Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Změna u zastupitelů neprošla, liberecký klub Azyl dál nemůže legálně pořádat kulturní akce

 
pátek, 6. září 2019, 10:20

Desátým rokem čeká liberecký klub Azyl na odstranění chyby, která vznikla ve starém územním plánu. A čekat bude dál až do vydání nového územního plánu. Liberecké zastupitelstvo totiž změnu, která by zajistila legální fungování klubu, na svém čtvrtečním jednání neschválilo.

Kvůli Azylu nedávno vznikla petice, kterou podepsalo během čtrnácti dnů skoro devět set lidí. Předkladatelé petice tak chtěli dát najevo, že klub má městský či nadměstský význam a zastupitelé mají změnu schválit. „Zkuste vnímat, že pro určitou subkulturu je to důležité místo pro setkávání, kulturní život. V tuto chvíli nemohou fungovat, legálně pořádat koncerty, výstavy, benefice,“ oslovil kolegy zastupitele Jindřich Felcman.

Zatížení úředníci

Podle městských úředníků by ale podobné pořizování změn příliš zatížilo úřednický aparát radnice, podobných chyb je ve starém územním plánu několik set. „Kdybychom takto dělali jednotlivě, dojde k zahlcení úřadu. Měli bychom mít rovnocenný přístup. Kdo chce stavět rodinný dům cítí stejné právo jako provozovatelé Azylu,“ argumentuje vedoucí odboru územního plánování Petr Kolomazník.

„Případ Azylu přece není stejný, jako výstavba rodinného domu, to přece musíte vnímat. Jestli tohle necítíte jako územní plánovač, že jsou různé aktivity s různým významem pro město, pak nechápu, jak pracujete. Ale nechci to hrotit. Není to precedens, tu petici jsme dělali, abyste to také tak mohli cítit,“ zareagoval Felcman s tím, že jeden úředník by změnu dokázal provést za zhruba třicet hodin. „Sám se územním plánováním živím,“ dodal.


Stovky druhů piv, otevřeno každý den a nekonvenční atmoška. Takovej byl, je a bude Azyl

pátek, 9. srpna 2019, 06:00Liberecko
 

Kdo by neznal Azyl. Pivní bar, do kterého se zatoulal alespoň jednou snad každej Liberečák. Azyl je v Liberci pojem. Tak trochu jiná hospoda. Specifická je nejen nabídkou piv, ale celkově dost osobitým zázemím i pořádáním jedinečných akcí.

 

Primátor Jaroslav Zámečník Azylu sice vyjádřil podporu, změnu ale nepodpořil. „Byl jsem se tam podívat a líbilo se mi tam. Když vydrží do nového územního plánu, bude to v nejlepším pořádku,“ řekl.

Na to ale reagoval další opoziční zastupitel Josef Šedlbauer. „Deset let můžete říkat koze, že ji nakrmíte, ale ona vám zatím chcípne. Pokud tomu opravdu fandíte, tak podpořte tuhle změnu, která nevytváří žádný precedent a má velkou podporu lidí ať už z Liberce, ale i mimo Liberec a má městský a nadměstský význam,“ uvedl.

Změna ale nakonec neprošla, proti byla současná koalice. Azyl si tak bude muset zhruba další dva roky počkat.

Vizitka autora

 

Luboš Vrabec

šéfredaktor portálu Liberecká Drbna
kontakt: sefredaktor@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu ČeskáDrbna.cz.

 
 


 

Kam dál?

Vesec zažije extrémně rušný víkend

pátek, 6. září 2019, 08:29

Tak nabitý program jako je letos Dětský den ve Vesci dosud nikdy nenabízel. Těšte se na vojenskou techniku a mimořádné zážitky,...

Na Ještědu nechtějí k zasněžování používat pitnou vodu. Vzniknout...

čtvrtek, 5. září 2019, 17:45

Pitná voda zřejmě přestane sloužit v lyžařském areálu na Ještědu v Liberci k výrobě umělého sněhu. Podle ředitele areálu Jakuba...

DGS odparka už vyčistila milion litrů vody, což je tolik, kolik...

čtvrtek, 5. září 2019, 15:40

Někteří spoluobčané liberecké DGS Druckguss Systeme s.r.o. možná postrádají časté návštěvy bodrých řidičů cisteren s odpadní...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Finanční správa omezí činnost 33 finančních úřadů

Finanční správa omezí v prvním pololetí příštího roku činnost 33 finančních úřadů. Úřady budou služby poskytovat v úřední dny pondělí a středa, tedy minimálně dva dny v týdnu, a budou je zajišťovat alespoň dva pracovníci správy. Finanční správa o tom dnes informovala v tiskové zprávě. Rozsah služeb pro občany by tak měl podle správy zůstat stejný. Zástupci obcí a samospráv změny kritizují s tím, že plánované kroky omezí služby v regionech a navíc se tím centralizuje státní správa.

Česka pojišťovna a pojišťovna Generali se do konce roku propojí

Česka pojišťovna (ČP) a pojišťovna Generali, které v Česku působí v rámci světové pojišťovací skupiny Generali, propojí své aktivity. Pojistné portfolio pojišťovny Generali se do konce letošního roku stane součástí ČP. Ponese nový název Generali Česká pojišťovna. Nyní Česká pojišťovna vede nezbytná jednání s regulátorem.

PRŮZKUM: Půl pro, půl proti. Češi se v názoru na prohlubování evropské integrace neshodují

Češi jsou rozdělení v názoru na to, zda by se měla dál prohlubovat evropská integrace. Pro větší integraci je 45 procent lidí, tedy stejně jako lidí, kteří další integraci odmítají. Ukazuje to průzkum, který pro projekt Moje Evropa exkluzivně zpracovala agentura Median.