Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jak přežít ve světě informačních technologií? Do Liberce přijede debatovat Petr Koubský

 
středa, 10. dubna 2019, 17:30

Respektovaný publicista, analytik, moderátor odborných konferencí a pedagog. To je Petr Koubský, který přijede na besedu do libereckého knihkupectví Fryč. Tématem budou informační technologie. Akce se koná ve čtvrtek od 18 hodin.

Jak se ve 21. století popularizuje věda, co je dobré vědět o digitálních technologiích a jak se připravit na přežití ve světě neustálých změn? To je téma čtvrteční debaty.

„Povídat si budeme mimo jiné o kauzách jako jsou Huawei a špionáž, Facebook a tajné získání dat uživatelů, ceny tarifů českých operátorů, ale chceme i inspirovat zkušenostmi s prací s vědeckými poznatky a jejich šířením,” říká knihkupec a organizátor akce Martin Fryč.

Popularizace vědy, digitální technologie, svoboda internetu - meze a nástrahy

  • Knihkupectví Fryč, čtvrtek 18 hodin

Petr Koubský

Petr Koubský je český publicista, analytik, moderátor odborných konferencí a pedagog. Patří k nejzkušenějším a nejrespektovanějším novinářům v oblasti moderních informačních technologií. 

Už v 90. letech vydával legendární Softwarové noviny, následně vedl Inside, měl na starosti program konferencí společnosti Internet Info, založil vzdělávací institut iCollege i jeden z prvních online magazínů založených na placeném obsahu 067.cz. Dnes vede oblíbenou vědeckou a technologickou rubriku Deníku N, kde neotřelou srozumitelnou formou přibližuje nejzajímavější vědecká témata široké veřejnosti. (Knihkupectví Fryč)

Napsal(a) redakce | Foto Facebook Petr Koubský
 


 

Kam dál?

FOTO/VIDEO: Pojďme pomoci dobré věci! Lidé ze Společně pro děti...

středa, 10. dubna 2019, 17:12

Olomoucká organizace Společně pro děti o.p.s., která dlouhodobě pomáhá znevýhodněným rodinám a dětem v rozvoji, chce spustit...

Stane se z Tržního náměstí průjezdná komunikace? Město na jeho podobu...

středa, 10. dubna 2019, 14:01

Budoucí podoba Tržního náměstí v Liberci by měla vzejít z architektonické soutěže. Konečný výsledek by radnice chtěla mít do...

Veterináři a celníci zajistili na Liberecku téměř pět tisíc vajec,...

úterý, 9. dubna 2019, 16:14

Veterináři ze Státní veterinární správy (SVS) společně s celníky zadrželi včera velkou zásilku vajec v polském vozidle. Žádné z...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

ČSSD trvá na Šmardovi, kandidáta na ministra měnit nehodlá

Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes vicepremiérovi Janu Hamáčkovi (ČSSD) zopakoval, že stojí o to, aby sociální demokracie vyměnila svého kandidáta na ministra kultury Michala Šmardu (ČSSD) za někoho jiného. Hamáček po schůzce s ministerským předsedou novinářům řekl, že ČSSD trvá na dodržování ústavy a koaliční smlouvy a kandidáta nemá důvod měnit. Nechtěl upřesnit, dokdy by mohla ČSSD vyčkávat.

Limit doplatků na léky pro invalidní důchodce bude 500 korun

Ochranný limit doplatků na léky na recept bude od roku 2020 pro invalidní důchodce 3. stupně 500 korun stejně jako pro seniory nad 70 let. Dosud dostávali zpět až částku nad 5000 korun jako ostatní zdraví dospělí. Na twitteru to uvedl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Národní rada osob se zdravotním postižením snížení ochranného limitu žádala už loni v květnu loňského roku.

FOTO: Nové sochy před radnicí. Do Liberce se po půl století vrací dílo Olbrama Zoubka

Na nároží radnice už stojí nové sochařské dílo. A je rovnou od jednoho z nejznámějších sochařů Olbrama Zoubka. Liberečáci tak budou příštích dvanáct měsíců procházet mezi charakteristickými postavami soch Kúra, Klytaimnéstry, Jidáše a Ifigénie.