Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Na trhu se objevila další nebezpečná nabíječka. Kvůli špatné izolaci by mohla spotřebitele i zabít

 
úterý, 6. srpna 2019, 06:01

Česká obchodní inspekce (ČOI) objevila na českém trhu další nabíječku pro mobilní telefony, která je nebezpečná. A jak odborníci zjistili, výrobek má hned několik nedostatků.

Nabíječka se prodává pod názvem Nabíječka pro mobilní telefony OWER 1A, MICRO USB TC-927. Vzhledem a názvem nijak zvláštní není, skrývá v sobě přitom nebezpečí. „Produkt nemá dostatečnou izolaci mezi primární a sekundární částí. Pokud se uživatel dotkne USB konektoru ve chvíli, kdy je nabíječka v zásuvce, může dojít k vážnému úrazu nebo až smrti elektrickým proudem,“ upozorňuje mluví ČOI Jiří Fröhlich

Inspekce odhalila i další nedostatky v podobě chybějících nebo chybných údajů. Například identifikační údaje o výrobci a dovozci na výrobku úplně chybí. „Dále není na výrobku uvedena jmenovitá hodnota primárního proudu. Hodnota sekundárního proudu je uvedena chybně. Místo 1000 mAh má být správně 1000 mA,“ informuje mluvčí.

Česká obchodní inspekce již vydala zákaz dodávání tohoto produktu na trh. Zároveň nařídila jeho okamžité stažení. Nebezpečný výrobek bude zařazen do systému RAPEX, který varuje před nebezpečnými produkty v rámci EU.

Vizitka autora

 

Denisa Albaniová

redaktorka portálu Liberecká Drbna

kontakt: albaniova@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto coi.cz

Štítky nabíječka, ČOI, mobil, w

 


 

Kam dál?

ZOO slaví 115. narozeniny. Potřebuje rozšířit areál a modernizovat...

pondělí, 5. srpna 2019, 09:47

Nejstarší zoologická zahrada v ČR, ZOO Liberec, letos oslaví již 115. narozeniny. Do loňska se považovalo za vznik zoo ve městě...

Červencové prodeje zájezdů byly rekordní, zájem je o Řecko a Turecko

pondělí, 5. srpna 2019, 07:01

Cestovní kanceláře registrují za červenec rekordní prodeje takzvaných last minute zájezdů. Například Invia uvedla, že prodala...

Vedení Liberce chce lanovku na Žulový vrch a do Bedřichova. Chce ji...

neděle, 4. srpna 2019, 16:24

Liberec se po letech vrátil k nápadu vybudovat lanovou dráhu z Lidových sadů na Bedřichov. V připravovaném územním plánu města se...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Plaga je proti plánovanému zavedení povinné maturity z matematiky

Ministr školství Robert Plaga (ANO) chce zrušit plánované zavedení povinné maturity z matematiky. Rozhodl se tak na základě analýzy výsledků maturantů ve vybraných úlohách z minulých let. Podle ministra je třeba nejdřív zlepšit výuku matematiky tak, aby jí žáci skutečně rozuměli, a až potom případně zavést povinnou maturitu. Novinářům to sdělilo tiskové oddělení ministerstva školství v reakci na informace Deníku. Zákon v současnosti počítá se zavedením povinné maturity z matematiky nejpozději od jara 2022.

Letiště Praha z tendru na skenery vyloučilo Huawei a ZTE

Letiště Václava Havla vyloučilo z výběrového řízení na sedm celotělových skenerů čínské firmy Huawei a ZTE. K tomuto kroku přistoupilo na základě loňského varování Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB). Ani jedna z čínských korporací se do tendru nemohla ani přihlásit. Jiné společnosti v tendru jejich produkty nevyužívají. Skenery za 30 milionů korun mají přispět k vyšší bezpečnosti cestujících. Uvedl to Deník N.

Vedení ČSSD odmítlo odchod z vlády Andreje Babiše

Předsednictvo ČSSD dnes nepodpořilo odchod strany z vlády. Pro opuštění kabinetu hlasovalo 11 ze 42 přítomných představitelů vedení sociální demokracie. Po jednání předsednictva to novinářům řekl předseda sociální demokracie Jan Hamáček. Pro odchod z koaliční vlády s hnutím ANO podle něj nehlasoval nikdo z užšího stranického vedení.