Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Bude další Czarotek? Teknaři se opět chystají do Krásné Studánky

 
pondělí, 11. února 2019, 17:26

Czarotek loni na čarodějnice přivedl na okraj Liberce tisíce teknařů z Česka a okolních zemí. Několikadenní akce vzbudila velký ohlas, obyvatelům Liberce i širokého okolí vadil především nepřetržitý hluk.

Bude podobná akce i letos? To se zatím nedá předpovědět, něco se ale chystá. Vznikla facebooková událost a účast, či zájem o ni projevilo už téměř osm tisíc lidí. A měla by se konat na podobném místě, jako loni.

Zájem z Německa

„Plánujeme podobnou akci v nedaleké lokalitě v okolí Liberce,” potvrdil Drbně Karlos Topolánek, který vytvořil i událost na facebooku. Podle něj se ale nedá odhadnout, jak velká teknoparty bude. „Uvidíme jak velkých rozměrů bude, ale z Německa je odezva poměrně nečekaně velká,” dodal.

A kde přesně se má akce konat? To zatím jisté není. „Pozemky jsou teprve v jednání,” řekl Topolánek s tím, že u majitelů pozemků je o pronájem zájem. „Po provalení finanční odměny je poměrně dost zájemců s podmínkou uvedení do původního stavu, tedy úklid odpadků a podobně.”

Kendika nikdo neoslovil

Loni se akce konala z větší části na pozemcích libereckého podnikatele Alexandra Kendika. „Zatím mě nikdo neoslovil,” řekl. Není přitom jisté, jestli sám Kendik bude stát o tak velkou akci, jako loni. „Čarodějnice se tam pořádají každý rok, techno ale ne,” dodal.

Akce by se měla konat od 26. dubna do 1. května. Loni na ni dorazilo několik tisíc lidí, akce omezila provoz na silnici z Liberce na Frýdlant, dohlíželo na ní několik desítek policistů.

Vizitka autora

 

Luboš Vrabec

šéfredaktor portálu Liberecká Drbna
kontakt: sefredaktor@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu ČeskáDrbna.cz.

 
 


 

Kam dál?

Půjde chátrající Kovák k zemi? Ministerstvo se postavilo za Chrastavu

pondělí, 11. února 2019, 11:45

Dlouhé roky se táhne nekončící kauza ubytovny Kovák, která na sebe upozorňuje otřesných vzhledem a navíc ani není bezpečná. Nyní...

Nedostatek parkovacích míst u bazénu? Město rozšíří plochy k...

neděle, 10. února 2019, 13:00

Zhruba stovku parkovacích míst by mohl získat Liberec na Trřním náměstí. Město chce využít komunikaci, která vede k výstavišti. V...

Výstavba nákupáku v Hodkovicích? Pod názvem obchodní areál se skrývá...

pátek, 8. února 2019, 10:52

Na internetu se šířila informace, že by v Hodkovicích mohlo vyrůst obchodní centrum. Podle vedení města byla ale celá informace...

Nový autobusák bude podle projektu Petra Stolína. Musí ho ale upravit

čtvrtek, 7. února 2019, 12:56

Bude nový autobusák podle projektu Petra Stolína na místě současného parkoviště v Žitavské ulici, nebo ne? Město projekt...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

VIZUALIZACE: Lidé mají možnost určit novou podobu areálu Zbrojovky. Zájem je stále větší

Už několik měsíců se může veřejnost podílet na rozhodování o nové podobě areálu bývalé Zbrojovky v brněnských Židenicích. Zájem lidí přitom neustále roste. Developerská firma CPI Property Group, která je majitelem objektu, postupně lidem odhaluje možnosti, jak by mohl vypadat nový areál, jež je rozdělený do šesti zón.

Nezvyklé teplo v pátek v Česku přepisovalo tabulky rekordů

Teploty na několika místech Česka v pátek vystoupaly nad 15 stupňů Celsia. Nejvyšší teplotu, 15,5 stupně, naměřili meteorologové v Neumětelích na Berounsku. Teplotní rekordy pro 15. únor dnes byly překonány na pětině stanci měřících alespoň 30 let, uvedl na svém informačním webu Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Statisíce lidí ve městech spí v hluku, v Praze přes milion

Statisíce lidí ve velkých městech spí podle strategických hlukových map ministerstva zdravotnictví v nadměrném hluku. Podle Světové zdravotnické organizace (WHO) i českých hygieniků by neměl hluk před okny domů přesáhnout během dne v průměru 55 a v noci 40 decibelů. V Praze tuto hranici překračuje bydliště 1,12 milionu lidí, v Brně 350 tisíc.