo autobusovému nádraží. Po letech přechází správa podchodu na město. To chce najít nájemce, který by do zaprášených výloh vrátil život.

Samsung odložil zahájení prodeje ohebného telefonu Galaxy Fold

Jihokorejská společnost Samsung Electronics se po zprávách o problémech s displejem rozhodla, že ohebný smartphone Galaxy Fold zatím na trh neuvede. Firma tak dnešním oznámením potvrdila informace zdrojů. Nový telefon v ceně 1980 dolarů (zhruba 45 tisíc korun) se měl už v pátek začít prodávat ve Spojených státech, o týden později se měl objevit i na pultech obchodů v Evropě.