Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Zemřel Tomáš Princ, ředitelem liberecké SŠSSAD byl šestadvacet let

 
úterý, 12. března 2019, 16:17

V neděli 10. března zemřel ve věku 70 let bývalý dlouholetý ředitel liberecké Střední školy strojní, stavební a dopravní.

Ředitelem školy byl Tomáš Princ 26 let, od roku 1990. „Tomáš Princ zahájil svou pedagogickou dráhu v roce 1990 účastí ve výběrovém řízení v rámci podniku Pozemní stavby Liberec. Z tohoto výběrového řízení byl vybrán a jmenován do funkce ředitele tehdejšího Středního odborného učiliště stavebního Pozemních staveb Liberec,“ uvádí současný ředitel školy Jan Samšiňák.

Od té doby ve své funkci působil až do roku 2016. Podle Samšiňáka byl Princ jako pedagog významným přínosem pro české odborné školství. „A to zejména svým působením ve výboru Svazu stavebních učilišť ČR, a následně v regionální radě Unie školských asociací CZESHA. Po celou dobu svého působení ve funkci ředitele školy byl Ing. Princ velmi otevřený k zavádění inovací v procesu vzdělávání žáků,“ komentuje Samšiňák a dodává, že Tomáš Princ byl velmi vstřícný, pracovitý a přátelský člověk. 

Tomáš Princ se ale neangažoval pouze ve školství, ale také v politice. Několikrát kandidoval do zastupitelstva, jako nezávislý kandidát, ale také za Stranu pro otevřenou společnost a za Starosty pro Liberecký kraj. „Tomáše Prince jsem znal dobře a byl vždy milým, věcným a dobře připraveným kolegou, který se o věci samosprávy živě zajímal,“ říká náměstek primátora Jiří Šolc. Podle něj jako ředitel dobře věděl, kde mladé tlačí bota“ a co je potřeba udělat. „Vzpomínáme na něj v nejlepším,“ dodává Šolc.

Poslední rozloučení proběhne příští čtvrtek v libereckém krematoriu. Rodina nechala k úmrtnímu oznámení připojit i citát básníka Františka Hrubína „Kdo v srdci žije, neumírá.“

Vizitka autora

 

Denisa Albaniová

redaktorka portálu Liberecká Drbna

kontakt: albaniova@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto sslbc.cz
 


 

Kam dál?

Novinka letošní letní sezóny. Pořiďte si lehátko s vlastním potiskem...

pondělí, 11. března 2019, 16:00

Chystáte svatbu, zahradní party nebo se prostě jen rádi opalujete? Buďte originální! Pořiďte si dřevěná lehátka s vlastním...

Nadace hledá romské vysokoškolské studentky a studenty. Mají možnost...

pondělí, 11. března 2019, 09:29

Nemáte mezi svými přáteli nějakého romského vysokoškolského studenta či studentku? Nadace OSF totiž vyhlašuje 5. ročník výzvy na...

Sněmovna schválila otevření velkoobchodů během svátků

neděle, 10. března 2019, 18:29

Velkoobchod bude zřejmě smět fungovat i o těch svátcích, kdy musí mít ostatní větší obchody podle zákona zavřeno. Návrh ANO a ODS...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Nejhorší byla Bangladéš. Chtěl bych žít půl roku na Sibiři, říká Tomáš Vaňourek z projektu Zikmund100

Cestovat po světe je snem mnoha lidí. Tomáš Vaňourek a Lukáš Socha si tento sen splnili. Díky projektu Zikmund100 se projeli po stopách slavných cestovatelů Miroslava Zikmunda a Jiřího Hanzelky a nafotili svět šedesát let poté. Jak vůbec nápad vznikl, a jaké bylo stát po cestě před samotným Miroslavem Zikmundem? I o tom se rozpovídal jeden z aktérů Tomáš Vaňourek.

Ropný trh je po útoku v nebezpečné situaci, čeká se zdražení ropy

Útok na ropná zařízení společnosti Saudi Aramco na východě Saúdské Arábie uvrhl světový ropný trh do stavu, kterého se všichni obávali. Vynucené snížení produkce ropy o 5,7 milionu barelů denně, což odpovídá asi polovině saúdskoarabské denní těžby, je nebezpečnou situací, ve které se podle agentury Bloomberg ukáže, jak citlivý ropný trh ve skutečnosti je.

V Česku loni přibylo leteckých incidentů, ústav řešil 91 nehod

Leteckých incidentů v Česku přibývá, loni bylo nahlášeno 91 nehod, což je meziročně o 19 více. O život přišlo 11 lidí. Žádná z nehod se netýkala velkých letadel obchodních společností. Vyplývá to ze zprávy o činnosti Ústavu pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod (ÚZPLN), se kterou se v pondělí seznámí vláda.