Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Liberec chce ve Zvolenské ulici na levém břehu přehrady přidat chodník

 
pátek, 19. dubna 2019, 09:01

Liberec chce vybudovat chodník ve Zvolenské ulici na levém břehu přehrady. Slibuje si od toho zvýšení bezpečnosti pro pěší. Zatím jde ale jen o záměr. Podle radního Petra Židka (ODS) by chodník chtěli vybudovat při rekonstrukci přehrady, kterou by mělo Povodí Labe zahájit příští rok. Město se na chodník pokusí získat evropskou dotaci.

Přehrada je oblíbeným místem pro vycházky i rekreační běhání. Promenádní cesta je na pravém břehu, na druhé straně je ale jen špatně přehledná silnice s obousměrným provozem. Na bezmála kilometrovém úseku je osm zatáček. I proto se v Liberci už několik let řeší, zda by nebylo lepší ji pro dopravu uzavřít a využívat pro rekreaci a sportovní vyžití, hlavně v létě. Zkušebně byla kvůli tomu uzavřena před dvěma lety. Podle Židka s uzavřením silnice ale v tomto projektu nepočítají, provoz by měl být zachován obousměrný. „Dojde k omezení rychlosti, zřejmě. To už jsou ale věci, které ukáže projekt až bude finálně připraven," uvedl.

Po celé Zvolenské

Nový chodník by měl být v celém úseku Zvolenské ulice, od křižovatky u Textilany na Jablonecké ulici až po třídu Svobody pod univerzitními kolejemi. „Chceme chodník, který by byl v dostatečné šíři na to, aby se tam dalo projet s kočárkem," uvedl radní.

V plánu města je zvýšení bezpečnosti pro pěší ještě v dalších pěti lokalitách. Stejně jako u Zvolenské jde zatím o záměr a většinou by mělo jít o výstavbu chodníků. Podklady pro realizaci se budou připravovat pro Londýnskou, Hlávkovu a Ruprechtickou ulici, úsek mezi základní školou v Ostašově k točně autobusu u hřbitova a pro Ostašovskou ulici mezi nákupní zónou a gymnáziem v Růžodole. I na tyto akce se město pokusí získat evropskou dotaci.

Napsal(a) ČTK | Foto Luboš Vrabec
 


 

Kam dál?

FOTO: V Česku se objevily plyšové hračky, které jsou pro děti...

pátek, 19. dubna 2019, 07:06

Plyšoví pejsci, kteří dovedou i štěkat, mohou okouzlit nejedno dítě. Podle České obchodní inspekce (ČOI) jsou ale tyto dva...

Teplo a žádné srážky. Duben má nakročeno k rekordnímu suchu

pátek, 19. dubna 2019, 06:01

Letošní duben v Česku by podle meteorologů mohl být rekordně suchý. Nasvědčují tomu údaje o množství srážek v prvních dvou...

Školákům a studentům dnes začínají velikonoční prázdniny

čtvrtek, 18. dubna 2019, 17:45

Žákům základních a středních škol dnes začínají velikonoční prázdniny. Do školních lavic se vrátí po pěti dnech volna v úterý 23....

Povodním na Nise má zabránit několik desítek opatření

čtvrtek, 18. dubna 2019, 13:03

Revitalizace koryta říčky Jeřice v Mníšku, retenční přehrážka s funkcí malé vodní nádrže v Oldřichově v Hájích nebo suchá nádrž v...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Bývalému radnímu uložil soud za korupci podmínku

Vrchní soud v Praze dnes zrušil pětiletý trest pro bývalého radního Libereckého kraje za ČSSD Zdeňka Bursu za korupci. Místo něj mu uložil tříletou podmínku se čtyřletým odkladem. Nov to dnes sdělila mluvčí soudu Simona Heranová. Bursa také podle verdiktu musí zaplatit 500 tisíc korun jako peněžitý trest, jinak stráví ve vězení 2,5 roku. Dnešní rozsudek je pravomocný.

Míra Čemus, pětadvacet let je podkovářem. Měl nakročeno i na žokeje, ale neměnil by

Jaromír Čemus, nebo prostě jednoduše Míra, už pětadvacet let dělá podkováře. Pohádkové povolání ale není zas taková prča, jak to vypadá. Stejně by ale Míra ani po letech neměnil. Práce se zvířaty, svobodné zaměstnání... A koneckonců vlastně ani nic jiného pořádně neumí.

Po vydatném dešti stoupají řeky na severu ČR, pršet bude dál

Kvůli vydatnému a vytrvalému dešti od rána stoupají hladiny řek odvodňující hory na severu a severovýchodě země. Na toku Senice v Ústí na Vsetínsku platí třetí povodňový stupeň. Hladina stoupla rychle, podle starosty již voda zatopila tři rodinné domy. Řeka Jičínka v Novém Jičíně dosáhla druhého stupně povodňové aktivity a je pravděpodobné, že ještě odpoledne dosáhne stupně třetího.