Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Úmrtím pilota a záchranáře Michala Beneše přišla rodina o tátu, kamarádi pořádají sbírku

 
čtvrtek, 28. března 2019, 12:08, aktualizováno 29. března 2019, 19:06

Při tragické nehodě vrtulníku zahynul i pilot, instruktor Letecké záchranné služby a člen Horské služby Michal Beneš. Vedle své profese byl ale také milovaným tatínkem, partnerem a kamarádem. Jeho přátele zorganizovali sbírku, která by měla pomoci jeho rodině.

„Není spravedlivé, když odcházejí ti, kteří jiným vracejí život. Michal Beneš byl záchranář tělem i duší,“ popisují Michala Beneše organizátoři sbírky, kterou nazvali Pád nebeského jezdce.

Během svého života zachránil Michal Beneš desítky životů. Pro rodinu byl milovaným členem, pro kolegy spolehlivým profesionálem. Jenže nikdo už znovu neuvidí jeho úsměv, ani jeho dvě dcerky, tříletá Rozinka a osmiletá Mařenka, ani partnerka Simona.

Do sbírky Pád nebeského jezdce pod záštitou Nadačního fondu pomoci Karla Janečka můžete přispět ZDE.

A právě těm by měla sbírka pomoci. „Vždycky musel vědět, že ten, koho dovezl do nemocnice, je v pořádku. Teď mu to chceme vrátit,“ popisuje pod sbírkou autor projektu Robert Rajtmajer. Peníze sice rodině Michala nevrátí, pomůže jim ale překonat alespoň těžké zážitky po smutné události. „Michale, Beno, Beny, Míšo Tlapko, kamaráde, snad jsi doletěl až do nebe a teď vidíš Ještěd shora. Pozdravuj tam nahoře, my dole dáme pozor na holky,“ vzkazuje mu organizátor sbírky a zároveň kolega pilot.

Psali jsme: Při tragické nehodě vrtulníku na Náchodsku zemřel člen Horské služby Jizerské hory Michal Beneš

Včera (29.3.) se do sbírky zapojilo zhruba 30 lidí, dnes to je již víc než tisíc a podařilo se vybrat už více než 1,2 milionu korun.

Na svého kolegu vzpomínají i záchranáři Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje. Ti na svém Facebooku uveřejnili výzvu, aby se lidé do zmíněné sbírky zapojili. „Život našeho kolegy a kamaráda Michala Beneše byl plný. Zachraňoval lidi, pomáhal. Teď po něm zůstalo prázdno. Prázdná skříňka, prázdné místo u stolu, vzpomínky a ticho... To největší tiché prázdno je ale bez něj doma. Bez táty a živitele rodiny se musí najednou naučit žít Michalova partnerka a dvě malé holčičky. Pomozte jim spolu s námi překonat nejtěžší začátky a přispějte prostřednictvím Nadačního fondu pomoci.“

Záplava solidarity, peníze bleskově přibývají

Zatímco včera odpoledne bylo ve sbírce okolo 80 tisíc korun, dnes je to už téměř 1 300 000! Do sbírky se zapojilo již přes tisíc lidí. Posílají jak menší částky okolo sto korun, tak třeba i patnáctitisícové příspěvky. Zároveň někteří dárci posílají rodině a přátelům padlého záchranáře vzkazy plné podpory a porozumění.

„Není slov ani dost peněz, které nahradí otce a manžela. Jen mohu z dálky obejmout a doufat, že trochu pomohou si udržet sílu zvládnout ty nejběžější věci,“ píše dárkyně Michaela Raymond. „Peníze bolest neutlumí, ale mohou alespoň trochu pomoci zvládnout starosti všedního dne,“ vzkazuje Šárka Hejduková. Další vzkazy přejí zejména hodně sil a vyjadřují pozůstalým podporu.

Z požadované částky se vybralo již více než 80 procent. Samozřejmě veřejnost může stále přispívat, a to ještě dalších 61 dní.

Vizitka autora

 

Denisa Albaniová

redaktorka portálu Liberecká Drbna

kontakt: albaniova@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto nfpomoci.cz
 


 

Kam dál?

VIDEO: Smrt v přímém přenosu. Budou na českých jatkách kamery?

čtvrtek, 28. března 2019, 10:32

Kampaň Chci znát pravdu pořádaná sdružením Zvířata nejíme má jeden hlavní cíl. Prosadit zavedení kamerového systému na českých...

Za půjčení sdílených kol se bude letos v Liberci platit více

čtvrtek, 28. března 2019, 07:01

Půjčení jízdního kola v takzvaném bikesharingu bude v Liberci znatelně dražší než loni. První čtvrthodina sice zůstane zdarma, za...

V liberecké nemocnici rozdává radost kocour Bumbác

středa, 27. března 2019, 17:55

Pacienti na spinální jednotce si mohou od léčení a dlouhých dnů ulevit originálním zpestřením. Tím je speciální terapeut v podobě...

FOTO: Už žádné cestování kvůli poradám. Češi vytvořili revoluční...

středa, 27. března 2019, 16:10

Budíček v pět ráno, poklus do auta, snídaně na benzině, několik hodin za volantem… To vše kvůli třeba hodinové poradě. Poradě,...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Jeden z obviněných z vraždy Kuciaka a Kušnírové žádal o odpuštění

Jeden z obviněných z vraždy slovenského novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky Martiny Kušnírové dopisem z vězení požádal pozůstalé o odpuštění. Deníku Pravda to potvrdila Zlatica Kušnírová, matka zavražděné dívky, která zároveň prohlásila, že odpustit nedokáže.

Janek Rubeš: Města se nemají přizpůsobovat turismu. Místní nepotřebují trdelník ani absint

Společně s Honzou Mikulkou natáčí turistický průvodce ,,Honest Guide", který na platformě YouTube sledují statisíce turistů, kteří míří do Prahy. Neukazují jen krásná zákoutí hlavního města, ale i temnější stránku Prahy, kdy vás může kdokoliv okrást. Drbna nyní ve svém rozhovoru vyzpovídala Janka Rubeše.

Pokuta za přechod k jinému mobilnímu operátorovi zřejmě klesne

Snížení pokuty za přechod k jinému mobilnímu operátorovi a zkrácení lhůty pro převod telefonního čísla předpokládá vládní novela o elektronických komunikacích, kterou v úvodním kole podpořila Sněmovna. Změny by měly vést k větší konkurenci mezi operátory a v konečném důsledku k poklesu cen. Předloha nyní zamíří k posouzení do hospodářského výboru. Bude na to mít měsíc místo obvyklých dvou.