Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

DGS odparka už vyčistila milion litrů vody, což je tolik, kolik spotřebuje čtyřčlenná domácnost za osm let

 
čtvrtek, 5. září 2019, 15:40

Někteří spoluobčané liberecké DGS Druckguss Systeme s.r.o. možná postrádají časté návštěvy bodrých řidičů cisteren s odpadní vodou, kteří do firmy jezdívali i dvakrát denně. Kam se poděli? Může za to odparka.

Odparka neboli čistírna odpadních technologických vod je v provozu sice teprve pár týdnů, ale už teď vidíme, že se investice do ekologičtějšího zacházení s touto odpadní vodou opravdu vyplatila. K 27. srpnu prošlo čisticím procesem už 1 070 000 litrů vody, což zhruba odpovídá spotřebě čtyřčlenné domácnosti za osm let! Zatímco dříve se k externí likvidaci odvážela veškerá technologická odpadní voda, dnes je to díky odparce jen necelých 7 procent, tj. od doby spuštění 70 000 litrů. Milion litrů vody jsme nejen zachránili a použili znovu do systému, ale navíc jsme uspořili za nákup vody “nové“.

Mimochodem, věděli jste, že voda z vodovodu je sice čistá a pitná, nicméně pro naše výrobní účely jsme ji museli přesto ještě upravovat a čistit? Abychom získali milion litrů vody, museli jsme nakoupit 1,3 milionu. I s tímto je díky odparce konec.

Štítky dgs, Liberec, odparka

 


 

Kam dál?

Divadlo Járy Cimrmana smutní. Zemřel dlouholetý člen Jaroslav Weigel

čtvrtek, 5. září 2019, 11:26

Ve věku 88 let zemřel dlouholetý člen Divadla Járy Cimrmana Jaroslav Weigel. Informaci potvrdil syn spoluzakladatele Miloňe...

Liberecká Drbna slaví historicky nejvyšší počet čtenářů. Na podzim...

středa, 4. září 2019, 16:52

Okurková sezona? To na Drbně neznáme. Zpravodajské weby skupiny TRIMA NEWS zažívají historicky nejúspěšnější rok své osmileté...

Jak to bude s Túrowem? Plány na rozšíření dolu představí Poláci i u...

středa, 4. září 2019, 11:12

Své plány na rozšíření hnědouhelného dolu Turów u česko-polské hranice představí zástupci polské energetické skupiny PGE i české...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Finanční správa omezí činnost 33 finančních úřadů

Finanční správa omezí v prvním pololetí příštího roku činnost 33 finančních úřadů. Úřady budou služby poskytovat v úřední dny pondělí a středa, tedy minimálně dva dny v týdnu, a budou je zajišťovat alespoň dva pracovníci správy. Finanční správa o tom dnes informovala v tiskové zprávě. Rozsah služeb pro občany by tak měl podle správy zůstat stejný. Zástupci obcí a samospráv změny kritizují s tím, že plánované kroky omezí služby v regionech a navíc se tím centralizuje státní správa.

Česka pojišťovna a pojišťovna Generali se do konce roku propojí

Česka pojišťovna (ČP) a pojišťovna Generali, které v Česku působí v rámci světové pojišťovací skupiny Generali, propojí své aktivity. Pojistné portfolio pojišťovny Generali se do konce letošního roku stane součástí ČP. Ponese nový název Generali Česká pojišťovna. Nyní Česká pojišťovna vede nezbytná jednání s regulátorem.

PRŮZKUM: Půl pro, půl proti. Češi se v názoru na prohlubování evropské integrace neshodují

Češi jsou rozdělení v názoru na to, zda by se měla dál prohlubovat evropská integrace. Pro větší integraci je 45 procent lidí, tedy stejně jako lidí, kteří další integraci odmítají. Ukazuje to průzkum, který pro projekt Moje Evropa exkluzivně zpracovala agentura Median.