Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

V České Lípě začala další etapa regenerace sídliště Špičák

 
pondělí, 17. června 2019, 06:12

V České Lípě začala další etapa regenerace sídliště Špičák. Práce na úpravách Vladimirské ulice a jejího okolí zkomplikují život tamním obyvatelům až do konce roku. Projekt za 21,6 milionu korun patří letos k největším investičním akcím ve městě. Stejně jako na jiných podobných sídlištích i tady je největším problémem nedostatek míst k parkování.

Největší českolipské sídliště Špičák se začalo stavět v 80. letech minulého století, dnes tam žije kolem 11 tiíc lidí, což je téměř třetina obyvatel města. Projekt regenerace počítá nejen s vybudováním nových míst k parkování, zvýšit by se měla i bezpečnost chodců. V plánu jsou nové chodníky a přechody pro chodce, úprava zeleně, ale také například cyklostezka mezi ulicemi Vladimirská a Alexandrovská nebo nové veřejné osvětlení.

Stavba zcela uzavřela pro vjezd Vladimirskou ulici, omezené je i parkování v přilehlé Alxandrovské. Opatrní musí být chodci, kteří tu procházejí stavbou. Dopravní omezení jsou naplánována až do konce října. „Po dobu stavby to bude pro obyvatele nepříjemné, ale je třeba vidět hlavně výsledek, se kterým budou, doufám, spokojeni," řekla starostka Jitka Volfová (ANO). Pokud budou mít lidé zájem, mohou přijít na kontrolní dny stavby. První bude už v pátek 28. června od 09:00, další 19. července a pak každý druhý pátek.

Pracuje se také v ulici Pod Špičákem, která mimo jiné slouží jako jedna z přístupových tras do českolipské nemocnice. Akce za 24 milionů korun je rozdělena do tří etap. Ulice dostane parkovací pruh pro automobily i nové veřejné osvětlení. „Je nutná (rekonstrukce) hlavně z důvodu havarijního stavu vozovek a chodníků," řekl místostarosta Martin Brož (ANO). Stavebníci opraví také ulici U Nemocnice až po křižovatku s Dlouhou ulicí a také účelovou komunikaci k zadnímu vjezdu do areálu českolipské nemocnice.

Napsal(a) ČTK
 


 

Kam dál?

Krkonošské cyklobusy jezdí už šestnáct let. Přepraví až 35 kol

neděle, 16. června 2019, 13:23

Krkonošské cyklobusy křižují nejvyšší české hory již 16 let. Za tuto dobu si získali přízeň mnoha cyklistů ale i turistů, kteří...

Lidl v Zeleném údolí zavírá. Půl roku se bude přestavovat

neděle, 16. června 2019, 11:23

Zvykli jste si nakupovat v libereckém Lidlu ve Vratislavické ulici? Tak na to teď musíte na půl roku zapomenout. Prodejna má v...

TIP NA VÝLET: Vydejte se k Sirnému prameni v Lužických horách

neděle, 16. června 2019, 08:12

Máte pocit, že už jste v Libereckém kraji procestovali všechno a znáte každý kámen? A co takový Sirný pramen? Najdete ho mezi...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Česká diplomacie prověřila v JAR podmínky Krejčíře ve vězení

Pracovníci českého velvyslanectví v Jihoafrické republice minulý týden prověřovali, v jakých podmínkách žije v johannesburské věznici Čech Radovan Krejčíř, jaký má přístup k lékařské péči a ke komunikaci s právním zástupcem. Napsala to dnešní Mladá fronta Dnes (MfD). Po dřívější obdobné návštěvě u Krejčíře české velvyslanectví oficiálně podpořilo požadavky odsouzeného na zlepšení podmínek v tamním vězení.

V čele víkendové návštěvnosti kin zůstal americký Joker

Největší návštěvnost v českých kinech o víkendu zaznamenal stejně jako o týden dřív americký thriller Joker. Film o zrození odvěkého rivala komiksového hrdiny Batmana vidělo od čtvrtku do neděle 78 tisíc diváků a jeho tržby činily 13,4 milionu korun. Na druhém místě skončila novinka v podobě amerického akčního filmu Blíženec a třetí nejnavštěvovanější byl britský rodinný film Ovečka Shaun ve filmu: Farmageddon. Vyplývá to z informací na webu Unie filmových distributorů.

VIDEO: Kopání i elektrické výboje. Skrytá kamera zachytila zacházení se zuboženými zvířaty

Při pohledu na video, které od minulého týdne koluje internetem, zůstává rozum stát. Skrytá kamera zaznamenala na jatkách ve Všeticích ve středních Čechách brutální zacházení se zvířaty. Případem se už zabývá krajská veterinární správa, kam podnět podalo sdružení Zvířata nejíme, které záběry natočené letos v létě rozeslalo do médií.