Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Do Krkonoš se psem? Do těch polských jedině s náhubkem a vodítkem

 
úterý, 6. srpna 2019, 07:39

Během léta určitě spousta lidí zamíří na výlety do Krkonoš. A málokdo chce své čtyřnohé parťáky ochudit o zážitky a nádherné výhledy. Jenž stejně tak moc lidí neví, že do polských Krkonoš musí vstupovat se psem na vodítku a navíc s náhubkem.

Na toto nařízení upozorňuje česká Správa KRNAPu. U nás přitom můžete po horách trajdat se psem, jak se vám za chce, ale samozřejmě to má své podmínky. „V české části Krkonoš se mohou lidé pohybovat se psy volně. Povinností ale zůstává, že pes musí být jednoznačně pod kontrolou,“ uvádí mluvčí Správy KRNAPu Radek Drahný.

Na spolehlivost svého psa tak můžete spoléhat v Česku, v Polsku jsou ale pravidla přísnější. A pokud se jimi nebudete řídit, hrozí vám pokuta. „Na dodržování pravidel se zaměřuje stráž národního parku, při zjištění nedodržení pravidel může být takové chování i pokutováno,“ upozorňuje Drahný.

Zároveň ale dodává, že i na české straně kolikrát dochází ke konfliktům mezi turisty a jejich psy. „Turisté by si měli uvědomit, že někteří lidé se mohou psa bát,“ dodává mluvčí. Proto by měl každý majitel psa uvážit, zda svého psa i na české straně hor nemít raději na vodítku. V dnešní době mohou lidé využít i celou řadu vychytávek, například v podobě opasku, díky kterému zůstávají ruce volné.

Vizitka autora

 

Denisa Albaniová

redaktorka portálu Liberecká Drbna

kontakt: albaniova@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto pixabay.com
 


 

Kam dál?

Na trhu se objevila další nebezpečná nabíječka. Kvůli špatné izolaci...

úterý, 6. srpna 2019, 06:01

Česká obchodní inspekce (ČOI) objevila na českém trhu další nabíječku pro mobilní telefony, která je nebezpečná. A jak odborníci...

ZOO slaví 115. narozeniny. Potřebuje rozšířit areál a modernizovat...

pondělí, 5. srpna 2019, 09:47

Nejstarší zoologická zahrada v ČR, ZOO Liberec, letos oslaví již 115. narozeniny. Do loňska se považovalo za vznik zoo ve městě...

Červencové prodeje zájezdů byly rekordní, zájem je o Řecko a Turecko

pondělí, 5. srpna 2019, 07:01

Cestovní kanceláře registrují za červenec rekordní prodeje takzvaných last minute zájezdů. Například Invia uvedla, že prodala...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.