Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Starý Žabák je pryč, místo něj otevře Jednadvacítka plná odkazů na letectví

 
úterý, 14. května 2019, 12:52

Na přelomu roku náhle zavřela legendární liberecká pivnice U Žabáka. Uběhlo pár měsíců a hospoda se otevře znovu, už ale nepůjde o zaplivanou nonstopku na zakončení akce, nový koncept spojuje pivnici s kulečníkem a také fandovstvím majitele do proudových letadel.

Pokud jste znali starého Žabáka, novou hospodu nepoznáte. Nezbylo vlastně vůbec nic, celý prostor je navíc rozšířený na dvojnásobek. „Byla tu stará kotelna, to je všechno pryč,” popisuje majitel hospody. Jméno v článku mít ani tentokrát nechce. „Kdo chce, tak si ho zjistí," říká.

Stará Žába je pryč

Už po zavření Žabáka mi říkal, že stará Žába je pryč a chce dělat něco jiného. Lidi chce nalákat na kulečník, vratislavické pivo a také jeho životní zálibu – letectví. „Vidíte ty televize? Nebude v nich žádný hokej, chci tam pouštět smyčku materiálů o letadlech,” popisuje. Na zdech si také všímám zvláštní výzdoby, částí stíhacích letadel Mig, vždy se jmény jejich pilotů.

„Rád bych, aby sem chodili lidé, které to také zajímá. Můžeme se společně domluvit na exkurzích na leteckou základnu do Čáslavi a podobně. Videa od lidí bych pak přidával do smyčky, kterou budu pouštět na televizích,” pokračuje.

Základ ale bude se v hospodě pobavit. „Nahoře v Budvarce se najedí, dolů pak přijdou za zábavou – kulečníkem, šipkami, fotbálkem a samozřejmě letadly,” usmívá se.

Název jednadvacítka odkazuje na nejslavnější Mig s označením 21. Hospoda se ve zkratce bude jmenovat 21 PKZ, tedy Jednadvacítka, pivní kulečníková zákadna. Majitel tím také odkazuje na leteckou základnu v Čáslavi. „Její zkratka je dvacátá první základna taktického letectva, tedy 21. ZTL,” vysvětluje.

ČTĚTE TAKÉ: Legendární Žabák je zavřený. Takhle už to dál nešlo, říká dlouholetý majitel

Novou hospodu otevře zřejmě příští týden. „Víte, jak to je. Člověk má nějaké plány a pak je všechno jinak. Ale už se to blíží,” uzavírá.

Vizitka autora

 

Luboš Vrabec

šéfredaktor portálu Liberecká Drbna
kontakt: sefredaktor@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu ČeskáDrbna.cz.

 
 


 

Kam dál?

Lidé v kraji si u inspekce často stěžují na zápach a ničení zeleně

pondělí, 13. května 2019, 17:02

Inspektoři České inspekce životního prostředí se loni rozhodně nenudili. Provedli stovky kontrol, navíc podle informací stoupá i...

Liberecká Archa je tu už dvacet let. Pomohla desetitisícům zvířat

pondělí, 13. května 2019, 15:51

Je to přesně dvacet let, kdy byl slavnostně zahájen provoz Městského útulku pro ztracená a zatoulaná zvířata – dnešní centrum...

Za zbourání zámečku hrozí firmě půlmilionová pokuta. Proti bourání se...

pondělí, 13. května 2019, 14:23

Pokuta maximálně půl milionu korun hrozí společnosti MALINA - safety za zbourání zámečku spolku Schlaraffia v Jablonci nad Nisou,...

Spor je u konce. Rodině dívky vyplatí nemocnice téměř pět milonů

pondělí, 13. května 2019, 09:03

Skoro pět milionů korun.Takovou částku vyplatí Krajská nemocnice pozůstalým dívky, která před lety ochrnula při hospitalizaci s...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Jak bydlí Češi v regionech? Nejspokojenější jsou v obcích do tisíc obyvatel

Rozdíly mezi kraji panují především s ohledem na typ bydlení. Zatímco ve Středočeském nebo Zlínském kraji (46 %) převažuje bydlení ve vlastním rodinném domě, pronájmy vedou naopak v Praze (35 %), v Královehradecku žije téměř pětina obyvatel v bytě či domě u příbuzných nebo známých (17 %). Z hlediska spokojenosti s bydlením se rozdíly projevují spíše v souvislosti s velikostí obce. Nejvíce spokojení jsou se svým bydlením lidé žijící mimo Prahu, zejména ti z malých obcí. To a mnohé další vyplývá z výzkumu společnosti Ekonomické stavby, kterého se zúčastnilo více než tisíc respondentů.

DRBNA NA CESTÁCH: 3500 tun křišťálu, zlatem protkaný závěs a 1100 místností. Takhle si žil rumunský diktátor

Tří miliony tun mramoru, 3500 tun křišťálu na 480 lustrech a 1400 stropních světlech a mnoha zrcadlech a také 5500 tisíce tun betonu. To je jen krátký výčet materiálu, který byl použit při stavbě paláce pro bývalého rumunského diktátora Ceaușesca. Dnes druhá největší administrativní stavba na světě slouží jako budova parlamentu. A právě na honosný palác, který najdete v centru Bukurešti, se zaměříme v dnešním dílem Drbny na cestách.

Den s terénními pracovnicemi: Je výhodnější vyměnit jehlu, než léčit žloutenku

Den jsem strávil s terénními pracovnicemi Helenou a Ilonou ze Společnosti Podané ruce. Nejen u sbírání použitých injekčních stříkaček jsme si povídali třeba o tom, které nelegální drogy jsou v Olomouci nejrozšířenější, kde se v Olomouci nachází nejvíc použitých stříkaček a proč je dobré uživatelům drog jehly měnit.