Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Pozor na silný vítr! V noci padaly stromy i lampy, výstraha platí i nadále

 
neděle, 10. března 2019, 16:02

V Libereckém kraji řádí od včerejšího dne silný vítr. Od včerejšího poledne zasahovali hasiči u více než třiceti událostí zahrnující popadané a vyvrácené stromy nebo dokonce lampy.

Nejvíce událostí zaznamenali hasiči na Českolipsku, zde jednotky vyjížděly ke čtrnácti případům. „Nejčastěji hasiči zasahovali u popadaných stromů. K vyvráceným lampám vyjížděli hasiči z Liberce a Josefova Dolu,“ sdělil mluvčí hasičů Daniel Mlčoch.

Výstraha ale trvá i nadále, až do zítřejší 8. hodiny ranní. „Vítr může dosahovat v nárazech až rychlosti 85 km/h, na horách dokonce až 125 km/h,“ upozornil Mlčoch. V této souvislosti hasiči i Český hydrometeorologický ústav upozorňují, aby lidé omezili pohyb venku, zejména pak v lese, v okolí velkých stromů nebo pod stožáry.

Zároveň je vhodné upevnit volně položené předměty, jako jsou například květináče za okny. Zároveň by měli být lidé důslední v zavírání oken i dveří. Vzhledem k silným dešťovým srážkám také hrozí zvýšení hladin vodních toků.

Vizitka autora

 

Denisa Albaniová

redaktorka portálu Liberecká Drbna

kontakt: albaniova@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto eon.cz
 


 

Kam dál?

Zemřela Aťka Janoušková, která dala hlas včelce Máje

neděle, 10. března 2019, 10:16

Ve věku 88 let zemřela herečka Aťka Janoušková, která dala hlas řadě postav z pohádek a večerníčků. Uvedl to dnes Český rozhlas -...

Pravidelný spánek po obědě pomáhá podle vědců snižovat tlak

neděle, 10. března 2019, 09:43

Pravidelné zdřímnutí po obědě pomáhá snižovat krevní tlak podobně jako některé léky a změna životního stylu, zjistili podle...

Skautů je stále více, chybí ale vedoucí

sobota, 9. března 2019, 16:51

Skautů a skautek je v posledních letech stále více. Jenže zatímco dětí přibývá, dospělých vedoucích je nedostatek. Skauti ale...

Po Ježíškových vnoučatech se můžete zapojit do projektu Plníme přání...

sobota, 9. března 2019, 15:17

Stejně jako v předchozích letech i sedmý ročník akce Plníme přání seniorům má za cíl podpořit aktivní podzim života. Díky tomuto...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Arch Enemy, Amon Amarth, Powerwolf… Metalfest Open Air vsadil na ověřená jména a hlásí: Vyprodáno!

Na konci května zažije Plzeň invazi metalových fanoušků ze všech možný koutů Evropy. V pátek 31. května odstartuje na Lochotíně tradiční třídenní Metalfest Open Air a už nyní je jisté, že atmosféra bude opět elektrizující. Je vyprodáno, a tak kapely mohou počítat s maximální možnou podporou.

KOMENTÁŘ: Vyberte si 21 volených

Dvojí kvalita potravin. Nelegální migrace. Bezpečnost. Zdanění velkých nadnárodních firem. Čtyři věci, jejichž řešení považují Češi za klíčové. Ale také záležitosti, se kterými Česká republika sama nepohne. Premiér těžko přijde za Markem Zuckerbergem a neoznámí mu, že odteď bude Facebook platit vyšší daně. Stejně tak zcela určitě sám holýma rukama nevyřeší nelegální migraci. Vždycky k tomu budeme potřebovat ostatní státy, se kterými můžeme společně prosadit to, na co sami nemáme.

Život v Česku se za posledních sto let protáhl o tři desetiletí

Život v Česku se za poslední století výrazně prodloužil. Muži mají šanci žít o 29 let déle než jejich předci, ženy o 32 let. V roce 1920 naděje dožití Čechů činila 47 let a Češek 49,8 roku, předloni u mužů byla na 76 letech a u žen na 81,8 roku. Vyplývá to z údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ). Na proměny stáří a stárnutí se zaměřuje dvoudenní konference, která dnes začala v Praze. Podle expertů přístup institucí a politiků ke stáří výrazně zaostává za demografickými změnami a v Česku by opatření k aktivnímu stárnutí měla cílit hlavně na početnou generaci 70. let, takzvané Husákovy děti.