Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Inspekce varuje před nebezpečným dětským nosičem, dítě z něj může vypadnout

 
sobota, 17. srpna 2019, 08:29

Česká inspekce objevila další nebezpečný produkt, který by mohl poškodit spotřebitele. Jedná se o dětský nosič s názvem Lionelo Isa Red. Podle inspekce z něj může dítě vypadnout nebo spolknout lehce oddělitelnou část.

Tento výrobek je určen pro děti od čtyř měsíců a limitní je váha 12 kilogramů. „Součástí výrobku je síťka, která pomáhá odvádět pot a nadměrné teplo,“ uvedl mluvčí ČOI Jiří Fröhlich. Nosič má i opěrku hlavičky a regulaci popruhů.

Přesto ale nesplňuje evropské normy. „Plastovou nálepku může dítě lehce odtrhnout nebo ukroutit a spolknout,“ upozornil mluvčí. Dalším výrazným nedostatkem je pak velikost otvorů pro dolní končetiny. Ty jsou totiž větší, než povoluje norma.  „Při větším náklonu rodiče by dítě mohlo z nosiče vypadnout,“ sdělil Fröhlich.

U výrobku navíc chybí informace uvedené v češtině. Veškeré informace včetně varování jsou uvedeny pouze v polském jazyce. Rovněž u výrobku schází návod na použití včetně čísla a data příslušné evropské normy. Kontrolovaná osoba údajně již výrobek vyřadila z nabídky.

Vizitka autora

 

Denisa Albaniová

redaktorka portálu Liberecká Drbna

kontakt: albaniova@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto www.coi.cz
 


 

Kam dál?

Prázdniny se blíží ke konci, kvalita vody v přehradách v Liberci a...

pátek, 16. srpna 2019, 17:12

Kvalita vody v přehradách v Liberci a Jablonci nad Nisou se zlepšila. V Liberci má voda jen zhoršenou průhlednost, v Jablonci se...

Za deset let by mohlo v Česku jezdit až 90 tisíc aut na vodík

pátek, 16. srpna 2019, 07:45

V České republice by v roce 2030 mohlo jezdit 60 tisíc až 90 tisíc aut na vodíkové články. V současnosti tu kvůli absenci...

Dětské zboží: za stejnou kvalitu zaplatíme o 40 procent více než v...

čtvrtek, 15. srpna 2019, 10:45

Spotřebitelský časopis dTest porovnal složení a ceny výrobků pro malé děti na českém a německém trhu. V řetězcových drogeriích a...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi na západoněmecké ambasádě v Praze, přes níž se od jara pokoušely dostat na Západ tisíce východních Němců. Podle historika Oldřicha Tůmy z Ústavu pro soudobé dějiny tím uspíšila pád berlínské zdi. Praha a východní Berlín byly přitom do poslední chvíle blízcí spojenci, kteří si přáli udržení statu quo.

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

Více než polovina Čechů je nadále přesvědčena o tom, že kvalita výuky na českých školách je dobrá. Nejlépe z hodnocení vycházejí stejně jako v předchozích letech gymnázia a základní školy. Na opačném konci žebříčku jsou odborné školy, přesto se jejich hodnocení od loňského roku mírně zlepšilo. Vyplynulo to z průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM), které jeho výsledky poskytlo.

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o výhrách u obchodníků nebo nabízejí výhodnou koupi zboží a od zákazníků se snaží vylákat čísla platebních karet a následně peníze. Novináře o tom dnes informovala mluvčí internetového prodejce Alza.cz Patricie Šedivá. Útok se podle ní týkal i dalších prodejců, třeba dm drogerie. Český rozhlas Radiožurnál uvedl, že podvodníci se vydávali také za zástupce řetězců Penny Market a Tesco.