Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Pozor na silný vítr! V noci padaly stromy i lampy, výstraha platí i nadále

 
neděle, 10. března 2019, 16:02

V Libereckém kraji řádí od včerejšího dne silný vítr. Od včerejšího poledne zasahovali hasiči u více než třiceti událostí zahrnující popadané a vyvrácené stromy nebo dokonce lampy.

Nejvíce událostí zaznamenali hasiči na Českolipsku, zde jednotky vyjížděly ke čtrnácti případům. „Nejčastěji hasiči zasahovali u popadaných stromů. K vyvráceným lampám vyjížděli hasiči z Liberce a Josefova Dolu,“ sdělil mluvčí hasičů Daniel Mlčoch.

Výstraha ale trvá i nadále, až do zítřejší 8. hodiny ranní. „Vítr může dosahovat v nárazech až rychlosti 85 km/h, na horách dokonce až 125 km/h,“ upozornil Mlčoch. V této souvislosti hasiči i Český hydrometeorologický ústav upozorňují, aby lidé omezili pohyb venku, zejména pak v lese, v okolí velkých stromů nebo pod stožáry.

Zároveň je vhodné upevnit volně položené předměty, jako jsou například květináče za okny. Zároveň by měli být lidé důslední v zavírání oken i dveří. Vzhledem k silným dešťovým srážkám také hrozí zvýšení hladin vodních toků.

Vizitka autora

 

Denisa Albaniová

redaktorka portálu Liberecká Drbna

kontakt: albaniova@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto eon.cz
 


 

Kam dál?

VIDEO: Je to doma! A co že Tygři to Spartě nenandali? Prezidentský...

pátek, 8. března 2019, 21:20

Do dnešního boje se pustily liberecké šelmy s vervou a hned v první třetině poslali puk do brány. Jenže i Sparta skvěle...

Přes šest set kilo nevyhovujícího kebabu objevili veterináři v...

čtvrtek, 7. března 2019, 18:49

V rámci své kontroly objevili pracovníci Krajské veterinární správy v Příšovicích na Liberecku drůbeží kebab, který obsahoval...

Zemřel divadelní a filmový herec Jiří Pecha. Rodákovi z Třebíče bylo...

čtvrtek, 28. února 2019, 10:37

Zemřel divadelní a filmový herec Jiří Pecha, bylo mu 74 let. Měl dlouhodobé zdravotní obtíže. Informaci o Pechově úmrtí zveřejnil...

Lesák se musí vypustit a přespárovat. Napájet ho bude nový vrt

sobota, 23. února 2019, 15:28

Radnice musí nechat přespárovat vanu Lesního koupaliště. To se přitom opravovalo teprve loni. Jenže byla použita špatná spárovací...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Při tragické nehodě vrtulníku na Náchodsku zemřel člen Horské služby Jizerské hory Michal Beneš

Jednou z obětí pádu vrtulníku na Náchodsku je i dlouholetý člen Horské sužby Jizerské hory a instruktor Letecké záchranné služby Michal Beneš. Členové horské služby i liberecké záchranné služby na svého kolegu vzpomínají na sociálních sítích.

Salmonelózou se ve zlínské nemocnici nakazilo 67 lidí

Salmonelózou se ve zlínské krajské nemocnici nakazilo podle posledních údajů 67 lidí. Onemocnělo 38 pacientů a 29 zaměstnanců nemocnice. Ve zprávě na webu krajské hygienické stanice to dnes uvedla ředitelka protiepidemického odboru Jana Hošková.

FOTO: U Slavoňova na Náchodsku spadl vrtulník. Dva lidé zemřeli

Při pádu malého vrtulníku u Slavoňova na Náchodsku dnes dopoledne zemřeli dva lidé. Po dopadu začal stroj, který provozovala společnost DSA, hořet. Helikoptéra podle starosty Slavoňova Michala Suchánka havarovala uprostřed pole přibližně 200 metrů od posledního obytného domu v obci.