Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Liberec převede Tajch zdarma na Povodí Labe. Nechá si jen louku s pláží a vstupy do vody

 
čtvrtek, 21. března 2019, 11:00

Od roku 2014 se řeší, co s veseckým rybníkem Tajchem. Tehdy hráz poškodila povodeň a provedla se jen nejnutnější oprava. Nyní chce město rybník přenechat Povodí Labe, které vlastní i hráz. Společnost by pak mohla rybník odbahnit a celkově ho zrekonstruovat, a to včetně hráze.

Minulé vedení města usilovalo o koupi hráze a všech pozemků od Povodí Labe s tím, že by rekonstrukci provedlo samo. To ale za celé čtyři roky neprošlo přes zastupitelstvo. A nové vedení teď přišlo s novou variantou – rybník převede na Povodí Labe. „Jen rekonstrukce hráze je odhadována na třicet milionů korun a Liberec má v současnosti řadu jiných, aktuálnějších problémů,” řekl primátor Jaroslav Zámečník.

Liberec by si v majetku nechal Sluneční louku s pláží a také sestup do vody. „Abychom v dalším období mohli bez problémů budovat například schůdky do vody, a nemuseli povodí Labe žádat,” upřesnil.

Podle něj se také Liberec nebude muset starat o rybník ani hráz. „Budeme se více starat o okolí. V plánu už máme rekonstrukci přístupové cesty a mostku,” dodal.

Povodí Labe podle radnice s tímto plánem souhlasí. „Existuje Plán dílčích opatření povodí Labe, kde to je zaneseno. Mají tam připraveno třicet milionů korun a mají to v takzvané druhé etapě do roku 2022,” uvedl Zámečník.

Materiál nyní půjde do zastupitelstva, které ho bude muset schválit.

Co s Tajchem

Oblíbená rekreační oblast se intenzivně řeší od roku 2014. Tehdy hráz poškodila povodeň a Povodí Labe ji provizorně opravilo. Jenže k celkové rekonstrukci potřebovalo pozemky kolem hráze, které jsou ve vlastnictví města. To nejprve souhlasilo s převodem rybníka na Povodí Labe, jenže pak záměr stoplo. V roce 2017 pak šel do zastupitelstva další záměr, město chtělo hráz od Povodí Labe odkoupit a rekonstrukci provést samo. Nyní jde do zastupitelstva třetí záměr  radnice rybník přenechá Povodí, které se postará o jeho rekonstrukci.

Vizitka autora

 

Luboš Vrabec

šéfredaktor portálu Liberecká Drbna
kontakt: sefredaktor@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu ČeskáDrbna.cz.

 
Foto Město Liberec
 


 

Kam dál?

Radnice by ráda získala bývalé sídlo Skloexportu. Rekonstrukce se...

čtvrtek, 21. března 2019, 09:22

Liberec začne jednat se státem o získání bývalého sídla Skloexportu, které je na strategickém místě v blízkosti vlakového a...

Mzdy pracovníků v soc. službách se zvýšily, krajský rozpočet s tím...

čtvrtek, 21. března 2019, 06:00

Kraj se potýká s nedostatkem finančních prostředků na provoz sociálních služeb. Od ministerstva práce a sociálních věcí nyní žádá...

Babiš dostal dvojku z chování, napařil mu ji kraj

středa, 20. března 2019, 19:51

Liberecký kraj se rozhodl úsměvně a s nadsázkou ohodnotit předsedu vlády Andreje Babiše a připomenout tak jeho loňskou návštěvu....

U Budvarky na Sokoláku vznikne terasa, lidem se aktuální vzhled moc...

středa, 20. března 2019, 11:38

Město Liberec spustilo na svém facebooku anketu týkající se plánované terasové předzahrádky u restaurace Budvarka u Sokoláku....

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Jeden z obviněných z vraždy Kuciaka a Kušnírové žádal o odpuštění

Jeden z obviněných z vraždy slovenského novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky Martiny Kušnírové dopisem z vězení požádal pozůstalé o odpuštění. Deníku Pravda to potvrdila Zlatica Kušnírová, matka zavražděné dívky, která zároveň prohlásila, že odpustit nedokáže.

Janek Rubeš: Města se nemají přizpůsobovat turismu. Místní nepotřebují trdelník ani absint

Společně s Honzou Mikulkou natáčí turistický průvodce ,,Honest Guide", který na platformě YouTube sledují statisíce turistů, kteří míří do Prahy. Neukazují jen krásná zákoutí hlavního města, ale i temnější stránku Prahy, kdy vás může kdokoliv okrást. Drbna nyní ve svém rozhovoru vyzpovídala Janka Rubeše.

Pokuta za přechod k jinému mobilnímu operátorovi zřejmě klesne

Snížení pokuty za přechod k jinému mobilnímu operátorovi a zkrácení lhůty pro převod telefonního čísla předpokládá vládní novela o elektronických komunikacích, kterou v úvodním kole podpořila Sněmovna. Změny by měly vést k větší konkurenci mezi operátory a v konečném důsledku k poklesu cen. Předloha nyní zamíří k posouzení do hospodářského výboru. Bude na to mít měsíc místo obvyklých dvou.