Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

V České Lípě začala další etapa regenerace sídliště Špičák

 
pondělí, 17. června 2019, 06:12

V České Lípě začala další etapa regenerace sídliště Špičák. Práce na úpravách Vladimirské ulice a jejího okolí zkomplikují život tamním obyvatelům až do konce roku. Projekt za 21,6 milionu korun patří letos k největším investičním akcím ve městě. Stejně jako na jiných podobných sídlištích i tady je největším problémem nedostatek míst k parkování.

Největší českolipské sídliště Špičák se začalo stavět v 80. letech minulého století, dnes tam žije kolem 11 tiíc lidí, což je téměř třetina obyvatel města. Projekt regenerace počítá nejen s vybudováním nových míst k parkování, zvýšit by se měla i bezpečnost chodců. V plánu jsou nové chodníky a přechody pro chodce, úprava zeleně, ale také například cyklostezka mezi ulicemi Vladimirská a Alexandrovská nebo nové veřejné osvětlení.

Stavba zcela uzavřela pro vjezd Vladimirskou ulici, omezené je i parkování v přilehlé Alxandrovské. Opatrní musí být chodci, kteří tu procházejí stavbou. Dopravní omezení jsou naplánována až do konce října. „Po dobu stavby to bude pro obyvatele nepříjemné, ale je třeba vidět hlavně výsledek, se kterým budou, doufám, spokojeni," řekla starostka Jitka Volfová (ANO). Pokud budou mít lidé zájem, mohou přijít na kontrolní dny stavby. První bude už v pátek 28. června od 09:00, další 19. července a pak každý druhý pátek.

Pracuje se také v ulici Pod Špičákem, která mimo jiné slouží jako jedna z přístupových tras do českolipské nemocnice. Akce za 24 milionů korun je rozdělena do tří etap. Ulice dostane parkovací pruh pro automobily i nové veřejné osvětlení. „Je nutná (rekonstrukce) hlavně z důvodu havarijního stavu vozovek a chodníků," řekl místostarosta Martin Brož (ANO). Stavebníci opraví také ulici U Nemocnice až po křižovatku s Dlouhou ulicí a také účelovou komunikaci k zadnímu vjezdu do areálu českolipské nemocnice.

Napsal(a) ČTK
 


 

Kam dál?

Krkonošské cyklobusy jezdí už šestnáct let. Přepraví až 35 kol

neděle, 16. června 2019, 13:23

Krkonošské cyklobusy křižují nejvyšší české hory již 16 let. Za tuto dobu si získali přízeň mnoha cyklistů ale i turistů, kteří...

Lidl v Zeleném údolí zavírá. Půl roku se bude přestavovat

neděle, 16. června 2019, 11:23

Zvykli jste si nakupovat v libereckém Lidlu ve Vratislavické ulici? Tak na to teď musíte na půl roku zapomenout. Prodejna má v...

TIP NA VÝLET: Vydejte se k Sirnému prameni v Lužických horách

neděle, 16. června 2019, 08:12

Máte pocit, že už jste v Libereckém kraji procestovali všechno a znáte každý kámen? A co takový Sirný pramen? Najdete ho mezi...

Ve Švýcarsku zemřel čestný občan Liberce profesor Hans Hiller

neděle, 16. června 2019, 07:11

Ve věku dvaadevadesáti let zemřel ve Švýcarsku profesor Hans Hiller. S Libercem je spjatý, od roku 1993 je jeho čestným občanem....

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Zaměstnanci Huawei sbírají citlivá data o klientech

Zaměstnanci české pobočky čínské telekomunikační společnosti Huawei údajně shromažďují citlivá data o lidech, s nimiž vedou obchodní jednání. Získané informace také probírají s lidmi z čínského velvyslanectví. Českému rozhlasu - Radiožurnál to řekli bývalí zaměstnanci firmy. Huawei obvinění odmítá.

Realisté dnes večer dohlasují o možném ukončení činnosti

Po třech letech dnes možná ukončí činnost politické uskupení Realisté. Členská základna o tom od minulého pondělí hlasuje. Sbor zakladatelů v červnu přijal usnesení, kterým doporučil stranu dobrovolným rozpuštěním zrušit. Důvodem jsou neúspěchy ve volbách, pasivita krajských organizací či odchod mnoha členů do jiných uskupení.

Pěkná filmová role je malý zázrak, říká před sedmdesátkou Polívka

Herec Boleslav Polívka má pořád nápadů dost a je připraven natočit ještě několik televizních manéží. Polívka, který 31. července oslaví 70. narozeniny, na otázky odpověděl, že krásná filmová role je malý zázrak, vlastní divadlo dává herci nezávislost a mezi Brnem a Prahou by měl být "vyrovnaný a usměvavý vztah".