Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Za zásah u výbuchu na Kraláku přišel zasahujícím jednotkám krásný děkovný e-mail

 
pondělí, 19. srpna 2019, 13:53

Hasiči, záchranáři, policisté... Denně pomáhají a zachraňují, své životy nasazují, aby ochránili jiné. Většinou to považujeme za samozřejmost, i tak se ale občas najdou lidé, kteří za jejich práci poděkují.

A poděkování se tentokrát dočkaly složky Integrovaného záchranného systému za zásah u výbuchu v panelovém domě na Králově Háji. Při incidentu došlo ke zranění jedné osoby a desítky lidí musely být v brzkých ranních hodinách evakuovány.

Psali jsme: FOTO: V paneláku na Králově Háji explodoval plyn, jeden člověk je vážně zraněný

Poděkování jistě všechny záchranáře, hasiče i policisty potěší. „Chtěla bych strašně moc moc moc poděkovat všem záchranným jednotkám, za páteční zásah 16.8.2019 v ulici SNP 391/6. Strašně moc všem děkuji, byli jste úžasní, ochotní, s úsměvem,podporou, neskutečně luxusní přístup - to se už jen tak nevidí,“ vzkazuje zasahujícím složkám Eliška.

Podle ní nejde slovy vyjádřit, co se v člověku v takové chvíli odehrává. „Jste opravdu neskuteční borci, klobouk dolů před vámi!“ píše Eliška. Takové poděkování je jistě úžasnou odměnou. „Milá slova vždy potěší, však si to všichni zasloužíte. A zasloužili byste mnohem víc. Přeju, ať se vždy vracíte "v plném počtu" a v pořádku ke svým rodinám,“ komentovala příspěvek na sociálních sítích Eva.

Vizitka autora

 

Denisa Albaniová

redaktorka portálu Liberecká Drbna

kontakt: albaniova@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto HZS LK
 


 

Kam dál?

Mercedes-Benz Action Tour představí novou Třídu V v OC Nisa Liberec

pondělí, 19. srpna 2019, 11:49

Máte zájem osobně poznat novou Třídu V? Ve dnech 31. srpna a 1. září proběhne v OC Nisa Liberec MERCEDES-BENZ ACTION TOUR 2019....

Klíšťovou encefalitidou se v Česku letos nakazilo zatím 297 lidí

pondělí, 19. srpna 2019, 07:40

Klíšťovou encefalitidou se letos v Česku nakazilo do konce července 297 lidí. Více než třicet případů bylo zaznamenáno ve...

Žádné nudné sezení v lavicích nebo domácí úkoly. Nejdůležitější je...

pondělí, 19. srpna 2019, 06:00

Každý z nás má ve své paměti vzpomínky na základku. Vedle evergreenů v podobě školní jídelny si určitě vzpomínáte třeba na...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Zastupitelé Prahy 5 odvolali starostu Mazura i radní

V čele Prahy 5 skončila dosavadní rada v čele se starostou Danielem Mazurem (Piráti). Zastupitelé ODS, ANO, TOP 09, STAN a SNOP 5 schválili její odvolání, nyní se bude volit nové vedení městské části. Koalici dosud tvořili Piráti, ODS, ANO a SNOP 5, tři ze čtyř stran v pondělí vypověděly koaliční spolupráci s Piráty. Podle zástupců dalších stran starosta nezvládal vedení radnice. Podle Pirátů jde o zástupné důvody a ve skutečnosti zastupitelům vadilo, že se začaly řešit problémy s veřejnými zakázkami.

PRŮZKUM: Česká společnost je rozdělena do šesti sociálních tříd

Česká společnost je rozdělena do šesti společenských tříd, které se liší složením svých zdrojů a pozicí ve společnosti. Vyplývá to z průzkumu, na kterém spolupracoval Český rozhlas (ČRo) s několika sociology. Do dvou typů vyšší střední třídy náleží zhruba třetina lidí, tři typy nižší střední třídy podle odborníků zahrnují téměř polovinu respondentů a do nejnižší, takzvané strádající třídy patří 18 procent lidí. Průzkumu se v červnu zúčastnilo 4039 respondentů z 1300 obcí, provedly jej agentury MEDIAN a STEM/MARK. Na dnešní tiskové konferenci ho představili zástupci ČRo a tři sociologové.

O ekologického Oskara bojuje deset projektů. Kvalita přihlášených projektů každým rokem roste

Celkem deset inovativních projektů soupeří v ekologické soutěži E.ON Energy Globe, která letos odstartovala už pojedenácté. Ekologického Oskara získá ale jen jeden. Vítězný projekt bude Českou republiku zastupovat na mezinárodním finále ve Finsku. České vyhlášení odvysílá 12. října ČT1.