Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

V Harrachově by mohli mít komunitní zahradu, zatím zjišťují zájem

 
pátek, 5. července 2019, 16:10

Město Harrachov chce lidem z městského sídliště umožnit odreagovat se u zahradničení. Pěstování rostlinek a péče o stromy i záhonky chce nyní vedení města dopřát i lidem, kteří bydlí v paneláku.

Město by nyní k vytvoření komunitní zahrady mohlo využít lokalitu nedaleko sídliště, která by mohla být pro tento záměr ideální. „Jedná se o místo, kde dříve stával dům služeb,“ uvádí starostka Eva Zbrojová na webu města.

Lidé by navíc mohli mít ze zdejší zahrádky prospěch i v podobě plodů z ovocných stromů a zeleninových záhonků. „Bylo by možné zde vybudovat i zázemí pro děti v podobě pískoviště. Dále by zde mohl být například bosonohý chodník, ten by mohl vést i přes Kamenici,“ navrhuje starostka.

Zdejší prostor by mohli místní využít i k vzájemnému setkávání a třeba i společnému grilování. Podle starostky je velkou výhodou, že drobné ovocné plody, bylinky a kytičky se dají pěstovat v různých nádobách a v případě nutnosti není problém je přesunout někam jinam. Město již projednalo záměr s krajinářskou architektkou Markétou Pěšičkovou. Nyní chce zjistit potencionální zájem místních.

Vizitka autora

 

Denisa Albaniová

redaktorka portálu Liberecká Drbna

kontakt: albaniova@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto Město Harrachov
 


 

Kam dál?

Varování před požáry platí ode dneška v celé zemi

pátek, 5. července 2019, 12:16

Od pátku bude výstraha na nebezpečí vzniku požárů platit po celé zemi, a to až do odvolání. Dosud se varování týkalo jen severní...

Je teprve začátek prázdnin a sinice už ničí kvalitu vody některých...

pátek, 5. července 2019, 07:03

Prázdniny sice teprve odstartovaly a některé dny jsou pro cachtání se ve vodě jako dělané, jenže ne všude je voda ideální. Děti,...

Na co si dát pozor při financování koupě vozu

čtvrtek, 4. července 2019, 19:01

Už dlouho neplatí, že na nákup auta musíte mít naspořeno. Existuje několik možností, jak nové nebo ojeté vozidlo financovat, a to...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

STATISTIKA: Řidiči ve špatném zdravotním stavu způsobí tisíc nehod ročně

Přes tisíc dopravních nehod ročně je zapříčiněno špatným zdravotním stavem řidičů. Motoristé podle zdravotníků často svůj fyzický i psychický stav podceňují, pětina z nich například řídí i přes únavu. Na dnešní tiskové konferenci na to upozornila Asociace Záchranný kruh. Ta ve spolupráci s bezpečnostními složkami a Besipem spustí osvětovou kampaň.

Drtivá většina zrakově postižených osob jsou senioři, dotykové telefony nenaplňují jejich potřeby

Jan Šimík je jedním ze společníků mladé české firmy BlindShell, která se zabývá vývojem mobilních telefonů pro zrakově postižené. Jak vidí problematiku kompenzačních pomůcek pro slabozraké? A v čem je právě BlindShell jiný?

Škoda chce letos v Česku zvýšit prodej o desetinu na 93 400 aut

Škoda Auto letos plánuje v Česku prodat kolem 93 400 aut, což je o téměř 11 procent více než loni. V minulém roce automobilka v ČR prodala 84 172 osobních vozů. Na setkání s novináři to uvedl vedoucí českého zastoupení Luboš Vlček.