Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Ještěd bude bez proudu. Nepojede lanovka, restauraci zavřou

 
sobota, 24. srpna 2019, 08:50

Ještěd v Liberci bude ve středu 28. srpna bez proudu kvůli plánované odstávce. Nebude proto celý den jezdit kabinová lanovka a uzavřená bude restaurace na vrcholu kopce. Provozovatelům vadí, že odstávku provádí firma ČEZ Distribuce v hlavní turistické sezoně. Podle mluvčí firmy Soni Holingerové ale nelze vyhovět všem.

„Jako energetici asi více než jiní chápeme potíže, které zákazníkům v důsledku přerušení dodávky elektřiny vznikají. Ohlížíme se při plánech i na očekávané akce v regionu, jako jsou slavnosti, poutě. Ale vyjít vstříc všem nejde," sdělila Soňa Holingerová. Podle ní se ČEZ snaží vždy plánovat odstávky tak, aby se časy co nejvíce zkracovaly. „A zároveň se provádělo co nejvíce činností na distribučním zařízení, aby nedocházelo k opětovným odstávkám ve stejné lokalitě," dodala.

Přednostu lanovky Vladimíra Štěpána mrzí, že energetici odstávku nenaplánovali alespoň o týden později, kdy už bude po letních prázdninách. „Je to v plné sezoně, kdy denně míváme 3000 přepravených lidí. Když by to udělali o týden později, tak ta frekvence lidí bude poloviční," uvedl.

V provozu snad Rohanka

Za špatně načasovanou považuje odstávku i provozovatel horského hotelu na Ještědu Petr Šmaus. „Není to dobrá zpráva, že je to v hlavní sezoně. Zavřená bude restaurace a vysvětlit to budeme muset i ubytovaným hostům," uvedl. Když bude přát počasí, v provozu by měl být alespoň bufet Rohanka. Vysílače Českých Radiokomunikací se výpadek elektřiny nedotkne, mají pro něj záložní generátor.

Odstávka pro Horní Hanychov, kam Ještěd patří, bude ve středu od 07:00 maximálně do 17:00. „Důvodem je plánovaná investiční akce, která zajistí zkvalitnění dodávek a spolehlivosti elektřin do této lokality a pro Ještěd. Konkrétně zde budeme doplňovat a zapojovat kabely vedení vysokého napětí v kobkách, dále dojde k doplnění snímačů proudu, provedeme kontrolu zapojení stávajících kabelů a v neposlední řadě instalujeme a zprovozníme dálkové ovládání a bude také provedena funkční zkouška tohoto dálkového ovládání," uvedla Holingerová. Dálkové ovládání podle ní zkrátí čas v případě obnovování dodávek elektřiny po poruchách.

Napsal(a) ČTK | Foto Hotel Ještěd
 


 

Kam dál?

Koupat se dá všude, voda ale není vhodná třeba v Chrastavě nebo na...

sobota, 24. srpna 2019, 07:23

Hygienici odvolali pro rybník Bažantník u kempu v Sedmihorkách v Českém ráji zákaz koupání. Kvalita vody je v něm ale nadále...

Dětské fixy: Každé třetí propadly kvůli nežádoucím látkám

pátek, 23. srpna 2019, 13:30

Zatímco děti mívají z malování fixy čirou radost, rodiče často děsí, z jakých povrchů bude potřeba jejich výtvory následně...

Město stoplo výstavbu nového sběrného dvora. Nestihne podat žádost o...

pátek, 23. srpna 2019, 07:35

Liberec zřejmě na neurčito odloží výstavbu druhého sběrného dvora, který stotisícové město nutně potřebuje. Kapacita stávajícího...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

V čele víkendové návštěvnosti kin zůstal americký Joker

Největší návštěvnost v českých kinech o víkendu zaznamenal stejně jako o týden dřív americký thriller Joker. Film o zrození odvěkého rivala komiksového hrdiny Batmana vidělo od čtvrtku do neděle 78 tisíc diváků a jeho tržby činily 13,4 milionu korun. Na druhém místě skončila novinka v podobě amerického akčního filmu Blíženec a třetí nejnavštěvovanější byl britský rodinný film Ovečka Shaun ve filmu: Farmageddon. Vyplývá to z informací na webu Unie filmových distributorů.

VIDEO: Kopání i elektrické výboje. Skrytá kamera zachytila zacházení se zuboženými zvířaty

Při pohledu na video, které od minulého týdne koluje internetem, zůstává rozum stát. Skrytá kamera zaznamenala na jatkách ve Všeticích ve středních Čechách brutální zacházení se zvířaty. Případem se už zabývá krajská veterinární správa, kam podnět podalo sdružení Zvířata nejíme, které záběry natočené letos v létě rozeslalo do médií.

Stát se nemusí omlouvat za výroky Zemana o Peroutkovi, určil soud

Stát se prostřednictvím ministerstva financí nemusí omlouvat vnučce novináře Ferdinanda Peroutky za výroky, které o žurnalistovi pronesl prezident Miloš Zeman. Dnes o tom rozhodl soud, verdikt však není pravomocný. Vnučka Terezie Kaslová nadále trvá na tom, aby omluvu zveřejnilo na webu jak ministerstvo, tak i Hrad. Věc proto bude řešit ještě pražský městský soud. Zeman je ve sporu na vlastní žádost vedlejším účastníkem, k soudnímu jednání ale nechodí.