Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

V Bedřichově mají další atrakci pro turisty. Sjezdová trať pro cyklisty může v zimě fungovat na skicross

 
pondělí, 24. června 2019, 15:04

Bedřichov rozšířil nabídku pro turisty o cyklistickou sjezdovou trať s překážkami a zatáčkami. Určená je hlavně pro děti a mládež a není příliš složitá.

„Vstup na trať je individuální, se vstupem na vlastní nebezpečí. Není to nijak organizováno," řekl starosta Bedřichova Petr Holub. Trať mohou využít i turisté, kteří přijedou do Bedřichova bez potřebné cyklistické výbavy. Jen v obci jsou podle starosty dvě půjčovny. Biketrail je na kopci nad stadionem, odkud v zimě startuje vytrvalostní závod běžkařů Jizerská 50. „Autorem okruhu je hodně známá osoba MTB sportu, a to Michal Maroši. Je to zhruba 500metrový okruh s různými překážkami, klopenými zatáčkami," uvedl Holub. O údržbu trati se bude starat obec. Podle starosty zvažují, že by biketrail v zimě využívali jako dráhu pro skicross.

Dotace od ČEZ

Na vybudování trati získala obec s 350 obyvateli od nadace ČEZ dotaci 270 tisíc korun. „Je to další aktivita pro letní období," uvedl starosta. Bedřichov je v létě oblíbený hlavně u rodin s dětmi, nabídku se snaží obec každoročně vylepšovat. Loni přibyla nová turistická stezka pro děti, lezecká stěna vysoká 8,5 metru s 25 různými cestami a takzvaný bosý chodník. Letos podle starosty nic dalšího nového nechystají. „Hodně jsme se na jaře věnovali opravám, protože nám zima poškodila řadu věcí, co tady máme. Ať už jsou to dětská hřiště, ploty, chodníky," řekl. Letošní zima byla podle údajů Českého hydrometeorologického ústavu pro Bedřichov srážkově výrazně nadprůměrná a podle pamětníků bylo sněhu nejvíce minimálně za posledních sedm let.

Šetří na další úpravy

Bedřichov navíc šetří, peníze potřebuje na opravu vnitřních prostor obecního úřadu. „Je to investiční priorita," uvedl starosta. Náklady odhaduje na 2,4 milionu korun. „Chceme to zvládnout během letošního a příštího roku, začít bychom měli v září," uvedl Holub. Řemeslníci budou dělat nové rozvody a úřad i dispozičně upravovat. „Rozšiřovat se bude infocentrum, bude tam kancelář Jizerské o.p.s. i zasedací místnost, která Bedřichovu chyběla," dodal Holub.

Napsal(a) ČTK | Foto Bedřichov
 


 

Kam dál?

Pořídit si auto podle svých představ nebylo nikdy jednodušší a...

pondělí, 24. června 2019, 12:05

O klasické pořizování automobilu je stále menší zájem. V kurzu jsou operativní leasingy, které ovšem zájemcům určují řadu...

Poslední červnový týden přinese vedra, ve středu má být 36 stupňů

pondělí, 24. června 2019, 08:39

Poslední červnový týden přinese nadprůměrné teploty. Spíš tepleji než obvykle bude i v prvních třech týdnech prázdnin. Množství...

PRŮZKUM: Češi za svého psa utratí v průměru téměř 16 tisíc za rok

pondělí, 24. června 2019, 06:23

Nejoblíbenějším domácím mazlíčkem v Česku je pes, ve své domácnosti ho má 40 procent Čechů. Ti za něj v průměru utratí 15 794...

Že se protestovalo proti Babišovi jen v Praze? Ani nápad. Protesty...

neděle, 23. června 2019, 20:36

K velké demonstraci na Letné v Praze se dnes symbolicky připojili i účastníci Letní olympiády dětí a mládeže v Liberci. Na dálku...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Zaměstnanci Huawei sbírají citlivá data o klientech

Zaměstnanci české pobočky čínské telekomunikační společnosti Huawei údajně shromažďují citlivá data o lidech, s nimiž vedou obchodní jednání. Získané informace také probírají s lidmi z čínského velvyslanectví. Českému rozhlasu - Radiožurnál to řekli bývalí zaměstnanci firmy. Huawei obvinění odmítá.

Realisté dnes večer dohlasují o možném ukončení činnosti

Po třech letech dnes možná ukončí činnost politické uskupení Realisté. Členská základna o tom od minulého pondělí hlasuje. Sbor zakladatelů v červnu přijal usnesení, kterým doporučil stranu dobrovolným rozpuštěním zrušit. Důvodem jsou neúspěchy ve volbách, pasivita krajských organizací či odchod mnoha členů do jiných uskupení.

Pěkná filmová role je malý zázrak, říká před sedmdesátkou Polívka

Herec Boleslav Polívka má pořád nápadů dost a je připraven natočit ještě několik televizních manéží. Polívka, který 31. července oslaví 70. narozeniny, na otázky odpověděl, že krásná filmová role je malý zázrak, vlastní divadlo dává herci nezávislost a mezi Brnem a Prahou by měl být "vyrovnaný a usměvavý vztah".