Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Bude další Czarotek? Teknaři se opět chystají do Krásné Studánky

 
pondělí, 11. února 2019, 17:26

Czarotek loni na čarodějnice přivedl na okraj Liberce tisíce teknařů z Česka a okolních zemí. Několikadenní akce vzbudila velký ohlas, obyvatelům Liberce i širokého okolí vadil především nepřetržitý hluk.

Bude podobná akce i letos? To se zatím nedá předpovědět, něco se ale chystá. Vznikla facebooková událost a účast, či zájem o ni projevilo už téměř osm tisíc lidí. A měla by se konat na podobném místě, jako loni.

Zájem z Německa

„Plánujeme podobnou akci v nedaleké lokalitě v okolí Liberce,” potvrdil Drbně Karlos Topolánek, který vytvořil i událost na facebooku. Podle něj se ale nedá odhadnout, jak velká teknoparty bude. „Uvidíme jak velkých rozměrů bude, ale z Německa je odezva poměrně nečekaně velká,” dodal.

A kde přesně se má akce konat? To zatím jisté není. „Pozemky jsou teprve v jednání,” řekl Topolánek s tím, že u majitelů pozemků je o pronájem zájem. „Po provalení finanční odměny je poměrně dost zájemců s podmínkou uvedení do původního stavu, tedy úklid odpadků a podobně.”

Kendika nikdo neoslovil

Loni se akce konala z větší části na pozemcích libereckého podnikatele Alexandra Kendika. „Zatím mě nikdo neoslovil,” řekl. Není přitom jisté, jestli sám Kendik bude stát o tak velkou akci, jako loni. „Čarodějnice se tam pořádají každý rok, techno ale ne,” dodal.

Akce by se měla konat od 26. dubna do 1. května. Loni na ni dorazilo několik tisíc lidí, akce omezila provoz na silnici z Liberce na Frýdlant, dohlíželo na ní několik desítek policistů.

Vizitka autora

 

Luboš Vrabec

šéfredaktor portálu Liberecká Drbna
kontakt: sefredaktor@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu ČeskáDrbna.cz.

 
 


 

Kam dál?

Vyroste u výpadovky na Jablonec nová čtvrť? Na deseti hektarech mají...

pondělí, 11. února 2019, 11:01

Až šestatřicet bytových domů s osmi stovkami bytů by mohlo vyrůst na okraji Kunratic na místě, kde se kdysi měl stavět nemocniční...

V Jablonci od začátku zimy napadly dva metry sněhu. Údržba už přišla...

neděle, 10. února 2019, 15:00

192 centimetrů sněhu napadlo od začátku zimy v Jablonci. Kritický byl především leden, kdy město vyhlásilo kalamitu a za údržbu...

Štve vás nepořádek ve městě? Pošlete na radnici fotku přes aplikaci

neděle, 10. února 2019, 08:35

Liberečáci mohou nově využít mobilní aplikaci Marushka photo. Pokud ve svém okolí máte nějaký nepořádek, stačí ho právě pomocí...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Dětské fixy: Každé třetí propadly kvůli nežádoucím látkám

Zatímco děti mívají z malování fixy čirou radost, rodiče často děsí, z jakých povrchů bude potřeba jejich výtvory následně odstraňovat. Výrobci přitom většinou zdůrazňují, že čáry po jejich popisovačích lze z textilu snadno odstranit. Spotřebitelský časopis dTest nechal prověřit kvalitu 18 balení fixů pro děti. Zjišťoval, jak snadno je lze vyprat a jak jsou na tom s obsahem rizikových chemikálií.

VIDEO: Česká policie pomáhá už devátým rokem v Bosně a Hercegovině

Policejní potápěči devátým rokem pomáhají při obnově Bosny a Hercegoviny. Díky jejich vysoké profesionalitě a odbornosti se postupně daří čistit koryta bosenských řek od nevybuchlé munice, která je pozůstatkem války v devadesátých letech minulého století.

FOTO: Okupanti u viaduktu mířili na lidi samopaly, psala před jedenapadesáti lety Jihočeská Pravda

Sovětské tanky v ulicích Českých Budějovic, vojáci Německé demokratické republiky a strach na každém rohu. Tak to vypadalo, na den přesně, před jedenapadesáti lety v Budějcích na místech, kterými dnes bezpečně projdeme. Redaktoři a ostatní pracovníci ČTK naposledy informovali veřejnost o aktuálním dění právě 22. srpna roku 1968. V tento den skončila svobodná zpravodajská činnost ČTK.