Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Nové budovy by se stavět neměly, lepší je využít ty současné. To je názor architekta Aarona Betskyho

 
pondělí, 27. května 2019, 15:07

Na Technickou univerzitu zavítal americký architekt Aaron Betsky. V rámci své přednášky a diskuze s titulem Architektura musí shořet se zaměřil i na výstavbu nových domů, komplexů a budov.

Podle uznávaného architektura a kritika je architektura mnohem více než jen navrhování a stavění budov. „Architektura odráží i nás vztah k přírodě a našemu okolí,“ sdělil Aaron Betsky při přednášce. Architekt zároveň zastává názor, že by se v dnešní době neměly stavět stále nové budovy, ale pozornost by se měla upírat na již existující stavby. 

„Podle Betskyho by se měly co nejvíce využívat stávající objekty,“ uvedl za Technickou univerzitu Radek Pirkl. Během přednášky architekt přímo řekl, že kdyby mohl, tak by na čtyři roky zakázal výstavbu jakýchkoliv budov.

Betsky také upozornil, že by se i architekti měli zajímat o staré objekty, které je možné zachránit a opravit. „Architekti by měli provádět rekonstrukce starých budov citlivě tak, aby byly užitečné a krásné,“ komentoval Betsky. 

Vizitka autora

 

Denisa Albaniová

redaktorka portálu Liberecká Drbna

kontakt: albaniova@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto tul.cz
 


 

Kam dál?

Extrémní srážky budou častěji, podle odborníků by pomohla hluboká orba

pondělí, 27. května 2019, 13:02

Povodně z intenzivních srážek jsou přirozeným jevem, zemědělská půda by však mohla zadržet více vody, kdyby se hlouběji oralo....

Přírodu v Geoparku Ralsko oživilo 18 nových výtvarných děl

neděle, 26. května 2019, 08:17

Zaniklé obce v bývalém vojenském prostoru Ralsko na Českolipsku oživilo 18 nových výtvarných děl z přírodních materiálů. Vznikla...

Květnové srážky zmírnily sucho, škody na polích spravily částečně

sobota, 25. května 2019, 16:05

Květnové srážky, které byly na mnoha místech republiky intenzivní, částečně srovnaly negativní vodní bilanci z března a dubna,...

Jak bydlí Češi v regionech? Nejspokojenější jsou v obcích do tisíce...

sobota, 25. května 2019, 13:04

Rozdíly mezi kraji panují především s ohledem na typ bydlení. Zatímco ve Středočeském nebo Zlínském kraji (46 %) převažuje...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Scooter má za sebou koncert v Budějcích. Nespokojení lidé chtějí vrátit vstupné

Davy proudící na výstaviště a vidina dechberoucí show. Fanoušci ale vystoupení legendární kapely vidí trošku jinak. Pod událostí na Facebooku se strhla vlna negativních komentářů. Lidé, kteří na koncert vyrazili, nejvíce kritizují organizaci a fronty, které se tvořily hlavně ve V.I.P sektoru. Někteří už se podle svého vyjádření obrátili na ČOI a řeší vrácení vstupného. Podle organizátorů ale vše proběhlo jak mělo.

FOTO, VIDEO: Prezident Zeman přijel na Vysočinu. V kraji stráví celkem tři dny

Hejtman Vysočiny Jiří Běhounek dnes dopoledne přivítal vzácnou návštěvu. Do sídla Kraje Vysočina přijel prezidentský pár, který tu stráví tři dny. Manželka Miloše Zemana Ivana Zemanová bude mít odlišný program.

Ve středu padne v Praze teplotní rekord z roku 1935, odhadují bookmakeři

V pražském Klementinu padne ve středu podle bookmakerů teplotní rekord pro tento den z roku 1935, kdy bylo 35,6 stupně. Na tuto variantu vypsali kurz 1,65:1. Novinářům to dnes sdělil mluvčí Fortuny Petr Šrain. Český hydrometeorologický ústav očekává nejvyšší denní teploty od 34 do 36 stupňů, ve čtvrtek se má s přechodem slabé studené fronty zhruba o pět stupňů ochladit. Absolutní rekord padl v Klementinu 27. července 1983, kdy zde naměřili 37,8 stupně.