Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

OC Nisa Liberec věnuje 150 tisíc korun na projekty podporující život a vztahy v Libereckém kraji

 
pátek, 15. února 2019, 12:11

Iniciativu místních obyvatel je třeba podporovat. Proto Nisa Liberec letos již po páté vyhlásila tradiční grantový program, ve kterém rozděluje 150 tisíc korun na podporu komunitních projektů. Chcete ve svém okolí něco změnit – například zachránit kulturní památku, vybudovat zázemí pro děti, seniory či rodiny nebo ušlechtile pomoci někomu potřebnému? Do 30. dubna se můžete do programu přihlásit. Šanci má každý, kdo chce podpořit vztahy a život v Libereckém kraji.

Díky grantu se povedlo realizovat již řadu skvělých nápadů

V minulém roce grantový program OC Nisa pomohl například 19letému Štěpánovi, který trpí nevyléčitelnou cystickou fibrózou. Spolek Skládačky pro něj zorganizoval charitativní běh dvojic Up Hill Run v Dobré Vodě. Peníze z grantu byly použity na nákup speciálního inhalátoru, membrány a zvlhčovače, které Štěpánovi mohou pomoci "chytit druhý dech". 

Další finanční podpora putovala na projekt organizace Amélie. Ta se rozhodla zapojit onkologicky nemocné do pohybových aktivit jako plavání, nordicwalking a dalších zdravotních cvičení, které léčí tělo i duši. 

A v neposlední řadě grantový program pomohl také s vybavením volnočasového parku MCU Koloseum v Pavlovicích, s výstavbou dětského cyklohřiště v Jablonném v Podještědí nebo s přesunem chráněné dílny Tulipan do nových prostor. 

Ušlechtilých nápadů, jak prospět společnosti, bylo opravdu mnoho. Ve čtvrtém ročníku obdržela Nisa Liberec 41 žádostí. Finanční grant získalo 8 z nich. 

Jaké projekty se mohou do grantového programu přihlásit?

Grant OC Nisa podporuje projekty, které se zabývají zejména rozvojem mezilidských vztahů v Libereckém kraji a jeho blízkém okolí. Projekty se mohou zaměřovat například na děti, seniory, volnočasové aktivity apod. Zároveň jsou vítány projekty, které se snaží o záchranu kulturního a přírodního dědictví regionu.

Přihlásit se mohou nevládní neziskové organizace, občanská a zájmová sdružení, spolky, sportovní oddíly, příspěvkové organizace, obce či sdružení obcí, ale i jednotlivci.

Žádost je třeba podat do 30. dubna 2019

Grantový program byl vyhlášen 1. února letošního roku a uzavírka přihlášek je 30. dubna. O tom, kdo grant obdrží, porota rozhodne 10. června 2019. Finanční grant ve výši 150 000 Kč získá buď jeden příjemce, nebo může být rozdělen mezi více žadatelů. Jednou z hlavních podmínek získání je realizace projektu v období od 1. června 2019 do 31. března 2020. 

Jakým způsobem lze podat přihlášku?

Pokud máte zájem se účastnit, stáhněte si formulář žádosti na webu www.nisaliberec.cz. Zde najdete také podrobnější informace o programu. Žádost je třeba podat v tištěné i elektronické formě včetně povinných příloh. V první řadě musíte řádně popsat cíl projektu – jeho přínosy a dopad na místní komunitu. Nedílnou součástí je i rozpočet. Zde žadatel uvádí všechny zdroje financování a požadavek na výši grantu. 

Ještě než začnete na žádosti pracovat, můžete svůj záměr konzultovat přímo s OC Nisa Liberec. Za tímto účelem lze volat na telefonní číslo +420 481 444 123 nebo psát na e-mail marketing@nisaliberec.cz.

Obchodní centrum Nisa Liberec patří do vlastnického portfolia skupiny CPI Property Group.

 


 

Kam dál?

Také do Liberce v předstihu dorazí jaro. O víkendu bude dvanáct...

čtvrtek, 14. února 2019, 11:07

V příštích dnech nás čeká výrazné oteplení. Víkend bude vpravdě jarní, meteorologové předpovídají až dvanáct stupňů a jasnou...

FOTO, VIDEO: Rekonstrukce muzea se prodraží. Otevře až v září...

středa, 13. února 2019, 11:00

Rekonstrukce Severočeského muzea se zkomplikovala. Rozsáhlý projekt za sto milionů korun měl instituci zavří na skoro dva roky,...

Šest let, dvanáct rozsudků. Nečesaného se zastal Ústavní soud

úterý, 12. února 2019, 09:42

Ústavní soud se v úterý zastal Lukáše Nečesaného souzeného už šestým rokem za pokus o vraždu kadeřnice v Hořicích na Jičínsku...

Bude další Czarotek? Teknaři se opět chystají do Krásné Studánky

pondělí, 11. února 2019, 17:26

Czarotek loni na čarodějnice přivedl na okraj Liberce tisíce teknařů z Česka a okolních zemí. Několikadenní akce vzbudila velký...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

KOMENTÁŘ: Dnes oni. Zítra kdokoliv

Stačí jen poslouchat a člověka mrazí. Není to přitom mrazení ze strachu nebo hrůzy něčeho nebezpečného a dosud nepoznaného. Naopak. Je to zděšení z poznání něčeho, o čem víme, že je v nás, ve všech. Temná a upřímná nenávist, která sílí pokaždé, když strach vytlačí rozum a nahradí ho ještě silnější a ještě zanícenější nenávistí.

Pozor na jarní pálení bioodpadu. Může způsobit požár

S ústupem zimy se lidé vrhají do úklidu svých zahrad. S tím se pojí i časté pálení klestí a biologického odpadu. Hasiči ale upozorňují, že pálení je v tomto období poměrně rizikové.

Aktualizováno před 17 hodinami

Střelba v Utrechtu má podle starosty tři mrtvé a devět zraněných

Tři mrtvé a devět zraněných, z nich tři jsou ve vážném stavu, si dnes vyžádala střelba v tramvaji v nizozemském městě Utrecht. Na twitteru to oznámil starosta města Jan van Zanen. Policie jako motiv nevyloučila terorismus a po střelci pátrá. Stejnojmenná provincie Utrecht zvýšila na nejvyšší stupeň varování před možným teroristickým útokem, zpřísněná bezpečnostní opatření ale platí na řadě míst v celém Nizozemsku. V pohotovosti je i armáda. Premiér Mark Rutte incident označil za znepokojivý, situaci se již věnuje krizový protiteroristický štáb.