Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Krkonošská pivní stezka se otevřela. Poznejte rodinné pivovary našich nejvyšších hor

 
neděle, 2. června 2019, 11:34

Češi milují pivo. Pivní turistika je čím dál oblíbenější. Proto byla vymyšlena „Pivní stezka v Krkonoších“. Spojila sládky, kvasnice, slady a chmel dohromady. A také vás všechny, kteří se vydáte stezkou z Vrchlabí přes Friesovy boudy, Pec pod Sněžkou a do Malé Úpy. Poznejte rodinné pivovary a ochutnejte rozmanitou chuť jejich produktů.

Krkonošská pivní stezka je pro všechny otevřena od 1. června do 30. září. A při ochutnávání zlatavých moků se můžete zúčastnit také soutěže o zajímavé ceny. Více informací o soutěži na webu www.krkonosskapivnistezka.cz nebo na FB.

Kde se čepují krkonošská piva?

V minipivovaru ve Vrchlabí můžete ochutnat pivo Krkonošský medvěd, ve Strážném na Friesových boudách pivo Fries a také vrchlabské pivo Hendrych, v Peci pod Sněžkou pivo Sněžka z místního Peckého pivovaru a v Malé Úpě pivo Trautenberk.

A jakou trasou se se můžete do pivovarů vydat?

Trasa č.1: Z pivovaru Trautenberk přes Portášky a Růžohorky do Peckého pivovaru (11,8 km). Dále z Peckého pivovaru přes Richtrovy boudy, Výrovku a Chalupu na rozcestí do pivovaru Fries (9,6 km), kde zároveň čepují i pivo Hendrych. A z Friesových bud přes Strážné do pivovaru Medvěd (8,3 km). Celkem 29,7 km.

Trasa č.2: Z pivovaru Trautenberk přes Jelenku, Sněžku a Růžohorky do Peckého pivovaru, lze použít lanovku ze Sněžky dolů (12,4 km). Dále z Peckého pivovaru přes Severku a Chalupu na rozcestí do pivovaru Fries (9,2 km), kde zároveň čepují i pivo Hendrych. A z Friesových bud přes Strážné do pivovaru Medvěd (8,3 km). Celkem 29,9 km.

 


 

Kam dál?

Rodiče za klima. Iniciativa vyzvala Liberec k vyhlášení stavu...

neděle, 2. června 2019, 07:30

K vyhlášení takzvaného stavu klimatické nouze vyzvala ve čtvrtek město Liberec místní iniciativa Rodiče za klima Liberec....

Zahrada za kostelem Nalezení svatého Kříže s morovým sloupem je...

neděle, 2. června 2019, 06:40

Liberec má od letošního roku nový turistický cíl, zahradu s opraveným morovým sloupem, kaplí božího hrobu a křížovou cestou u...

Lidé vzali knihovnu před jejím uzavřením útokem. Vypůjčili polovinu...

sobota, 1. června 2019, 13:02

Liberecká krajská knihovna bude od soboty čtvrt roku uzavřená kvůli částečné rekonstrukci. Čtenářům proto v květnu navýšila...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Denně dělám i třináct operací, říká plastický chirurg Měšťák

I třináct operací denně stihne plastický chirurg Jan Měšťák, který v pondělí oslaví 75. narozeniny. Za rok jich udělá kolem pěti stovek, pracuje i v sobotu, řekl v rozhovoru. Nejnáročnější a nejzodpovědnější pro jsou podle něj operace nosů, lidem ale nejvíc mění život.

Cibule stojí dvojnásobek než loni, zdražil i květák či brambory

Cibule stojí v obchodech dvojnásobek než loni, o více než polovinu zdražily květák, brambory a zelí. Kromě zeleniny ale spotřebitelé platí více také za vepřové maso, pečivo a těstoviny. Proti loňskému červenci naopak zlevnily máslo, vejce, cukr a ovoce. Vyplývá to z červencových průměrných cen, které zveřejnil Český statistický úřad. Statistici každý měsíc sledují a zveřejňují ceny šesti desítek potravin.

Plaga je proti plánovanému zavedení povinné maturity z matematiky

Ministr školství Robert Plaga (ANO) chce zrušit plánované zavedení povinné maturity z matematiky. Rozhodl se tak na základě analýzy výsledků maturantů ve vybraných úlohách z minulých let. Podle ministra je třeba nejdřív zlepšit výuku matematiky tak, aby jí žáci skutečně rozuměli, a až potom případně zavést povinnou maturitu. Novinářům to sdělilo tiskové oddělení ministerstva školství v reakci na informace Deníku. Zákon v současnosti počítá se zavedením povinné maturity z matematiky nejpozději od jara 2022.