Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Starý Žabák je pryč, místo něj otevře Jednadvacítka plná odkazů na letectví

 
úterý, 14. května 2019, 12:52

Na přelomu roku náhle zavřela legendární liberecká pivnice U Žabáka. Uběhlo pár měsíců a hospoda se otevře znovu, už ale nepůjde o zaplivanou nonstopku na zakončení akce, nový koncept spojuje pivnici s kulečníkem a také fandovstvím majitele do proudových letadel.

Pokud jste znali starého Žabáka, novou hospodu nepoznáte. Nezbylo vlastně vůbec nic, celý prostor je navíc rozšířený na dvojnásobek. „Byla tu stará kotelna, to je všechno pryč,” popisuje majitel hospody. Jméno v článku mít ani tentokrát nechce. „Kdo chce, tak si ho zjistí," říká.

Stará Žába je pryč

Už po zavření Žabáka mi říkal, že stará Žába je pryč a chce dělat něco jiného. Lidi chce nalákat na kulečník, vratislavické pivo a také jeho životní zálibu – letectví. „Vidíte ty televize? Nebude v nich žádný hokej, chci tam pouštět smyčku materiálů o letadlech,” popisuje. Na zdech si také všímám zvláštní výzdoby, částí stíhacích letadel Mig, vždy se jmény jejich pilotů.

„Rád bych, aby sem chodili lidé, které to také zajímá. Můžeme se společně domluvit na exkurzích na leteckou základnu do Čáslavi a podobně. Videa od lidí bych pak přidával do smyčky, kterou budu pouštět na televizích,” pokračuje.

Základ ale bude se v hospodě pobavit. „Nahoře v Budvarce se najedí, dolů pak přijdou za zábavou – kulečníkem, šipkami, fotbálkem a samozřejmě letadly,” usmívá se.

Název jednadvacítka odkazuje na nejslavnější Mig s označením 21. Hospoda se ve zkratce bude jmenovat 21 PKZ, tedy Jednadvacítka, pivní kulečníková zákadna. Majitel tím také odkazuje na leteckou základnu v Čáslavi. „Její zkratka je dvacátá první základna taktického letectva, tedy 21. ZTL,” vysvětluje.

ČTĚTE TAKÉ: Legendární Žabák je zavřený. Takhle už to dál nešlo, říká dlouholetý majitel

Novou hospodu otevře zřejmě příští týden. „Víte, jak to je. Člověk má nějaké plány a pak je všechno jinak. Ale už se to blíží,” uzavírá.

Vizitka autora

 

Luboš Vrabec

šéfredaktor portálu Liberecká Drbna
kontakt: sefredaktor@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu ČeskáDrbna.cz.

 
 


 

Kam dál?

Lidé v kraji si u inspekce často stěžují na zápach a ničení zeleně

pondělí, 13. května 2019, 17:02

Inspektoři České inspekce životního prostředí se loni rozhodně nenudili. Provedli stovky kontrol, navíc podle informací stoupá i...

Liberecká Archa je tu už dvacet let. Pomohla desetitisícům zvířat

pondělí, 13. května 2019, 15:51

Je to přesně dvacet let, kdy byl slavnostně zahájen provoz Městského útulku pro ztracená a zatoulaná zvířata – dnešní centrum...

Za zbourání zámečku hrozí firmě půlmilionová pokuta. Proti bourání se...

pondělí, 13. května 2019, 14:23

Pokuta maximálně půl milionu korun hrozí společnosti MALINA - safety za zbourání zámečku spolku Schlaraffia v Jablonci nad Nisou,...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

ČSSD trvá na Šmardovi, kandidáta na ministra měnit nehodlá

Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes vicepremiérovi Janu Hamáčkovi (ČSSD) zopakoval, že stojí o to, aby sociální demokracie vyměnila svého kandidáta na ministra kultury Michala Šmardu (ČSSD) za někoho jiného. Hamáček po schůzce s ministerským předsedou novinářům řekl, že ČSSD trvá na dodržování ústavy a koaliční smlouvy a kandidáta nemá důvod měnit. Nechtěl upřesnit, dokdy by mohla ČSSD vyčkávat.

Limit doplatků na léky pro invalidní důchodce bude 500 korun

Ochranný limit doplatků na léky na recept bude od roku 2020 pro invalidní důchodce 3. stupně 500 korun stejně jako pro seniory nad 70 let. Dosud dostávali zpět až částku nad 5000 korun jako ostatní zdraví dospělí. Na twitteru to uvedl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Národní rada osob se zdravotním postižením snížení ochranného limitu žádala už loni v květnu loňského roku.

FOTO: Nové sochy před radnicí. Do Liberce se po půl století vrací dílo Olbrama Zoubka

Na nároží radnice už stojí nové sochařské dílo. A je rovnou od jednoho z nejznámějších sochařů Olbrama Zoubka. Liberečáci tak budou příštích dvanáct měsíců procházet mezi charakteristickými postavami soch Kúra, Klytaimnéstry, Jidáše a Ifigénie.