Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Do Krkonoš se psem? Do těch polských jedině s náhubkem a vodítkem

 
úterý, 6. srpna 2019, 07:39

Během léta určitě spousta lidí zamíří na výlety do Krkonoš. A málokdo chce své čtyřnohé parťáky ochudit o zážitky a nádherné výhledy. Jenž stejně tak moc lidí neví, že do polských Krkonoš musí vstupovat se psem na vodítku a navíc s náhubkem.

Na toto nařízení upozorňuje česká Správa KRNAPu. U nás přitom můžete po horách trajdat se psem, jak se vám za chce, ale samozřejmě to má své podmínky. „V české části Krkonoš se mohou lidé pohybovat se psy volně. Povinností ale zůstává, že pes musí být jednoznačně pod kontrolou,“ uvádí mluvčí Správy KRNAPu Radek Drahný.

Na spolehlivost svého psa tak můžete spoléhat v Česku, v Polsku jsou ale pravidla přísnější. A pokud se jimi nebudete řídit, hrozí vám pokuta. „Na dodržování pravidel se zaměřuje stráž národního parku, při zjištění nedodržení pravidel může být takové chování i pokutováno,“ upozorňuje Drahný.

Zároveň ale dodává, že i na české straně kolikrát dochází ke konfliktům mezi turisty a jejich psy. „Turisté by si měli uvědomit, že někteří lidé se mohou psa bát,“ dodává mluvčí. Proto by měl každý majitel psa uvážit, zda svého psa i na české straně hor nemít raději na vodítku. V dnešní době mohou lidé využít i celou řadu vychytávek, například v podobě opasku, díky kterému zůstávají ruce volné.

Vizitka autora

 

Denisa Albaniová

redaktorka portálu Liberecká Drbna

kontakt: albaniova@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto pixabay.com
 


 

Kam dál?

Na trhu se objevila další nebezpečná nabíječka. Kvůli špatné izolaci...

úterý, 6. srpna 2019, 06:01

Česká obchodní inspekce (ČOI) objevila na českém trhu další nabíječku pro mobilní telefony, která je nebezpečná. A jak odborníci...

ZOO slaví 115. narozeniny. Potřebuje rozšířit areál a modernizovat...

pondělí, 5. srpna 2019, 09:47

Nejstarší zoologická zahrada v ČR, ZOO Liberec, letos oslaví již 115. narozeniny. Do loňska se považovalo za vznik zoo ve městě...

Červencové prodeje zájezdů byly rekordní, zájem je o Řecko a Turecko

pondělí, 5. srpna 2019, 07:01

Cestovní kanceláře registrují za červenec rekordní prodeje takzvaných last minute zájezdů. Například Invia uvedla, že prodala...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Na třídě Svobody a dalších místech v Olomouci se objevily obrysy postav. Symbolizují počet usmrcených chodců

Na chodníku u křižovatky třída Svobody a ulice Aksamitova a třech dalších místech v Olomouci se dnes ráno objevily obrysy postav a speciální pomníček, doplněný hashtagem #113. Ten symbolizuje počet usmrcených chodců při dopravních nehodách v ČR za loňský rok.

Věrnostní program Mastercardu přináší členům unikátní privátní koncert legend Stereo MC‘s

Společnost Mastercard v rámci věrnostního programu Priceless Specials pořádá soutěž o 250 vstupenek na privátní koncert Stereo MC‘s. Šance získat lístky na tuto britskou taneční a hiphopovou legendu budou mít uživatelé karet Mastercard a Maestro registrovaní v programu, kteří odkliknutím speciálního odkazu potvrdí svoji účast v soutěži a provedou alespoň jeden nákup u kteréhokoliv partnerského obchodníka Priceless Specials. Soutěž o vstupenky na Stereo MC´s se koná v období od 20. srpna do 25. září.

Média spekulují o Zaorálkovi jako ministru kultury

Novým ministrem kultury by se podle serverů Seznam Zprávy a Novinky.cz mohl stát někdejší ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD). Nynější předseda sněmovního zahraničního výboru na dotaz, zda by do vlády vstoupil, neodpověděl. Zaorálka vnímá jako dobrého kandidáta poslanec ČSSD Jan Birke, který řekl, že sám nabídku na tuto pozici nedostal.