Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Do oběhu jdou další speciální dvacky, všechny už jsou ale rezervované

 
středa, 24. července 2019, 07:40

Dnes Česká národní banka emituje další speciální dvacetikoruny s portréty státníků a finančníků. Tentokrát mají ale lidé, kteří by chtěli opět stát nekonečné fronty, smůlu. Oběžné dvacetikoruny jsou do poslední rezervovány.

Sada speciálních dvacetikorun je tvořena šesti mincemi s portréty T. G. Masaryka, E. Beneše, M. R. Štefánika, A. Rašína, K. Engliše a V. Pospíšila. „Do prodeje jde prvních třicet tisíc sad a nové objednávky už nepřijímáme,“ uvádí za Českou mincovnu Lenka Klimentová.

Postupně se tak mince dostanou k lidem, kteří si je rezervovali. Více než polovinu už ČNB dodala, zbytek by měl být hotový na podzim. Pokud tak máte sadu objednanou, možná si počkáte, ale víte jak... Kdo si počká, ten se dočká.

Celkem bude vydáno 50 000 sad. Kvalita mincí je běžná, nejsou tedy ze zvláštní nebo šetrnější ražby. „Mince mohou proto vykazovat drobná povrchová poškození z běžných střížků a z automatické ražby,“ informuje ČNB na webu.

Vizitka autora

 

Denisa Albaniová

redaktorka portálu Liberecká Drbna

kontakt: albaniova@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto ČNB
 


 

Kam dál?

Čekají nás velká vedra, ve středu bude až 35 stupňů

úterý, 23. července 2019, 16:21

Většinu území Česka čekají v následujících dnech tropické teploty, které postupně porostou. Dnes odpoledne místy překročily 31...

Pozor na tuhle nabíječku, mohli byste dostat pěknou šlupku...

úterý, 23. července 2019, 14:42

Tahle mobilní nabíječka vypadá úplně obyčejně. Ale podle zjištění České obchodní inspekce (ČOI) je nebezpečná. Je u ní totiž...

Na sjezdovce pod Ještědem vznikla obří instalace, upozorňuje na...

úterý, 23. července 2019, 11:02

Zástupci hnutí Extinction Rebellion (Rebelie proti vyhynutí) dnes vyrazili na kopec, konkrétně na ještědskou sjezdovku, kde...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

STATISTIKA: Řidiči ve špatném zdravotním stavu způsobí tisíc nehod ročně

Přes tisíc dopravních nehod ročně je zapříčiněno špatným zdravotním stavem řidičů. Motoristé podle zdravotníků často svůj fyzický i psychický stav podceňují, pětina z nich například řídí i přes únavu. Na dnešní tiskové konferenci na to upozornila Asociace Záchranný kruh. Ta ve spolupráci s bezpečnostními složkami a Besipem spustí osvětovou kampaň.

Drtivá většina zrakově postižených osob jsou senioři, dotykové telefony nenaplňují jejich potřeby

Jan Šimík je jedním ze společníků mladé české firmy BlindShell, která se zabývá vývojem mobilních telefonů pro zrakově postižené. Jak vidí problematiku kompenzačních pomůcek pro slabozraké? A v čem je právě BlindShell jiný?

Škoda chce letos v Česku zvýšit prodej o desetinu na 93 400 aut

Škoda Auto letos plánuje v Česku prodat kolem 93 400 aut, což je o téměř 11 procent více než loni. V minulém roce automobilka v ČR prodala 84 172 osobních vozů. Na setkání s novináři to uvedl vedoucí českého zastoupení Luboš Vlček.