Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Česká Lípa zdražuje vstupné do bazénu i pronájmy sportovišť

 
neděle, 30. června 2019, 11:32

Vstupné do bazénu nebo na oblíbené discobruslení i pronájmy sportovišť v České Lípě od července zdraží. Městská organizace Sport Česká Lípa naposledy zdražovala před šesti lety a v současnosti už ceny neodpovídaly nákladům na provoz. Vstupné a pronájmy se proto s ohledem na inflaci zvýší v průměru o 15 až 20 procent. Jde o nepopulární opatření, bez toho by ale podle radnice nebylo možné zajistit kvalitní údržbu sportovišť.

Důvodem zdražení jsou především stále vyšší ceny energií, ale také rostoucí mzdy. Ceny jednotlivého vstupného se zvýší v průměru zhruba o desetikorunu na hodiny, u krátkodobých pronájmů sportovišť, jako jsou třeba tenisové kurty, půjde cena nahoru o 50 až 100 korun. „Dospělí zaplatí za tři hodiny plavání 135 korun, doteď to bylo 115 korun," řekl českolipský radní Michal Prokop (TOP 09). Hodina a půl discobruslení přijde dospělého na 60 korun místo současných 50 korun, děti zaplatí 40 korun místo 35. Zdraží i kurzy - třeba deset lekcí plavání pro děti s rodiči přijde na 1450 korun, místo dnešních 1250.

„Navýšení cen bylo propočítáno podle výše výdajů, které jsou potřeba pro bezproblémový provoz sportovišť, a podle obsazenosti jednotlivých ploch. Zpracovali jsme si i odhad, na jaké ceny bychom se dostali, kdybychom v uplynulých šesti letech postupně zvyšovali ceny o inflaci. Vyšlo nám, že bychom se dostali v podstatě na stejné ceny. Navíc ve srovnání s ostatními podobně velkými městy budeme i po zdražení patřit mezi ty levnější," doplnila starostka Jitka Volfová (ANO).

Příspěvková organizace Sport spravuje například zimní stadion, bazén, novou a starou sportovní halu, atletický stadion a nově také tenisovou halu. Od května má nového ředitele. Ve výběrovém řízení zvítězil Jaroslav Češka, který v organizaci dosud působil jako technický manažer. Zdražení není jedinou změnou, kterou prázdniny přinesou. Mimo jiné se prodlouží otevírací doba městského bazénu, který bude otevřený od 09:00 do 21:00.

Napsal(a) ČTK | Foto pixabay.com
 


 

Kam dál?

ANKETA: Od července se zase platí náhrady výdělku i za první tři dny...

sobota, 29. června 2019, 18:12

Nemocní pracovníci v Česku začnou od července znovu dostávat náhradu mzdy či platu i za první tři dny stonání. Karenční doba se...

Obyvatelé Jablonce si výrazně připlatí za popelnice. Město chystá...

sobota, 29. června 2019, 16:34

Jablonec od příštího roku zvýší platby za svoz a likvidaci komunálního odpadu. V jaké výši to bude, rozhodne zastupitelstvo na...

Začínají dětské tábory. Liberečtí hygienici se zaměří i na používanou...

sobota, 29. června 2019, 13:01

Hygienici se při letošních kontrolách letních dětských táborů v Libereckém kraji zaměří i na kvalitu používané pitné vody....

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Nová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartou

PSD2 je opatření, které napomáhá držitelům karet ještě k větší bezpečnosti při platbách kartou zejména na internetu. Pro uživatele díky zavádění nových technologických standardů přinese možnost pohodlného placení s ověřením pomocí biometrie a v budoucnu i jednodušší nákupy v aplikacích obchodníků bez komplikovaných přesměrování mezi aplikacemi. Plné využití všech těchto výhod bude dosaženo postupně. Nicméně již počáteční opatření zajišťují držitelům karet Mastercard, že i nadále budou moci pohodlně a s vyšším bezpečím platit za své nákupy. Platby kartou tak zůstávají stále tím nejpohodlnějším způsobem placení.

Na příští Rock for People se do Česka vrátí Green Day

Na festivalu Rock for People příští rok vystoupí americká punk rocková legenda Green Day. Do Hradce Králové doveze své album, které vydá na začátku příštího roku. ČTK o tom dnes za pořadatele festivalu informovala Silvie Marková. Společně s Green Day dorazí američtí rockeři Fall Out Boy, kteří budou mít na Rock for People českou premiéru, a držitelé Grammy, americká kapela Weezer.

V týdnu se ochladí, čekají se mrazíky, na horách i sněhové vločky

Během tohoto týdne se citelně ochladí, meteorologové očekávají přízemní mrazíky a na hřebenech hor se mohou objevit první sněhové vločky. Nejchladnějším dnem bude zřejmě čtvrtek. Zatímco dnes na některých místech vystoupí teploty až na letních 25 stupňů, ve čtvrtek spadnou na maximálně 15 stupňů Celsia. Na víkend by se ale mělo znovu oteplit.