Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Krkonošská pivní stezka se otevřela. Poznejte rodinné pivovary našich nejvyšších hor

 
neděle, 2. června 2019, 11:34

Češi milují pivo. Pivní turistika je čím dál oblíbenější. Proto byla vymyšlena „Pivní stezka v Krkonoších“. Spojila sládky, kvasnice, slady a chmel dohromady. A také vás všechny, kteří se vydáte stezkou z Vrchlabí přes Friesovy boudy, Pec pod Sněžkou a do Malé Úpy. Poznejte rodinné pivovary a ochutnejte rozmanitou chuť jejich produktů.

Krkonošská pivní stezka je pro všechny otevřena od 1. června do 30. září. A při ochutnávání zlatavých moků se můžete zúčastnit také soutěže o zajímavé ceny. Více informací o soutěži na webu www.krkonosskapivnistezka.cz nebo na FB.

Kde se čepují krkonošská piva?

V minipivovaru ve Vrchlabí můžete ochutnat pivo Krkonošský medvěd, ve Strážném na Friesových boudách pivo Fries a také vrchlabské pivo Hendrych, v Peci pod Sněžkou pivo Sněžka z místního Peckého pivovaru a v Malé Úpě pivo Trautenberk.

A jakou trasou se se můžete do pivovarů vydat?

Trasa č.1: Z pivovaru Trautenberk přes Portášky a Růžohorky do Peckého pivovaru (11,8 km). Dále z Peckého pivovaru přes Richtrovy boudy, Výrovku a Chalupu na rozcestí do pivovaru Fries (9,6 km), kde zároveň čepují i pivo Hendrych. A z Friesových bud přes Strážné do pivovaru Medvěd (8,3 km). Celkem 29,7 km.

Trasa č.2: Z pivovaru Trautenberk přes Jelenku, Sněžku a Růžohorky do Peckého pivovaru, lze použít lanovku ze Sněžky dolů (12,4 km). Dále z Peckého pivovaru přes Severku a Chalupu na rozcestí do pivovaru Fries (9,2 km), kde zároveň čepují i pivo Hendrych. A z Friesových bud přes Strážné do pivovaru Medvěd (8,3 km). Celkem 29,9 km.

 


 

Kam dál?

Rodiče za klima. Iniciativa vyzvala Liberec k vyhlášení stavu...

neděle, 2. června 2019, 07:30

K vyhlášení takzvaného stavu klimatické nouze vyzvala ve čtvrtek město Liberec místní iniciativa Rodiče za klima Liberec....

Zahrada za kostelem Nalezení svatého Kříže s morovým sloupem je...

neděle, 2. června 2019, 06:40

Liberec má od letošního roku nový turistický cíl, zahradu s opraveným morovým sloupem, kaplí božího hrobu a křížovou cestou u...

Lidé vzali knihovnu před jejím uzavřením útokem. Vypůjčili polovinu...

sobota, 1. června 2019, 13:02

Liberecká krajská knihovna bude od soboty čtvrt roku uzavřená kvůli částečné rekonstrukci. Čtenářům proto v květnu navýšila...

Pekingské zelí plné pesticidu. Takové objevili v Jilemnici

sobota, 1. června 2019, 06:00

Člověk by si myslel, že nic zdravějšího než čerstvé ovoce a zelenina být ani nemůže. Jenže když je v něm až příliš pesticidů,...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Čaputová chce na Slovensku korespondenční volbu prezidenta

Slovensko by ještě letos mohlo schválit zavedení korespondenční volby prezidenta pro Slováky žijící v zahraničí. Dnes to při návštěvě Prahy řekla slovenská prezidentka Zuzana Čaputová. Slováci nyní mohou korespondenčně hlasovat v parlamentních volbách, hlavu státu dosud mohli vybírat pouze ve volebních místnostech na Slovensku nebo na zastupitelských úřadech.

Češi nevěří institucím, EU není výjimkou

Češi mají obecně malou důvěru v instituce – ať už se jedná o ty národní nebo o Evropskou unii. Plyne to z exkluzivního průzkumu agentury Median pro projekt Moje Evropa.

Pašeráci lidí dostali v Maďarsku za smrt 71 migrantů doživotí

Doživotním odnětím svobody potrestal v odvolacím řízení soud v maďarském Szegedu (Segedínu) čtyři hlavní obžalované v případu úmrtí 71 migrantů v chladicím voze před čtyřmi roky. Zpřísnil tak rozsudek prvoinstančního soudu, který čtveřici loni poslal do vězení na 25 let. Informují o tom tiskové agentury.