Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Rozdává lásku a radost. Canisterapeutický pes Démon vykouzlil seniorům úsměv na tváři

 
úterý, 12. února 2019, 10:42

Příjemné zpestření, zlepšení nálady i chvíle dojetí... To přinesla do železnobrodského Domova s pečovatelskou službou canisterapeutická návštěva v podobě šeltie Démona a jeho pána.

Domov v Železném Brodě se vůbec poprvé dočkal canisterapie. Karel Pauch se svým chlupatým kamarádem přijeli na pozvání vedení města. „Karel Pauch působí nejen v našem městě jako terénní sociální pracovník pro neziskovou organizaci Naděje. Vedle monitoringu terénu a oslovování osob bez přístřeší nebo ohrožených sociálním vyloučením se věnuje právě i canisterapii,“ vysvětlila Šárka Jirošová z odboru sociálních věcí. 

Návštěvu přivítalo na dvacet účastníků, které kontakt se zvířetem nadchl. „Pan Pauch představil lidem činnosti, kterým se věnuje, na ukázku přinesl i literaturu věnující se canisterapii a následně představil Démona každému účastníkovi,“ popsala Jirošová. Pohled do veselých očí, vrtící ocásek a jemné chloupky lechtající na dlaních vykouzlili nejeden úsměv. Za možnost podrbání a pomazlení získal Démon nejeden pamlsek.

Město si tak canisterapeutickou návštěvu pochvalovalo. „Návštěvu bych zhodnotil velice kladně. Klientům Domova s pečovatelskou službou se snažíme často zpestřit program, zvláště nyní v zimě,“ komentoval místostarosta Ivan Mališ. Do budoucna by se mohla canisterapie v Železném Brodě stát pravidelnou činností. Prozatím alespoň dvakrát ročně.

Vizitka autora

 

Denisa Albaniová

redaktorka portálu Liberecká Drbna

kontakt: albaniova@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto pixabay.com
 


 

Kam dál?

Česko má první dva mužské sexuální asistenty

úterý, 12. února 2019, 07:44

Doposud fungovalo v České republice pět sexuálních asistentek, které pomáhaly klientům s hendikepem nebo v seniorském věku. Nyní...

Před Valentýnem roste prodej obchodům s erotickým zbožím

pondělí, 11. února 2019, 19:01

Svátek sv. Valentýna zvyšuje prodej hlavně obchodům s erotickým zbožím, květinářstvím a restauracím. Roste však i prodej dalšího...

Bude další Czarotek? Teknaři se opět chystají do Krásné Studánky

pondělí, 11. února 2019, 17:26

Czarotek loni na čarodějnice přivedl na okraj Liberce tisíce teknařů z Česka a okolních zemí. Několikadenní akce vzbudila velký...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

O2 chce od státu 106 milionů za služby pro postižené a budky

Největší tuzemská telekomunikační firma O2 požaduje od státu 106 milionů korun za poskytování univerzální služby a levnějšího volání pro zdravotně postižené za loňský rok. Nárokované částky prověří Český telekomunikační úřad (ČTÚ). Úřad to uvedl na svém webu.

Móda Orsay je díky Priceless Specials dostupnější, cashback zvýšen na dvojnásobek

Módní oblečení značky Orsay uhrazené platební kartou Mastercard nebo Maestro je od 22. srpna až do poloviny září mimořádně dostupnější. Stačí být členem věrnostního program Priceless Specials a získat dvojnásobně navýšený cashback v hodnotě 10 procent z každého nákupu u Orsay, partnera programu.

ODBORNICE: Vzdělávání nadaných v ČR je potřeba zlepšit

V ČR stále moc nefunguje podpora rozvoje nadaných dětí. Legislativa s podporou jejich vzdělávání sice počítá, ale školy s těmito žáky často neumí pracovat. Pro zlepšení situace by byla potřeba větší informovanost společnosti o této problematice a lepší vzdělávání pedagogů. Na dnešní mezinárodní konferenci Potřeba změny ve vzdělávání nadaných to řekla předsedkyně Společnosti pro talent a nadání Eva Vondráková.