Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Petardy a ohňostroje? V Liberci jen na Silvestra a Nový rok nebo na výjimku

 
neděle, 24. února 2019, 16:25

Jen tak si během roku uspořádat třeba malý ohňostroj k narozeninám? To už na území města nebude tak jednoduché. Rada města totiž projednala návrh obecně závazné vyhlášky, která používání pyrotechniky zakazuje. Tedy až na Silvestr a Nový rok nebo pokud si vyjednáte výjimku.

Kromě zmíněných dvou dnů se také regulace nedotkne pyrotechniky s označením F1, tedy prskavek či bouchacích kuliček. „To už by nám přišlo příliš přísné,” řekl náměstek primátora Ivan Langr.

Pokud si bude někdo chtít udělat ohňostroj v jiný den, bude muset žádat na magistrátu. „Důvodem zavedení vyhlášky je ochrana před hlukem, znečištěním, záblesky a požáry. Cílem je tedy bezpečné soužití občanů i návštěvníků města a vytváření příznivých podmínek pro život ve městě,” upřesnil Jan Vrabec z tiskového kanceláře radnice.

Vizitka autora

 

Luboš Vrabec

šéfredaktor portálu Liberecká Drbna
kontakt: sefredaktor@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu ČeskáDrbna.cz.

 
Foto pixabay.com
 


 

Kam dál?

Liberecký kraj po letech navštívilo více než milion turistů. V...

neděle, 24. února 2019, 13:13

Od roku 2012 tu více turistů nebylo. Loni se jejich počet přehoupl přes magickou hranici milionu návštěvníků. Pod Ještěd se také...

V Jablonci vznikne centrum pro drogově závislé. Město ho podpoří...

neděle, 24. února 2019, 11:28

Jablonec podpoří 240 tisíci vznik multifunkčního centra se službami pro drogově závislé. Podobné zařízení ve městě, kde žije...

Nájemné se v městských bytech v Liberci po letech zvedne. Vyšší bude...

neděle, 24. února 2019, 08:15

Liberecká radnice poprvé od roku 2013 zvýší ceny nájemného v městských bytech, nejčastěji o pětinu. Navýšení začne platit od...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

STATISTIKA: Řidiči ve špatném zdravotním stavu způsobí tisíc nehod ročně

Přes tisíc dopravních nehod ročně je zapříčiněno špatným zdravotním stavem řidičů. Motoristé podle zdravotníků často svůj fyzický i psychický stav podceňují, pětina z nich například řídí i přes únavu. Na dnešní tiskové konferenci na to upozornila Asociace Záchranný kruh. Ta ve spolupráci s bezpečnostními složkami a Besipem spustí osvětovou kampaň.

Drtivá většina zrakově postižených osob jsou senioři, dotykové telefony nenaplňují jejich potřeby

Jan Šimík je jedním ze společníků mladé české firmy BlindShell, která se zabývá vývojem mobilních telefonů pro zrakově postižené. Jak vidí problematiku kompenzačních pomůcek pro slabozraké? A v čem je právě BlindShell jiný?

Škoda chce letos v Česku zvýšit prodej o desetinu na 93 400 aut

Škoda Auto letos plánuje v Česku prodat kolem 93 400 aut, což je o téměř 11 procent více než loni. V minulém roce automobilka v ČR prodala 84 172 osobních vozů. Na setkání s novináři to uvedl vedoucí českého zastoupení Luboš Vlček.