Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Bude další Czarotek? Teknaři se opět chystají do Krásné Studánky

 
pondělí, 11. února 2019, 17:26

Czarotek loni na čarodějnice přivedl na okraj Liberce tisíce teknařů z Česka a okolních zemí. Několikadenní akce vzbudila velký ohlas, obyvatelům Liberce i širokého okolí vadil především nepřetržitý hluk.

Bude podobná akce i letos? To se zatím nedá předpovědět, něco se ale chystá. Vznikla facebooková událost a účast, či zájem o ni projevilo už téměř osm tisíc lidí. A měla by se konat na podobném místě, jako loni.

Zájem z Německa

„Plánujeme podobnou akci v nedaleké lokalitě v okolí Liberce,” potvrdil Drbně Karlos Topolánek, který vytvořil i událost na facebooku. Podle něj se ale nedá odhadnout, jak velká teknoparty bude. „Uvidíme jak velkých rozměrů bude, ale z Německa je odezva poměrně nečekaně velká,” dodal.

A kde přesně se má akce konat? To zatím jisté není. „Pozemky jsou teprve v jednání,” řekl Topolánek s tím, že u majitelů pozemků je o pronájem zájem. „Po provalení finanční odměny je poměrně dost zájemců s podmínkou uvedení do původního stavu, tedy úklid odpadků a podobně.”

Kendika nikdo neoslovil

Loni se akce konala z větší části na pozemcích libereckého podnikatele Alexandra Kendika. „Zatím mě nikdo neoslovil,” řekl. Není přitom jisté, jestli sám Kendik bude stát o tak velkou akci, jako loni. „Čarodějnice se tam pořádají každý rok, techno ale ne,” dodal.

Akce by se měla konat od 26. dubna do 1. května. Loni na ni dorazilo několik tisíc lidí, akce omezila provoz na silnici z Liberce na Frýdlant, dohlíželo na ní několik desítek policistů.

Vizitka autora

 

Luboš Vrabec

šéfredaktor portálu Liberecká Drbna
kontakt: sefredaktor@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu ČeskáDrbna.cz.

 
 


 

Kam dál?

Vyroste u výpadovky na Jablonec nová čtvrť? Na deseti hektarech mají...

pondělí, 11. února 2019, 11:01

Až šestatřicet bytových domů s osmi stovkami bytů by mohlo vyrůst na okraji Kunratic na místě, kde se kdysi měl stavět nemocniční...

V Jablonci od začátku zimy napadly dva metry sněhu. Údržba už přišla...

neděle, 10. února 2019, 15:00

192 centimetrů sněhu napadlo od začátku zimy v Jablonci. Kritický byl především leden, kdy město vyhlásilo kalamitu a za údržbu...

Štve vás nepořádek ve městě? Pošlete na radnici fotku přes aplikaci

neděle, 10. února 2019, 08:35

Liberečáci mohou nově využít mobilní aplikaci Marushka photo. Pokud ve svém okolí máte nějaký nepořádek, stačí ho právě pomocí...

FOTO: Další projekt kolem Papíráku? Architekti do Lucemburské navrhli...

sobota, 9. února 2019, 15:00

Jedna z nejzanedbanějších částí města se nachází v jeho samotném centru. Prostranství lemované Papírovou, Širokou a Lucemburskou...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Facebook oznámil uzavření řady falešných účtů a stránek

Internetový gigant Facebook v prvním čtvrtletí letošního roku celosvětově zrušil řadu falešných uživatelských účtů a celkem osm koordinovaných sítí s původem například v Severní Makedonii, Kosovu či Rusku. Společnost o tom informovala Evropskou komisi v pravidelné zprávě shrnující, jak dosud postupovala v boji s dezinformacemi na své internetové platformě.

VIDEO: Zaměstnanec na jatkách mlátí krávy a sprostě na ně křičí. Společnost ho potrestala

Aktivisté z hnutí Zvířata nejíme natočili záběry na jatkách společnosti Uzeniny Příbram. Video nazvali „Labilní zaměstnanec na jatkách v Příbrami?“. Na záběry reagovala i firma, která s chováním svého zaměstnance neztotožňuje a došlo údajně i na jeho potrestání.

Podchod u budějckého Mercury přejde do správy města. Budou pro něj hledat nájemce

Prázdné obchody, popsané stěny a otlučená omítka. Taková je realita v podchodu u Mercury, který je jednou z mála možností, jak se dostat přes Nádražní ulici k vlakovému nebo autobusovému nádraží. Po letech přechází správa podchodu na město. To chce najít nájemce, který by do zaprášených výloh vrátil život.