Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Plyšové slepice vyráží dobýt Česko, do Liberce zamíří Filipka

 
pátek, 24. května 2019, 15:06

Už jste slyšeli o Slepičí tour? Akci pořádá organizace Obraz – obránci zvířat a cílem je upozornit na problematiku klecových chovů a zároveň podpořit snahu o jejich legislativní zákaz. Nyní tak bude Českem cestovat sedm slepiček. Na cestu je vyšlou patroni z řad celebrit.

Konkrétně do Libereckého a Ústeckého kraje přijede slepička Filipka, jejíž patronkou je česká herečka Patricie Solaříková. Vedle ní se do akce zapojí třeba zpěvák Ben Cristovao nebo zpěvačka Ewa Farna.

Klecové chovy do 21. století nepatří. Všichni jsme viděli děsivé záběry českých klecí, které nedávno obletěly internet. Jsem přesvědčená, že přece není nutné slepice takhle trápit, když existují i šetrnější varianty. Proto jsem pro zákaz klecového chovu slepic a jsem ráda, že můžu být patronem této důležité akce,“ komentovala Patricie Solaříková. Plyšové hrdinky budou po Česku převážet dobrovolníci.

Cestu jednotlivých slepičech i bližší informace k projektu najdete na stránkách www.slepicitour.cz.

Ti by je měli zavést na různá místa, především jim ukázat lokální dominanty. A protože slepičky si oblíbily sociální sítě, budou posílat z míst, která navštíví, selfíčka na instagram. U nás se tak pravděpodobně objeví fotky z Ještědu, Liberecké radnice nebo jablonecké přehrady. 

Slepice symbolizují jejich živé „příbuzné“, tedy slepice, které den co den trpí v malých klecích. „Každá z nich symbolicky zastupuje miliony dalších, které se nemohou v přeplněných klecích ani pořádně proběhnout, natož procestovat republiku,“ vysvětlila místopředsedkyně spolku OBRAZ Jana Menčíková. Slepice zažívají v klecových chovech doslova peklo.

„Celý svůj život stráví namačkané v drátěné kleci, ze které není úniku. Mnozí politici tvrdí, že to nikoho mimo Prahu nezajímá. Chceme je vyvést z omylu a ukázat, že Čechům ze všech koutů země na zvířatech záleží a jsou soucitní stejně jako lidé v Německu a Rakousku. Tam už tento krutý způsob chovu zakázali,“ dodává Menčíková.

Celá událost vyvrcholí 8. června v Pelhřimově, kde se všechny slepičky setkají na festivalu rekordů a kuriozit. Zároveň si zde plyšová partička převezme titul pro nejzcestovalejší hejno slepic. Nebude chybět ani oficiální zápis do České knihy rekordů. Takže pokud v následujících dnech potkáte někoho, jak se fotí s plyšovou slepicí, určitě se nezbláznil.

Napsal(a) Denisa Albaniová s využitím TK | Foto Obraz - obránci zvířat
 


 

Kam dál?

VIDEO: Chcete vidět mrtvé lidi? Vyfotit si je? Německý policista...

čtvrtek, 23. května 2019, 19:52

Statisíce shlédnutí získalo během krátké doby video, na kterém němečtí policisté „školí“ českého a maďarského řidiče. Důvodem je...

ZOO Liberec slaví Den dětí. Prohlídku spojí s divadlem

čtvrtek, 23. května 2019, 16:00

V sobotu 1. června liberecká zoo oslaví svátek dětí. Všechny děti do patnácti let mají po celý den vstupné do zoologické zahrady...

Tmavý podchod u arény projde proměnou. Bude širší, vyšší a...

čtvrtek, 23. května 2019, 14:01

Více než padesát milionů by měla stát rekonstrukce podchodu mezi Doubskou a ulicí 28. října, kterým se jde k aréně. Tmavý a nízký...

Největší negativa jablonecké přehrady? Záchody i vzhled stánků

čtvrtek, 23. května 2019, 13:16

Přehradní nádrž Mšeno je srdcem Jablonce. V létě je u ní hlava na hlavě. Denně k ní míří desítky místních na procházku maminky s...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Na Jindřichohradecku pobíhá puma. Lidé by měli být opatrní při pohybu v lese

Kriminalisté z Jindřichova Hradce prověřují aktuální oznámení očitých svědků o výskytu kočkovité šelmy v oblasti mezi obcemi Velký Ratmírov a Deštná. Policisté zatím pracují s informací, že by se mohlo jednat o dospělý kus pumy americké, která má hnědou barvu, krátkou srst a dlouhý ocas zakončený tmavou srstí.

Ministerstvo navrhuje zálohované výživné do 15 až 25 procent průměrné mzdy

Ministerstvo práce navrhuje, aby stát dětem neplatičů alimentů měsíčně posílal do 15 až 25 procent průměrné mzdy v ČR podle jejich věku. O zálohované výživné jako o novou dávku by se dalo žádat poté, co peníze na potomky nedorazí za dva měsíce. Podmínkou by ale bylo, že rodič sám už začal po dlužníkovi výživné vymáhat v exekuci či u soudu. Vyplacené dávky by po neplatiči vymáhal pak stát. Návrh zákona o zálohovaném výživném zveřejnila na svém webu vláda. Vymahatelnost má posílit chystaná novela občanského zákoníku, která počítá se zabavováním zbrojních či pilotních průkazů i s postoupením pohledávek.

V sobotu se přiženou bouřky a kroupy. V platnosti je výstraha s vysokým stupněm nebezpečí

Meteorologové vydali výstrahu před silnými bouřkami. Doprovázet by je měly kroupy a vítr, který může dosahovat rychlosti 90 kilometrů v hodině. Hrozí lámání stromů a výpadky v dodávkách elektřiny. Bouřkám bude předcházet vedro, odpolední teploty v sobotu překročí na většině území 31 stupňů Celsia.