Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Rozdává lásku a radost. Canisterapeutický pes Démon vykouzlil seniorům úsměv na tváři

 
úterý, 12. února 2019, 10:42

Příjemné zpestření, zlepšení nálady i chvíle dojetí... To přinesla do železnobrodského Domova s pečovatelskou službou canisterapeutická návštěva v podobě šeltie Démona a jeho pána.

Domov v Železném Brodě se vůbec poprvé dočkal canisterapie. Karel Pauch se svým chlupatým kamarádem přijeli na pozvání vedení města. „Karel Pauch působí nejen v našem městě jako terénní sociální pracovník pro neziskovou organizaci Naděje. Vedle monitoringu terénu a oslovování osob bez přístřeší nebo ohrožených sociálním vyloučením se věnuje právě i canisterapii,“ vysvětlila Šárka Jirošová z odboru sociálních věcí. 

Návštěvu přivítalo na dvacet účastníků, které kontakt se zvířetem nadchl. „Pan Pauch představil lidem činnosti, kterým se věnuje, na ukázku přinesl i literaturu věnující se canisterapii a následně představil Démona každému účastníkovi,“ popsala Jirošová. Pohled do veselých očí, vrtící ocásek a jemné chloupky lechtající na dlaních vykouzlili nejeden úsměv. Za možnost podrbání a pomazlení získal Démon nejeden pamlsek.

Město si tak canisterapeutickou návštěvu pochvalovalo. „Návštěvu bych zhodnotil velice kladně. Klientům Domova s pečovatelskou službou se snažíme často zpestřit program, zvláště nyní v zimě,“ komentoval místostarosta Ivan Mališ. Do budoucna by se mohla canisterapie v Železném Brodě stát pravidelnou činností. Prozatím alespoň dvakrát ročně.

Vizitka autora

 

Denisa Albaniová

redaktorka portálu Liberecká Drbna

kontakt: albaniova@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto pixabay.com
 


 

Kam dál?

Česko má první dva mužské sexuální asistenty

úterý, 12. února 2019, 07:44

Doposud fungovalo v České republice pět sexuálních asistentek, které pomáhaly klientům s hendikepem nebo v seniorském věku. Nyní...

Před Valentýnem roste prodej obchodům s erotickým zbožím

pondělí, 11. února 2019, 19:01

Svátek sv. Valentýna zvyšuje prodej hlavně obchodům s erotickým zbožím, květinářstvím a restauracím. Roste však i prodej dalšího...

Bude další Czarotek? Teknaři se opět chystají do Krásné Studánky

pondělí, 11. února 2019, 17:26

Czarotek loni na čarodějnice přivedl na okraj Liberce tisíce teknařů z Česka a okolních zemí. Několikadenní akce vzbudila velký...

Vyroste u výpadovky na Jablonec nová čtvrť? Na deseti hektarech mají...

pondělí, 11. února 2019, 11:01

Až šestatřicet bytových domů s osmi stovkami bytů by mohlo vyrůst na okraji Kunratic na místě, kde se kdysi měl stavět nemocniční...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Facebook oznámil uzavření řady falešných účtů a stránek

Internetový gigant Facebook v prvním čtvrtletí letošního roku celosvětově zrušil řadu falešných uživatelských účtů a celkem osm koordinovaných sítí s původem například v Severní Makedonii, Kosovu či Rusku. Společnost o tom informovala Evropskou komisi v pravidelné zprávě shrnující, jak dosud postupovala v boji s dezinformacemi na své internetové platformě.

VIDEO: Zaměstnanec na jatkách mlátí krávy a sprostě na ně křičí. Společnost ho potrestala

Aktivisté z hnutí Zvířata nejíme natočili záběry na jatkách společnosti Uzeniny Příbram. Video nazvali „Labilní zaměstnanec na jatkách v Příbrami?“. Na záběry reagovala i firma, která s chováním svého zaměstnance neztotožňuje a došlo údajně i na jeho potrestání.

Podchod u budějckého Mercury přejde do správy města. Budou pro něj hledat nájemce

Prázdné obchody, popsané stěny a otlučená omítka. Taková je realita v podchodu u Mercury, který je jednou z mála možností, jak se dostat přes Nádražní ulici k vlakovému nebo autobusovému nádraží. Po letech přechází správa podchodu na město. To chce najít nájemce, který by do zaprášených výloh vrátil život.