Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

VIDEO: Na počest padlého kynologa Tomáše Procházky vznikla kynologická Síň slávy

 
čtvrtek, 14. března 2019, 16:58

V loňském roce zarmoutila zpráva o úmrtí skvělého vojáka a také kynologa Tomáše Procházky z Hrádku jeho nejbližší, ale i kamarády, kolegy a celou kynologickou společnost. Na jeho počest tak vznikla kynologická Síň slávy.

O vytvoření kynologické Síně slávy na počest tohoto vojáka a kynologa působícího v Centru vojenské kynologie Chotyně rozhodla porota každoroční ankety Kynolog roku. Tu organizuje společnost Vafo Praha. Anketa má za cíl oceňovat kynology za jejich úspěchy a podporovat rozvoj kynologických aktivit v Česku.

ČTĚTE TAKÉ: Padlý voják a kynolog z Hrádku pracoval srdcem, říká podplukovník Andrej Vítek

Voják Tomáš Procházka pocházel z Hrádku nad Nisou a zahynul loni při své misi v Afghánistánu. „Tomáš Procházka... Dobrý kamarád, parťák, chlap do nepohody, letitý účastník kynologické soutěže O pohár Kristýny, psovod VÚ Chotyně, nás bohužel navždy opustil při plnění svých vojenských povinností na misi v dalekém Afghánistánu,“ napsal krátce po jeho úmrtí starosta Hrádku Josef Horinka.

Síň slávy tak navždy bude připomínat přínos Tomáše Procházky do české kynologie. „Tomáš Procházka byl pohodový, férový a spolehlivý parťák nejen v životě kynologickém, ale hlavně v tom osobním. Psi doslova prostupovali celý jeho život, včetně zaměstnání. Tomáš byl vojákem působícím v Centru vojenské kynologie Chotyně a jako voják z povolání se se psy zúčastnil i několika zahraničních misí. Bohužel ta říjnová v Afghánistánu se mu stala osudnou. Na jeho počest se porota rozhodla založit kynologickou Síň slávy, do které tímto Tomáš oficiálně vstupuje. Věříme, že do Síně slávy vstupuje člověk, který této kategorii dá do základu ty nejvyšší hodnoty,“ uvádí pod videem organizátoři ankety Kynolog roku.

Vizitka autora

 

Denisa Albaniová

redaktorka portálu Liberecká Drbna

kontakt: albaniova@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto FB Tomáše Procházky, FB Kynolog roku
 


 

Kam dál?

Problematika nedostatku pracovníků VPP. Chyba Úřadu práce, nebo města...

čtvrtek, 14. března 2019, 16:42

Hejnice se aktuálně potýkají s nedostatkem pracovníků na údržbu města. Na konci února došlo podle informace na webu města k...

Aktualizováno 14. března 2019, 16:32

Zemřel herec a jilemnický rodák Stanislav Zindulka, představitel pana...

čtvrtek, 14. března 2019, 15:35

Dnes ve věku 86 let zemřel český herec Stanislav Zindulka. Asi nikdo nemusí připomínat význam tohoto skvělého herce.

Facebook a Instagram postihl po celém světě výpadek

čtvrtek, 14. března 2019, 07:58

Facebook kolaboval. Nešly přidávat příspěvky, posílat videa ani fotky. Porucha se týkala samotné sociální sítě, ale i služeb na...

Český svaz bojovníků za svobodu od Jablonce peníze neuvidí, důvodem...

čtvrtek, 14. března 2019, 07:42

Město Jablonce nad Nisou odmítlo poskytnout dotaci Českému svazu bojovníků za svobodu. Důvodem je nedávná aféra Františka...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Na hostivařské trati nastal další milník. Začala rekonstrukce železniční stanice Praha-Vršovice

Jeden z největších železničních projektů v zemi, čtyřmiliardová optimalizace traťového úseku z Prahy-Hostivaře na Hlavní nádraží, pokročil k dalšímu milníku – rekonstrukci stanice Praha-Vršovice.

Kterým eshopům s potravinami se raději vyhnout? Upozorňuje na to web potravinářské inspekce

Jak nakoupit potraviny a doplňky stravy snadno přes internet a přitom se nenapálit? To se snaží zajistit potravinářská inspekce, která zřídila novou sekci webu Potraviny na pranýři s názvem Rizikové weby.

Stát chce podle Babiše koupit ArcelorMittal za korunu

Stát chce koupit ostravský hutní podnik ArcelorMittal za korunu. Premiér Andrej Babiš (ANO) to uvedl v dnešním vydání Hospodářských novin (HN). Babiš řekl, že se zástupci ArcelorMittalu o koupi jedná. Britská firma Liberty House, která plánuje hutě koupit, není podle premiéra transparentní. Skupina ArcelorMittal musí ostravský podnik a další evropské hutě prodat, aby mohla koupit největší evropskou ocelárnu Ilva v Itálii. Evropská komise (EK) již dříve sdělila, že Liberty House je vhodným zájemcem o ostravské hutě a může je převzít.