Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Policie celý víkend zasahovala v libereckém sídle Jiřího Vařila. Kvůli poškození auta zadržela muže

 
neděle, 20. ledna 2019, 20:03

Už od sobotního rána zasahovala v sídle Jiřího Vařila v liberecké Jizerské ulici policie. Vařil je známý jako vlivná osoba ve veřejné dopravě a je spojovaný především se společností BusLine. Důvod zásahu zatím není známý, policie zatím jen oznámila, že kvůli poškození auta u domu zadržela devětatřicetiletého muže. Podle TV NOVA, která na případ upozornila jako první, se na místě mohlo i střílet.

Policie přijala na linku 158 v sobotu kolem půl deváté ráno oznámení o poškození zaparkovaného auta v Jizerské ulici. Podle svědků, kteří se ozvali TV NOVA, ale šlo o policejní manévry. „Viděla jsem tu pět policejních aut, nabíjeli si tu samopaly,” řekla Nově svědkyně.

Policie zajišťuje důkazy i uvnitř domu

Policisté jsou na místě dosud, pohybují se i v domě Jiřího Vařila. „V současné době probíhají úkony trestního řízení a zajišťování důkazů v souvislosti s tímto případem. Policistům se také včera podařilo zadržet podezřelého devětatřicetiletého muže,” uvedla mluvčí policie Dagmar Sochorová.

Celý zásah kvůli poškozenému autu? Podle svědků se během sobotního rána ozvaly i výstřely, to ale policie nepotvrdila. „Ve věci byly samozřejmě zahájeny úkony trestního řízení, a to zatím pro podezření ze spáchání dosud neustanoveného trestného činu. Zjištění všech okolností, za kterých došlo k uvedenému poškození vozidla a stanovení právní kvalifikace je předmětem probíhajícího šetření kriminalistů ze Služby kriminální policie a vyšetřování Územního odboru v Liberci,” dodala jen Sochorová.

Více informací by měla policie sdělit během pondělí.

Politické konexe Jiřího Vařila

Jiří Vařil je považovaný za vlivného podnikatele v oblasti veřejné dopravy. Jeho jméno je často zmiňováno v souvislosti se společností BusLine, která zajišťuje dopravu nejen v Libereckém kraji. 

Podle analýzy Centra nezávislé investigace má široké politické konexe napříč politickým spektrem v Libereckém kraji – úzké přátelství ho pojí například se zástupcem ředitele Kanceláře Asociace krajů Radkem Polmou, s bývalým předsedou FAČR a jabloneckým zastupitelem Miroslavem Peltou, který byl předsedou dozorčí rady v Dopravním podniku měst Liberec a Jablonec nad Nisou, a s bývalým radním pro dopravu Vladimírem Mastníkem a dalšími.

Vizitka autora

 

Luboš Vrabec

šéfredaktor portálu Liberecká Drbna
kontakt: sefredaktor@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu ČeskáDrbna.cz.

 
Foto Dominik Svoboda
 


 

Kam dál?

Počasí do konce ledna? Čekají nás celodenní mrazy

neděle, 20. ledna 2019, 07:01

Do konce ledna budou teploty pod dlouhodobým průměrem, Česko tak čekají celodenní mrazy. Zvolna oteplovat se začne na začátku...

Sněhový Krakonoš je letos v Jilemnici bez kalhot a kabátu

sobota, 19. ledna 2019, 13:00

Jednoho z největších sněhových Krakonošů za poslední léta vytvořil výtvarník Josef Dufek se dvěma pomocníky na náměstí v...

Lyžaři můžou za dopravní kolaps u Smědavy, řešením jsou jedině skibusy

čtvrtek, 17. ledna 2019, 13:36

Víkendové dny lákají do stopy tisíce lyžařů. Ti ale mají na svědomí dopravní komplikace, kvůli kterým se uzavřela například obec...

FOTO, VIDEO: Jan Palach byl hrdina, znělo před libereckou radnicí....

středa, 16. ledna 2019, 20:10

Padesát let uběhlo od činu, ze kterého ještě dnes mrazí. Sebeobětování mladého Jana Palacha zasáhlo tehdy miliony lidí. Přestože...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

VIZUALIZACE: Lidé mají možnost určit novou podobu areálu Zbrojovky. Zájem je stále větší

Už několik měsíců se může veřejnost podílet na rozhodování o nové podobě areálu bývalé Zbrojovky v brněnských Židenicích. Zájem lidí přitom neustále roste. Developerská firma CPI Property Group, která je majitelem objektu, postupně lidem odhaluje možnosti, jak by mohl vypadat nový areál, jež je rozdělený do šesti zón.

Nezvyklé teplo v pátek v Česku přepisovalo tabulky rekordů

Teploty na několika místech Česka v pátek vystoupaly nad 15 stupňů Celsia. Nejvyšší teplotu, 15,5 stupně, naměřili meteorologové v Neumětelích na Berounsku. Teplotní rekordy pro 15. únor dnes byly překonány na pětině stanci měřících alespoň 30 let, uvedl na svém informačním webu Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Statisíce lidí ve městech spí v hluku, v Praze přes milion

Statisíce lidí ve velkých městech spí podle strategických hlukových map ministerstva zdravotnictví v nadměrném hluku. Podle Světové zdravotnické organizace (WHO) i českých hygieniků by neměl hluk před okny domů přesáhnout během dne v průměru 55 a v noci 40 decibelů. V Praze tuto hranici překračuje bydliště 1,12 milionu lidí, v Brně 350 tisíc.