Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Vesec zažije extrémně rušný víkend

 
pátek, 6. září 2019, 08:29

Tak nabitý program jako je letos Dětský den ve Vesci dosud nikdy nenabízel. Těšte se na vojenskou techniku a mimořádné zážitky, slibují pořadatelé.

Modrý vrtulník Bell z policejní letecké flotily a ukázky slaňování policistů otevřou v sobotu oslavy Dne dětí ve volnočasovém areálu ve Vesci u Liberce. „Během sedmileté historie se nám dosud nikdy nesešel tak nabitý a pestrý rozvrh,“ říká Michal Buzek, ředitel městské společnosti Elset, která mítink od samého začátku organizuje společně Československou obcí legionářskou jednotou -  vojenské posádky Liberec, SBD Sever a Libereckým krajem. Podle něj lze předpokládat, že návštěvníci pokoří dosavadní patnáctitisícovou účast.

Letadla i URNA

Návštěvníci se mohou těšit na přehlídku letectva v podání Aera L 39 Alca nebo  ukázku jízdní policie na koních, akci  také navštíví policejní elita - útvar rychlého nasazení (URNA). Zhlédnou také rekonstrukci rozhodujících segmentů bojů v Normandii z roku 1944, do nichž se  zapojí přes 400 nadšenců  z Military klubů a spolků podporovaný mohutným seskupením vojenské historické techniky zapůjčený z muzeí i soukromých sbírek. Obdobně rozmanitá bude  i chystaná exhibice soudobých bezpečnostních složek, dětské atrakce,  workshopy nebo doprovodný program. „Pro velký zájem o vyhlídkové fotolety vrtulníkem na Libercem jsme museli povolat tentokrát dva stroje,“ doplnil za organizátory ředitel SBD Sever Petr Černý.


Dětské dny spojené se začátkem školního roku se během sedmi leté tradice  rozvinuly od rodinné zábavy ve společenskou událost daleko překračující hranice regionu. Účastní se jich i regionální producenti a pivovary s prezentací svých novinek. Liberecký magistrát zajišťuje tradičně kyvadlovou dopravu zdarma z terminálu MHD ve Fügnerova ulici. „Autobusy – linka 43, budou jezdit ze stanoviště číslo čtyři od 9.15 v půlhodinovém intervalu,“ doplňuje mluvčí města Jana Kodymová.

Aktuální informace sledujete na www.detskydenvevesci.cz.

 


 

Kam dál?

Na Ještědu nechtějí k zasněžování používat pitnou vodu. Vzniknout...

čtvrtek, 5. září 2019, 17:45

Pitná voda zřejmě přestane sloužit v lyžařském areálu na Ještědu v Liberci k výrobě umělého sněhu. Podle ředitele areálu Jakuba...

DGS odparka už vyčistila milion litrů vody, což je tolik, kolik...

čtvrtek, 5. září 2019, 15:40

Někteří spoluobčané liberecké DGS Druckguss Systeme s.r.o. možná postrádají časté návštěvy bodrých řidičů cisteren s odpadní...

Divadlo Járy Cimrmana smutní. Zemřel dlouholetý člen Jaroslav Weigel

čtvrtek, 5. září 2019, 11:26

Ve věku 88 let zemřel dlouholetý člen Divadla Járy Cimrmana Jaroslav Weigel. Informaci potvrdil syn spoluzakladatele Miloňe...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Finanční správa omezí činnost 33 finančních úřadů

Finanční správa omezí v prvním pololetí příštího roku činnost 33 finančních úřadů. Úřady budou služby poskytovat v úřední dny pondělí a středa, tedy minimálně dva dny v týdnu, a budou je zajišťovat alespoň dva pracovníci správy. Finanční správa o tom dnes informovala v tiskové zprávě. Rozsah služeb pro občany by tak měl podle správy zůstat stejný. Zástupci obcí a samospráv změny kritizují s tím, že plánované kroky omezí služby v regionech a navíc se tím centralizuje státní správa.

Česka pojišťovna a pojišťovna Generali se do konce roku propojí

Česka pojišťovna (ČP) a pojišťovna Generali, které v Česku působí v rámci světové pojišťovací skupiny Generali, propojí své aktivity. Pojistné portfolio pojišťovny Generali se do konce letošního roku stane součástí ČP. Ponese nový název Generali Česká pojišťovna. Nyní Česká pojišťovna vede nezbytná jednání s regulátorem.

PRŮZKUM: Půl pro, půl proti. Češi se v názoru na prohlubování evropské integrace neshodují

Češi jsou rozdělení v názoru na to, zda by se měla dál prohlubovat evropská integrace. Pro větší integraci je 45 procent lidí, tedy stejně jako lidí, kteří další integraci odmítají. Ukazuje to průzkum, který pro projekt Moje Evropa exkluzivně zpracovala agentura Median.