Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

V Harrachově by mohli mít komunitní zahradu, zatím zjišťují zájem

 
pátek, 5. července 2019, 16:10

Město Harrachov chce lidem z městského sídliště umožnit odreagovat se u zahradničení. Pěstování rostlinek a péče o stromy i záhonky chce nyní vedení města dopřát i lidem, kteří bydlí v paneláku.

Město by nyní k vytvoření komunitní zahrady mohlo využít lokalitu nedaleko sídliště, která by mohla být pro tento záměr ideální. „Jedná se o místo, kde dříve stával dům služeb,“ uvádí starostka Eva Zbrojová na webu města.

Lidé by navíc mohli mít ze zdejší zahrádky prospěch i v podobě plodů z ovocných stromů a zeleninových záhonků. „Bylo by možné zde vybudovat i zázemí pro děti v podobě pískoviště. Dále by zde mohl být například bosonohý chodník, ten by mohl vést i přes Kamenici,“ navrhuje starostka.

Zdejší prostor by mohli místní využít i k vzájemnému setkávání a třeba i společnému grilování. Podle starostky je velkou výhodou, že drobné ovocné plody, bylinky a kytičky se dají pěstovat v různých nádobách a v případě nutnosti není problém je přesunout někam jinam. Město již projednalo záměr s krajinářskou architektkou Markétou Pěšičkovou. Nyní chce zjistit potencionální zájem místních.

Vizitka autora

 

Denisa Albaniová

redaktorka portálu Liberecká Drbna

kontakt: albaniova@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto Město Harrachov
 


 

Kam dál?

Varování před požáry platí ode dneška v celé zemi

pátek, 5. července 2019, 12:16

Od pátku bude výstraha na nebezpečí vzniku požárů platit po celé zemi, a to až do odvolání. Dosud se varování týkalo jen severní...

Je teprve začátek prázdnin a sinice už ničí kvalitu vody některých...

pátek, 5. července 2019, 07:03

Prázdniny sice teprve odstartovaly a některé dny jsou pro cachtání se ve vodě jako dělané, jenže ne všude je voda ideální. Děti,...

Na co si dát pozor při financování koupě vozu

čtvrtek, 4. července 2019, 19:01

Už dlouho neplatí, že na nákup auta musíte mít naspořeno. Existuje několik možností, jak nové nebo ojeté vozidlo financovat, a to...

Horní patro pavilonu tropů v ZOO prošlo kompletní rekonstrukcí,...

čtvrtek, 4. července 2019, 14:12

Jako v tropickém deštném pralese se nyní mohou cítit návštěvníci Zoo Liberec, kteří zavítají do pavilonu tropů. Celé jeho horní...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Milion chvilek považuji za parodii na Občanské fórum, říká mluvčí Jiří Ovčáček. Kandidaturu na prezidenta nevylučuje

„Praha je díky prázdninám prázdná. Přijel jsem dřív, než jsem čekal,“ začal prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček po podání ruky před rozhovorem. Na hausbót na Císařské louce v Praze totiž dorazil se slušným předstihem. Z původně plánovaných čtyřiceti minut povídání se setkání protáhlo na téměř dvojnásobek. Kromě uvolněných témat se bývalý novinář a dnes asi nejkontroverznější mluvčí v tuzemsku rozpovídal také o tom, za jakých okolností by byl ochoten kandidovat na prezidenta a proč nemůže přijít na jméno spolku Milion chvilek.

Pamětní bankovky s Karlem Gottem lidé vykoupili během čtyř hodin. Při čekání ve frontách musela zasahovat i policie

V Praze se včera prodávaly pamětní eurobankovky s portrétem zpěváka Karla Gotta. K výročí jeho 80. narozenin vydala společnost Nunofia celkem 5 tisíc bankovek s nominální hodnotou nula euro. Ve frontách na ně čekaly tisíce lidí. Vyprodány byly během zhruba čtyř hodin. Den po vyprodání se cena bankovek v aukcích pohybuje v řádech tisíců korun.

Lidé si zvykají na vratné kelímky. Podnikům ale přibyla práce

Letní večery lákají na budějcký Sokolák spoustu lidí. Například v kavárně Coffe on the go nebo v klubu K2 už ale nedostanete drink do klasického jednorázového kelímku, ale do vratného. I když je na něj záloha padesát korun, lidé si pomalu zvykají. Podle ankety na Budějcké Drbně o zavedení vratných kelímků je patrné, že lidé nápad kvitují, a mají z něho radost i samotní majitelé podniků. Jejich realizace a následná cesta k zákazníkovi, ale není jednoduchá a jsou s ní spojené i trable.