Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

VIDEO: Na počest padlého kynologa Tomáše Procházky vznikla kynologická Síň slávy

 
čtvrtek, 14. března 2019, 16:58

V loňském roce zarmoutila zpráva o úmrtí skvělého vojáka a také kynologa Tomáše Procházky z Hrádku jeho nejbližší, ale i kamarády, kolegy a celou kynologickou společnost. Na jeho počest tak vznikla kynologická Síň slávy.

O vytvoření kynologické Síně slávy na počest tohoto vojáka a kynologa působícího v Centru vojenské kynologie Chotyně rozhodla porota každoroční ankety Kynolog roku. Tu organizuje společnost Vafo Praha. Anketa má za cíl oceňovat kynology za jejich úspěchy a podporovat rozvoj kynologických aktivit v Česku.

ČTĚTE TAKÉ: Padlý voják a kynolog z Hrádku pracoval srdcem, říká podplukovník Andrej Vítek

Voják Tomáš Procházka pocházel z Hrádku nad Nisou a zahynul loni při své misi v Afghánistánu. „Tomáš Procházka... Dobrý kamarád, parťák, chlap do nepohody, letitý účastník kynologické soutěže O pohár Kristýny, psovod VÚ Chotyně, nás bohužel navždy opustil při plnění svých vojenských povinností na misi v dalekém Afghánistánu,“ napsal krátce po jeho úmrtí starosta Hrádku Josef Horinka.

Síň slávy tak navždy bude připomínat přínos Tomáše Procházky do české kynologie. „Tomáš Procházka byl pohodový, férový a spolehlivý parťák nejen v životě kynologickém, ale hlavně v tom osobním. Psi doslova prostupovali celý jeho život, včetně zaměstnání. Tomáš byl vojákem působícím v Centru vojenské kynologie Chotyně a jako voják z povolání se se psy zúčastnil i několika zahraničních misí. Bohužel ta říjnová v Afghánistánu se mu stala osudnou. Na jeho počest se porota rozhodla založit kynologickou Síň slávy, do které tímto Tomáš oficiálně vstupuje. Věříme, že do Síně slávy vstupuje člověk, který této kategorii dá do základu ty nejvyšší hodnoty,“ uvádí pod videem organizátoři ankety Kynolog roku.

Vizitka autora

 

Denisa Albaniová

redaktorka portálu Liberecká Drbna

kontakt: albaniova@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto FB Tomáše Procházky, FB Kynolog roku
 


 

Kam dál?

Aktualizováno 14. března 2019, 16:32

Zemřel herec a jilemnický rodák Stanislav Zindulka, představitel pana...

čtvrtek, 14. března 2019, 15:35

Dnes ve věku 86 let zemřel český herec Stanislav Zindulka. Asi nikdo nemusí připomínat význam tohoto skvělého herce.

Aktualizováno 14. března 2019, 11:01

VIDEO: Kamion přejížděl do výjezdu v protisměru, ohrozil několik...

středa, 13. března 2019, 19:58

Nad myšlením některých lidí zůstává rozum stát. Asi jako v tomto případě. Video, na kterém kamion přejíždí přes dvojitou plnou...

Dopravní podnik obviňuje primátora Kroupu z útoků, ten zvažuje žalobu

středa, 13. března 2019, 09:30

Atmosféra mezi představiteli Dopravního podniku měst Liberce a Jablonce nad Nisou a vedením města Jablonec nad Nisou houstne....

Pozor na silný vítr! V noci padaly stromy i lampy, výstraha platí i...

neděle, 10. března 2019, 16:02

V Libereckém kraji řádí od včerejšího dne silný vítr. Od včerejšího poledne zasahovali hasiči u více než třiceti událostí...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

VIDEO: Uteč – Skryj se – Bojuj. Policisté spolu s krajem představili projekt Ozbrojený útočník ve škole

Policisté spolu s Jihočeským krajem dnes představili pokračování preventivního projektu „Ozbrojený útočník ve škole.“ Celkem 5 dílů je připraveno pro základní a střední školy v jižních Čechách. Smyslem a cílem projektu je připravit žáky, ale i zaměstnance školy, na hrozbu útoku ozbrojeného útočníka, přímý kontakt s útočníkem nebo správné vyhodnocení krizové situace.

KOMENTÁŘ: Dnes oni. Zítra kdokoliv

Stačí jen poslouchat a člověka mrazí. Není to přitom mrazení ze strachu nebo hrůzy něčeho nebezpečného a dosud nepoznaného. Naopak. Je to zděšení z poznání něčeho, o čem víme, že je v nás, ve všech. Temná a upřímná nenávist, která sílí pokaždé, když strach vytlačí rozum a nahradí ho ještě silnější a ještě zanícenější nenávistí.

Pozor na jarní pálení bioodpadu. Může způsobit požár

S ústupem zimy se lidé vrhají do úklidu svých zahrad. S tím se pojí i časté pálení klestí a biologického odpadu. Hasiči ale upozorňují, že pálení je v tomto období poměrně rizikové.