Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Krkonoše na kole. Vyberte si z patnácti cyklovýletů

 
čtvrtek, 30. května 2019, 15:10

Pro všechny nadšence polykající kilometry, tak i jezdce turisty, ale i rodiny s dětmi, jsou v Krkonoších vyznačeny desítky cyklistických tras. Každá z nich vás provede jedinečnými místy v Krkonošském národním parku a poodhalí vám krásu zdejší přírody a malebnost místní architektury.

Pokud si nejste jistí, kterou trasu vyzkoušet nebo jak si naplánovat i celodenní výlet, pomůže vám nová brožura „Krkonoše na kole, aneb tipy na výlety pro milovníky cyklistiky“. Najdete v ní tipy na patnáct cyklovýletů s popisem trasy i s QR kódy odkazujícími přímo na vyznačenou trasu na www.mapy.cz. Podívat se můžete též na video některých z tras na youtube kanále „Krkonoše Svazek“. Zhruba dvouminutová videa vznikla hlavně pro lepší představu cyklistů, kteří trasy v Krkonoších neznají. Brožuru získáte zdarma v krkonošských informačních centrech nebo na webu.

Inspiraci k cyklovýletu nabízí také krkonošské Výleťáky. Jsou to cyklovýlety „Z Malé Úpy přes Rýchory do Mladých Buků“ a „ Na kole z Černé hory do Vrchlabí“.

K výletům na kole určitě využijte Krkonošské cyklobusy, které od června až do září křižují naše hory od západu k východu. Vyvezou vás do různých částí Krkonoš, odkud pak můžete sjíždět po značených cyklotrasách až do podhůří našich nejvyšších hor. Jízdní řády získáte zdarma v krkonošských informačních centrech nebo na webu , a také přímo na autobusových zastávkách.

Využijte lanovku

A pro cyklisty, kteří neradi zdolávají kilometry do kopce, nabízí některé lanovky s letním provozem možnost se svést i s kolem. Konkrétně jízdu lanovkou vzhůru můžete využít v Peci pod Sněžkou, Janských Lázních, Rokytnici nad Jizerou, Harrachově a ve Velké Úpě, Špindlerově Mlýně nebo Vrchlabí.

 


 

Kam dál?

Sáčkovec, Petlahvoň nebo Vlhčenec. KRNAP spustil novou kampaň s...

čtvrtek, 30. května 2019, 13:45

Kampaní s názvem Není zvěř jako zvěř chce vedení Krkonošského národního parku poukázat na odvrácenou stranu turismu. Ta s sebou...

Na Rádle se ztratil starší psík. Má zdravotní problémy, pomozte ho...

čtvrtek, 30. května 2019, 13:29

Na Rádle se v pondělí ztratil desetiletý pejskem. Čivava slyší na jméno Chris, je přátelský a špatně chodí. Pejsek je dlouhodobě...

Zastavme polský Turów, hlásají aktivisté i kraj. Lidé posílají tisíce...

čtvrtek, 30. května 2019, 09:00

Osud polského dolu Turów a zdejší elektrárny je v těchto dnech nejistý. Stále běží proces EIA, který rozhodne o případném...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Česká pošta potřebuje podle premiéra Babiše restrukturalizaci

Česká pošta potřebuje podle premiéra Andreje Babiše (ANO) restrukturalizaci, kterou by měli připravit kvalitní krizoví manažeři. Předseda vlády to dnes uvedl na facebooku. Dodal, že se očekává prodej nepotřebných nemovitostí České pošty. Z peněz, které za ně utrží, by měl podle Babiše vzniknout fond, který umožní nákup nových technologií.

Policie vyšetřuje poslankyni Maříkovou kvůli výrokům o migrantech

Policisté vyšetřují poslankyni SPD z Karlovarského kraje Karlu Maříkovou kvůli jejím výrokům o migrantech. Novinářům vyšetřování potvrdila krajská policejní mluvčí Kateřina Krejčí, jméno vyšetřované ženy neřekla. Maříková v lednu na svém profilu na sociální síti facebook přirovnala migranty k invazivním druhům rostlin a zvířat, jimž by měl být zakázán vstup do Evropské unie. Policie se věcí zabývá pro podezření z přečinu Podněcování k nenávisti.

Kvůli viru rybáři v Praze utratili na 120 tun ryb

Ve dvou pražských rybnících ve Vinoři se vyskytla kapří herpes viróza. Rybáři tak museli utratit na 120 tun ryb, aby zamezili další nákaze. Rybníky teď vypustí, vysypou vápnem a nechají šest týdnů ladem, řekl za Český rybářský svaz Pavel Vrána. Koi herpes viróza postihuje koi kapry, tedy ozdobné barevné druhy, i kapry obecné.