Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Liberec převede Tajch zdarma na Povodí Labe. Nechá si jen louku s pláží a vstupy do vody

 
čtvrtek, 21. března 2019, 11:00

Od roku 2014 se řeší, co s veseckým rybníkem Tajchem. Tehdy hráz poškodila povodeň a provedla se jen nejnutnější oprava. Nyní chce město rybník přenechat Povodí Labe, které vlastní i hráz. Společnost by pak mohla rybník odbahnit a celkově ho zrekonstruovat, a to včetně hráze.

Minulé vedení města usilovalo o koupi hráze a všech pozemků od Povodí Labe s tím, že by rekonstrukci provedlo samo. To ale za celé čtyři roky neprošlo přes zastupitelstvo. A nové vedení teď přišlo s novou variantou – rybník převede na Povodí Labe. „Jen rekonstrukce hráze je odhadována na třicet milionů korun a Liberec má v současnosti řadu jiných, aktuálnějších problémů,” řekl primátor Jaroslav Zámečník.

Liberec by si v majetku nechal Sluneční louku s pláží a také sestup do vody. „Abychom v dalším období mohli bez problémů budovat například schůdky do vody, a nemuseli povodí Labe žádat,” upřesnil.

Podle něj se také Liberec nebude muset starat o rybník ani hráz. „Budeme se více starat o okolí. V plánu už máme rekonstrukci přístupové cesty a mostku,” dodal.

Povodí Labe podle radnice s tímto plánem souhlasí. „Existuje Plán dílčích opatření povodí Labe, kde to je zaneseno. Mají tam připraveno třicet milionů korun a mají to v takzvané druhé etapě do roku 2022,” uvedl Zámečník.

Materiál nyní půjde do zastupitelstva, které ho bude muset schválit.

Co s Tajchem

Oblíbená rekreační oblast se intenzivně řeší od roku 2014. Tehdy hráz poškodila povodeň a Povodí Labe ji provizorně opravilo. Jenže k celkové rekonstrukci potřebovalo pozemky kolem hráze, které jsou ve vlastnictví města. To nejprve souhlasilo s převodem rybníka na Povodí Labe, jenže pak záměr stoplo. V roce 2017 pak šel do zastupitelstva další záměr, město chtělo hráz od Povodí Labe odkoupit a rekonstrukci provést samo. Nyní jde do zastupitelstva třetí záměr  radnice rybník přenechá Povodí, které se postará o jeho rekonstrukci.

Vizitka autora

 

Luboš Vrabec

šéfredaktor portálu Liberecká Drbna
kontakt: sefredaktor@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu ČeskáDrbna.cz.

 
Foto Město Liberec
 


 

Kam dál?

Radnice by ráda získala bývalé sídlo Skloexportu. Rekonstrukce se...

čtvrtek, 21. března 2019, 09:22

Liberec začne jednat se státem o získání bývalého sídla Skloexportu, které je na strategickém místě v blízkosti vlakového a...

Mzdy pracovníků v soc. službách se zvýšily, krajský rozpočet s tím...

čtvrtek, 21. března 2019, 06:00

Kraj se potýká s nedostatkem finančních prostředků na provoz sociálních služeb. Od ministerstva práce a sociálních věcí nyní žádá...

Babiš dostal dvojku z chování, napařil mu ji kraj

středa, 20. března 2019, 19:51

Liberecký kraj se rozhodl úsměvně a s nadsázkou ohodnotit předsedu vlády Andreje Babiše a připomenout tak jeho loňskou návštěvu....

U Budvarky na Sokoláku vznikne terasa, lidem se aktuální vzhled moc...

středa, 20. března 2019, 11:38

Město Liberec spustilo na svém facebooku anketu týkající se plánované terasové předzahrádky u restaurace Budvarka u Sokoláku....

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Nerad odmítám lidi, ale den má bohužel jen 24 hodin, říká budějcký trenér Dominik Kodras

Na trénování "obyčejných lidí" už mu nezbývá čas. Spolu se svým týmem se plně věnuje profesionálním sportovcům. Pod rukama už mu prošla taková jména jako Jirka Novotný, Milan Gulaš, Tomáš Sivok nebo Roman Will. I když je budějčák Dominik Kodras na první pohled sympaťák, v posilovně z něj jde strach. Výsledky se pak ale zaručeně dostaví.

Varování před nebezpečnými dětskými cyklovozíky

Převážení malého dítěte v přívěsném vozíku za jízdním kolem by měla být jedna z nejbezpečnějších variant, jak ho brát na cyklotúru. Jaká je realita? Spotřebitelská organizace dTest otestovala 11 modelů cyklovozíků, pět z nich v testu propadlo. Nedostatky se týkaly praktických zkoušek v terénu, složitého sestavování, nepohodlí, bezpečnostních rizik a obsahu nežádoucích chemikálií.

Potíže s hraním hazardu a závislostí může mít 164 tisíc lidí

Kolem 164 tisíc lidí nad 15 let v Česku může mít podle odborných odhadů problémy s hraním hazardních her a se závislostí na něm. Patologických hráčů je pak bezmála 60 tisíc. Sázení a hraní nemá pod kontrolou asi 13 tisíc mladých do 18 let. Vyplývá to z výroční zprávy o hazardním hraní za loňský rok, s níž by se měla v pondělí seznámit vláda. V posledních letech počty klesly. Češi loni za hazard utratili 249,5 miliardy korun, prohráli 31,3 miliardy.