Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Nové budovy by se stavět neměly, lepší je využít ty současné. To je názor architekta Aarona Betskyho

 
pondělí, 27. května 2019, 15:07

Na Technickou univerzitu zavítal americký architekt Aaron Betsky. V rámci své přednášky a diskuze s titulem Architektura musí shořet se zaměřil i na výstavbu nových domů, komplexů a budov.

Podle uznávaného architektura a kritika je architektura mnohem více než jen navrhování a stavění budov. „Architektura odráží i nás vztah k přírodě a našemu okolí,“ sdělil Aaron Betsky při přednášce. Architekt zároveň zastává názor, že by se v dnešní době neměly stavět stále nové budovy, ale pozornost by se měla upírat na již existující stavby. 

„Podle Betskyho by se měly co nejvíce využívat stávající objekty,“ uvedl za Technickou univerzitu Radek Pirkl. Během přednášky architekt přímo řekl, že kdyby mohl, tak by na čtyři roky zakázal výstavbu jakýchkoliv budov.

Betsky také upozornil, že by se i architekti měli zajímat o staré objekty, které je možné zachránit a opravit. „Architekti by měli provádět rekonstrukce starých budov citlivě tak, aby byly užitečné a krásné,“ komentoval Betsky. 

Vizitka autora

 

Denisa Albaniová

redaktorka portálu Liberecká Drbna

kontakt: albaniova@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto tul.cz
 


 

Kam dál?

Extrémní srážky budou častěji, podle odborníků by pomohla hluboká orba

pondělí, 27. května 2019, 13:02

Povodně z intenzivních srážek jsou přirozeným jevem, zemědělská půda by však mohla zadržet více vody, kdyby se hlouběji oralo....

Přírodu v Geoparku Ralsko oživilo 18 nových výtvarných děl

neděle, 26. května 2019, 08:17

Zaniklé obce v bývalém vojenském prostoru Ralsko na Českolipsku oživilo 18 nových výtvarných děl z přírodních materiálů. Vznikla...

Květnové srážky zmírnily sucho, škody na polích spravily částečně

sobota, 25. května 2019, 16:05

Květnové srážky, které byly na mnoha místech republiky intenzivní, částečně srovnaly negativní vodní bilanci z března a dubna,...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Podle studií je na internetu závislá polovina mladých

Některé studie uvádějí, že na internetu je závislá až polovina teenagerů. Na sociálních sítích jsou závislí i dospělí. V tiskové zprávě o tom informovala Česká koalice proti tabáku, která provozuje bezplatnou Národní linku pro odvykání. Novou společenskou hrozbou se podle odborníků stávají netolismus, tedy potřeba neustálého připojení k internetu, a závislost na hraní her.

ČSSD zrušila licenci většině místních organizací v Ostravě

Většina ostravských místních organizací přišla o licenci. Rozhodlo o tom dnes předsednictvo strany, řekl novinářům ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD). Návrh na zrušení 17 z 26 organizací v Ostravě předložila moravskoslezská ČSSD, zdůvodnila ho špatným výsledkem strany v posledních komunálních volbách a obavou, že mají mezi členy takzvané černé duše. Ostravská ČSSD tvrzení označila za účelová, její předsedkyně Jana Vajdíková řekla, že většina z 293 dotčených členů do jiných organizací jít nechce, a strana tak zřejmě ve městě ztratí většinu členů.

TÉMA: Mafie se od 1989 posunuly od krádeží aut k ekonomické kriminalitě

Organizovaný zločin v České republice se za posledních 30 let posunul od krádeží aut, prostituce a drog k ekonomické trestné činnosti. Mafie se nyní vedle tradiční kriminality zabývají zejména praním špinavých peněz, daňovými podvody, zneužíváním dotací, zakládáním fiktivních firem či manipulacím s tendry, řekl ředitel Institutu pro kriminologii a sociální prevenci (IKSP) Miroslav Scheinost. K ruským a ukrajinským skupinám, které v ČR působí podle institutu v podstatě již od sametové revoluce, přibyly záhy české a po roce 2000 i albánské a vietnamské gangy.