Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Liberec chce rozšíření bezdoplatkové zóny o dvě lokality

 
středa, 6. února 2019, 18:53

Liberec chce rozšířit takzvanou bezdoplatkovou zónu o dvě lokality. Zatím se toto opatření ve stotisícovém městě vztahuje na jeden dům ve Vojanově ulici ve Františkově. Radnice podá ke správnímu orgánu žádost pro další dva domy v této ulici a také pro vybydlený dům v ulici U Kolory ve Vesci. Pokud město uspěje, nově ubytovaní v těchto domech už nebudou mít nárok na doplatek na bydlení.

Vojanova ulice nedaleko základní školy patří podle náměstka dlouhodobě mezi místa se silným sociálním zatížením. V oblasti jsou v těsném sousedství hned tři bytové domy, které velmi často slouží jen jako takzvaná přestupní stanice pro lidi čerpající sociální dávky. Domy jsou ve špatném technickém stavu a obyvatelé nerespektují veřejný pořádek. Na místo jsou často voláni strážníci i státní policisté. Bezdoplatková zóna tam zatím platí pro jeden dům.

Stejné opatření chce radnice i pro dům U Kolory 99. „Byl loni v prosinci vyklizen, protože byl prohlášen v danou chvíli za neobyvatelný," řekl náměstek primátora Ivan Langr. Ze zchátralého domu se před dvěma měsíci muselo vystěhovat 31 lidí, podle náměstka je budova nadále uzavřená.

Za jedno z možných řešení, jak problémy s těmito sociálně vyloučenými domy řešit, považuje Langr jejich odkup. Zastupitelstvo zatím schválilo záměr, i když ne všichni tuto myšlenku podporují. „To, že někdo nechá vybydlet domy, vydělá na tom a my od něj tyto domy vykoupíme za peníze nás všech, mi nepřijde jako šťastný postup. Vypadá to jako dobrý návod pro další podnikatelské záměry tohoto typu," uvedla opoziční zastupitelka za LOL Zuzana Kocumová.

Napsal(a) ČTK | Foto Denisa Albaniová
 


 

Kam dál?

Dětské balzámy na rty obsahují potenciálně rizikové složky...

středa, 6. února 2019, 16:11

Před více než rokem informoval spotřebitelský časopis dTest, že většina testovaných balzámů na rty pro dospělé propadla v...

ZOO se rozšíří do amfiteátru a okolního údolí. Parkoviště vznikne ve...

středa, 6. února 2019, 15:25

Město společně se zoologickou zahradou představilo záměr, jak zahradu rozšířit. Nové výběhy by mohly vnziknout v prostoru...

V Libereckém kraji veterináři při kontrole zabavili 120 kg masa

úterý, 5. února 2019, 20:08

Veterináři v úterý v Libereckém kraji při kontrole aut s potravinami v jednom případě zabavili zhruba 120 kilogramů hovězího masa...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Nová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartou

PSD2 je opatření, které napomáhá držitelům karet ještě k větší bezpečnosti při platbách kartou zejména na internetu. Pro uživatele díky zavádění nových technologických standardů přinese možnost pohodlného placení s ověřením pomocí biometrie a v budoucnu i jednodušší nákupy v aplikacích obchodníků bez komplikovaných přesměrování mezi aplikacemi. Plné využití všech těchto výhod bude dosaženo postupně. Nicméně již počáteční opatření zajišťují držitelům karet Mastercard, že i nadále budou moci pohodlně a s vyšším bezpečím platit za své nákupy. Platby kartou tak zůstávají stále tím nejpohodlnějším způsobem placení.

Na příští Rock for People se do Česka vrátí Green Day

Na festivalu Rock for People příští rok vystoupí americká punk rocková legenda Green Day. Do Hradce Králové doveze své album, které vydá na začátku příštího roku. ČTK o tom dnes za pořadatele festivalu informovala Silvie Marková. Společně s Green Day dorazí američtí rockeři Fall Out Boy, kteří budou mít na Rock for People českou premiéru, a držitelé Grammy, americká kapela Weezer.

V týdnu se ochladí, čekají se mrazíky, na horách i sněhové vločky

Během tohoto týdne se citelně ochladí, meteorologové očekávají přízemní mrazíky a na hřebenech hor se mohou objevit první sněhové vločky. Nejchladnějším dnem bude zřejmě čtvrtek. Zatímco dnes na některých místech vystoupí teploty až na letních 25 stupňů, ve čtvrtek spadnou na maximálně 15 stupňů Celsia. Na víkend by se ale mělo znovu oteplit.