Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Hygienici se pustili do kontrol dětských táborů. Našli štěnice i špatnou vodu

 
čtvrtek, 1. srpna 2019, 21:02

Hygienici si i letos posvítí na dětské tábory. Letos jich zkontrolovali už téměř sedm desítek. A o rozdávání pokut nebyla zrovna nouze.

Hygienici v Libereckém kraji v červenci provedli 69 kontrol letních dětských táborů. Za zjištěné nedostatky uložili 11 pokut ve výši 10.500 korun a objevili jeden neohlášený tábor. V tiskové zprávě o tom dnes informovala mluvčí Krajské hygienické stanice v Liberci Zuzana Balašová.

Hygienici v červenci zkontrolovali 60 táborů, čtyři jiné podobné akce a pět poskytovatelů stravovacích služeb. „Průběh letní dětské rekreace v Libereckém kraji hodnotíme jako klidný bez mimořádných událostí. Neevidujeme žádný hromadný výskyt onemocnění ani horečnatá onemocnění,“ uvedla krajská ředitelka odboru hygieny dětí a mladistvých Kateřina Hochmalová. Na jedné zotavovací akci, která se konala v ubytovacím zařízení s celoročním provozem, hygienici našli v jednom pokoji štěnice. „Děti z něj byly přestěhovány do jiného pokoje a celá akce proběhla podle plánu až do konce. Současně proběhl dezinsekční zásah odborné firmy, a to nejen na zařízení, ale byla ošetřena i zavazadla a oblečení dětí ze zasaženého pokoje,“ dodala Hochmalová.

Letos se hygienici při kontrolách zaměřují více na kvalitu používané pitné vody. „Čtyři laboratorní výsledky odebrané pitné vody nevyhověly požadavkům legislativy v mikrobiologických ukazatelích,“ uvedla Zuzana Balašová. Mezi zjištěnými nedostatky byly i neoznačené nádoby na pitnou vodu nebo byla voda skladována na slunném místě. Při kontrolách hygienici odhalili také dodatečně zamrazené potraviny s prošlou dobou spotřeby, domácí potraviny neznámého původu, nedostatky byly v zajištění podmínek pro osobní hygienu dětí nebo chyběly podlážky proti vlhku pro uložení osobních věcí ve stanech.

Organizátoři v Libereckém kraji zatím nahlásili pořádání 185 táborů s 279 běhy a dalších 24 podobných akcí s 33 běhy. Zúčastnit by se jich mělo skoro 17.000 dětí. „Předpokládáme, že tato čísla se už příliš měnit nebudou, protože ohlašovací povinnost organizátorů je legislativou dána 30 dní před začátkem akce,“ dodala Balašová.

Napsal(a) ČTK
 


 

Kam dál?

Město po měsíci opět začíná sekat. Trávu ale nechá delší

čtvrtek, 1. srpna 2019, 15:22

Je to přesně měsíc, co město přestalo sekat travnaté plochy ve správě radnice. Naposledy se sekalo v Rochlici a právě tam seč...

Běžci se vydají okolo přehrady, chtějí pomoci Matýskovi s dětskou...

čtvrtek, 1. srpna 2019, 09:22

Příští pátek vyběhnou hobby i profi běžci okolo jablonecké přehrady v rámci Charitativního běhu pro Matýska pořádaného...

Vydejte se za chutí krkonošských piv s Markem Ztraceným

středa, 31. července 2019, 17:01

Krkonošská pivní stezka vás provede po unikátních minipivovarech, které vaří pivo z tradičních surovin a z jedinečné horské vody...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Nová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartou

PSD2 je opatření, které napomáhá držitelům karet ještě k větší bezpečnosti při platbách kartou zejména na internetu. Pro uživatele díky zavádění nových technologických standardů přinese možnost pohodlného placení s ověřením pomocí biometrie a v budoucnu i jednodušší nákupy v aplikacích obchodníků bez komplikovaných přesměrování mezi aplikacemi. Plné využití všech těchto výhod bude dosaženo postupně. Nicméně již počáteční opatření zajišťují držitelům karet Mastercard, že i nadále budou moci pohodlně a s vyšším bezpečím platit za své nákupy. Platby kartou tak zůstávají stále tím nejpohodlnějším způsobem placení.

Na příští Rock for People se do Česka vrátí Green Day

Na festivalu Rock for People příští rok vystoupí americká punk rocková legenda Green Day. Do Hradce Králové doveze své album, které vydá na začátku příštího roku. ČTK o tom dnes za pořadatele festivalu informovala Silvie Marková. Společně s Green Day dorazí američtí rockeři Fall Out Boy, kteří budou mít na Rock for People českou premiéru, a držitelé Grammy, americká kapela Weezer.

V týdnu se ochladí, čekají se mrazíky, na horách i sněhové vločky

Během tohoto týdne se citelně ochladí, meteorologové očekávají přízemní mrazíky a na hřebenech hor se mohou objevit první sněhové vločky. Nejchladnějším dnem bude zřejmě čtvrtek. Zatímco dnes na některých místech vystoupí teploty až na letních 25 stupňů, ve čtvrtek spadnou na maximálně 15 stupňů Celsia. Na víkend by se ale mělo znovu oteplit.