Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Sbírka na dozorce, který zemřel při nehodě, vynesla půl milionu

 
úterý, 9. července 2019, 20:25

Do veřejné sbírky na pomoc rodině mladého vězeňského dozorce, který v květnu zahynul při nehodě eskortního autobusu, poslali lidé půl milionu korun. Celý výtěžek putoval k matce zesnulého muže. Vězeňská služba to dnes uvedla na svém facebookovém profilu. Pražská policie sdělila, že prošetřování nehody se zatím neposunulo.

Vězeňská služba vyhlásila sbírku společně s Nezávislým odborovým svazem Policie ČR 9. května a uzavřela ji na konci června. "Za necelé dva měsíce se celková částka ve sbírce vyšplhala na 494 tisíc korun," uvedl dnes bezpečnostní sbor. Zároveň poděkoval všem, kdo dozorcovu rodinu podpořili v těžké životní situaci.

Psali jsme: FOTO, VIDEO: Smržovské tanky se v Praze srazily s autobusem, při požáru zemřel jeden člověk

Při tragické nehodě se 2. května na Pražském okruhu srazil vězeňský autobus a tahač, který vezl do Plzně na Slavnosti svobody dva historické americké tanky z muzea na Smržovce. Vozidla po střetu začala hořet. Autobus, v němž cestovalo devět odsouzených a deset příslušníků Vězeňské služby, shořel úplně. Třiadvacetiletý dozorce při srážce zemřel, dalších 14 lidí se zranilo a vznikla mnohamilionová škoda.

"V prošetřování této dopravní nehody není nic nového, kriminalisté odboru dopravních nehod v tuto chvíli čekají na závěry zadaných znaleckých posudků," sdělil minulý týden na dotaz mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Zesnulý dozorce sloužil v bezpečnostním sboru zhruba dva roky, podle dřívějšího vyjádření Vězeňské služby dal tomuto povolání přednost před kariérou profesionálního fotbalisty. Kolegové na něj vzpomínají jako na přátelského, spolehlivého a obětavého. "Na počátku tohoto roku svým zákrokem u soudního jednání zmařil pokus o napadení ze strany vězněné osoby v soudní síni," uvedl o něm sbor.

Napsal(a) ČTK | Foto HZS Praha
 


 

Kam dál?

Extrémním suchem je zasažen celý Liberecký kraj. Nepomohou ani...

úterý, 9. července 2019, 14:15

Extrémním suchem je zasažena polovina České republiky. Podle aktuálních údajů portálu InterSucho jím trpí celé Čechy a...

Neobjevená jižní Morava: adrenalinové zážitky na vás čekají vysoko...

úterý, 9. července 2019, 08:12

Co se člověku jako vybaví při slovech jižní Morava? Prvně dozajista skvělé víno, poté krásná krajina zalitá sluncem a v...

Z hotelu u zámku na Sychrově nakonec bude soukromý domov pro seniory

pondělí, 8. července 2019, 16:01

Delší dobu je Zámecký hotel Sychrov prázdný. Dosavadní majitel se ho snažil prodat, jenže zájemce se nenašel. O koupi uvažoval i...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

STATISTIKA: Řidiči ve špatném zdravotním stavu způsobí tisíc nehod ročně

Přes tisíc dopravních nehod ročně je zapříčiněno špatným zdravotním stavem řidičů. Motoristé podle zdravotníků často svůj fyzický i psychický stav podceňují, pětina z nich například řídí i přes únavu. Na dnešní tiskové konferenci na to upozornila Asociace Záchranný kruh. Ta ve spolupráci s bezpečnostními složkami a Besipem spustí osvětovou kampaň.

Drtivá většina zrakově postižených osob jsou senioři, dotykové telefony nenaplňují jejich potřeby

Jan Šimík je jedním ze společníků mladé české firmy BlindShell, která se zabývá vývojem mobilních telefonů pro zrakově postižené. Jak vidí problematiku kompenzačních pomůcek pro slabozraké? A v čem je právě BlindShell jiný?

Škoda chce letos v Česku zvýšit prodej o desetinu na 93 400 aut

Škoda Auto letos plánuje v Česku prodat kolem 93 400 aut, což je o téměř 11 procent více než loni. V minulém roce automobilka v ČR prodala 84 172 osobních vozů. Na setkání s novináři to uvedl vedoucí českého zastoupení Luboš Vlček.