Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Liberecká Drbna slaví historicky nejvyšší počet čtenářů. Na podzim projekt expanduje do dalšího kraje

 
středa, 4. září 2019, 16:52

Okurková sezona? To na Drbně neznáme. Zpravodajské weby skupiny TRIMA NEWS zažívají historicky nejúspěšnější rok své osmileté historie. Během srpna se počet reálných uživatelů přiblížil 900 tisícům a počet zobrazení stránek 3,5 milionu (měření Google Analytics), což zpravodajské portály Drbna nepamatují. Meziročně jde o zhruba devadesátiprocentní nárůst. Ten samý měsíc Libereckou Drbnu navštívilo 168 tisíc reálných uživatelů. Ukazatel návštěv se zastavil na 435 tisících.

„Čísla, kterých přes léto redakce dosáhla, jsou takovou třešničkou na dortu za naši práci. Denně se snažíme přinášet zajímavá a aktuální témata a jsme rádi, že naše čtenáře zprávy na Drbně baví. Ostatně spoustu jich vzniklo i díky nim, za což jim samozřejmě patří velké díky,“ poděkoval čtenářům šéfredaktor Liberecké Drbny Luboš Vrabec.

Liberecká Drbna dlouhodobě sází na co možná nejaktuálnější informace z krajského města a jeho okolí, a tato strategie se vyplácí. Její návštěvnost meziročně opět vzrostla, podobně jako počet reálných uživatelů (168 tisíc reálných uživatelů v srpnu tohoto roku oproti 101 tisícům za stejný měsíc loňského roku). Potvrzuje se tak, že lidé na Libereckou Drbnu chodí čím dál častěji a stává se tak oblíbeným zpravodajským portálem nejen v našem městě. 

Zpravodajské weby vydavatelství TRIMA NEWS aktuálně působí v sedmi regionech Česka. V Českých Budějovicích (BudějckáDrbna.cz), Jihlavě (JihlavskáDrbna.cz), Brně (BrněnskáDrbna.cz), Olomouci (OlomouckáDrbna.cz), Liberci (LibereckáDrbna.cz), Hradci Králové (HradeckáDrbna.cz) a Plzni (PlzeňskáDrbna.cz). Celospolečenská témata se objevují na centrálním portálu Drbna.cz. 

Už na podzim obsadí projekt Drbna další krajské město, konkrétně Karlovy Vary. „Karlovy Vary mají z našeho pohledu velký potenciál z čtenářského i obchodního hlediska. Věřím, že i v tomto kraji bude Drbna přijata veřejností podobně vřele, jako ve zbytku republiky,“ doplnil spolumajitel vydavatelství Petr Jiřička

Tisková zpráva
 


 

Kam dál?

Jak to bude s Túrowem? Plány na rozšíření dolu představí Poláci i u...

středa, 4. září 2019, 11:12

Své plány na rozšíření hnědouhelného dolu Turów u česko-polské hranice představí zástupci polské energetické skupiny PGE i české...

Bezpečně na internetu s Cerberosem

středa, 4. září 2019, 09:19

Na internetu stráví průměrný člověk více než 3 hodiny denně. Kromě zábavy a užitečných informací nás ale na internetu čekají i...

Vesec se chystá na Operaci Overlord. Zapojí se tři sta lidí, letouny...

úterý, 3. září 2019, 10:34

Rozhodující segmenty bojů v Normandii sehraje 7. září při Dětském dni ve Vesci jednota Československé obce legionářské vojenské...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Finanční správa omezí činnost 33 finančních úřadů

Finanční správa omezí v prvním pololetí příštího roku činnost 33 finančních úřadů. Úřady budou služby poskytovat v úřední dny pondělí a středa, tedy minimálně dva dny v týdnu, a budou je zajišťovat alespoň dva pracovníci správy. Finanční správa o tom dnes informovala v tiskové zprávě. Rozsah služeb pro občany by tak měl podle správy zůstat stejný. Zástupci obcí a samospráv změny kritizují s tím, že plánované kroky omezí služby v regionech a navíc se tím centralizuje státní správa.

Česka pojišťovna a pojišťovna Generali se do konce roku propojí

Česka pojišťovna (ČP) a pojišťovna Generali, které v Česku působí v rámci světové pojišťovací skupiny Generali, propojí své aktivity. Pojistné portfolio pojišťovny Generali se do konce letošního roku stane součástí ČP. Ponese nový název Generali Česká pojišťovna. Nyní Česká pojišťovna vede nezbytná jednání s regulátorem.

PRŮZKUM: Půl pro, půl proti. Češi se v názoru na prohlubování evropské integrace neshodují

Češi jsou rozdělení v názoru na to, zda by se měla dál prohlubovat evropská integrace. Pro větší integraci je 45 procent lidí, tedy stejně jako lidí, kteří další integraci odmítají. Ukazuje to průzkum, který pro projekt Moje Evropa exkluzivně zpracovala agentura Median.