Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Krávy žily v půl metru vlastních výkalů. Ochránci podali trestní oznámení

 
sobota, 7. září 2019, 06:00

Organizace Hlas zvířat obdržela oznámení týkající se týrání většího počtu zvířat. A na místě se jim naskytl opravdu tristní pohled. Záběry zachycují krávy postávající a brodící se přibližně 50 centimetry výkalů.

„Začátkem srpna 2019 jsme podali obsáhlý podnět k prošetření případu týrání zvířat na Krajskou veterinární správu a další orgány. KVS údajně na místo přijela, avšak krátce na to i přes mnohá porušení opět odjela, jelikož na místě nebyla odpovědná osoba a nemohla tak KVS dle jejich názoru podat podnět k odebrání zvířat,“ popisuje případ Hlas zvířat.

Záběry zachycené Hlasem zvířat najdete ZDE.

Dále Hlas zvířat komunikoval s Městským úřadem Svoru. A ten sdružení na konci měsíce vyrozuměl s tím, že před zahájením správního řízení svolává místní šetření a ústní jednání spojené s místem ohledání. „Jelikož úřad vyrozuměl i chovatele a vlastníka nemovitostí, čímž jim dal necelý měsíc k tomu, aby odstranili důkazy a odvezli zvířata na jatka, vydali se naši spolupracovníci na místo k prošetření aktuálního stavu věci. Co viděli na místě, nečekal asi nikdo,“ komentovali ochránci zvířat.

Podle ochránců ale nešlo jen o výkaly. Řada zvířat neměla identifikační známky. Navíc Hlas zvířat zveřejnil informaci, že společnost vlastnící tato zvířata údajně dostala v minulosti přes 60 milionů korun v podobě dotací. „Na celou halu (cca 120 zvířat) jsou zde pouze čtyři žlaby s vodou. Ty jsou navíc zaházené senem,“ upozornili pracovníci Hlasu zvířat.

Organizace podala trestní oznámení pro podezření z trestných činů v souvislosti s týráním zvířat a dotačních podvodů. Dále pořídili aktivisté záběry, podle kterých měli majitelé ještě před návštěvou KVC a České plemenářské inspekce odklízet výkaly. „Pravděpodobně ukryli nebo odvezli neoznačená zvířata,“ spekulovali ochránci.

Podle zpravodajství FTV Prima se na místo inspektoři KVS v uplynulých dnech vypravili, situaci ale za příliš vážnou nepovažují. Celou událostí se i nadále zabývají nejen veterináři, ale také policisté a pracovníci České plemenářské inspekce.

Vizitka autora

 

Denisa Albaniová

redaktorka portálu Liberecká Drbna

kontakt: albaniova@libereckadrbna.cz

Liberecká Drbna je v pořadí třetím z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto Hlas zvířat
 


 

Kam dál?

Změna u zastupitelů neprošla, liberecký klub Azyl dál nemůže legálně...

pátek, 6. září 2019, 10:20

Desátým rokem čeká liberecký klub Azyl na odstranění chyby, která vznikla ve starém územním plánu. A čekat bude dál až do vydání...

Vesec zažije extrémně rušný víkend

pátek, 6. září 2019, 08:29

Tak nabitý program jako je letos Dětský den ve Vesci dosud nikdy nenabízel. Těšte se na vojenskou techniku a mimořádné zážitky,...

Na Ještědu nechtějí k zasněžování používat pitnou vodu. Vzniknout...

čtvrtek, 5. září 2019, 17:45

Pitná voda zřejmě přestane sloužit v lyžařském areálu na Ještědu v Liberci k výrobě umělého sněhu. Podle ředitele areálu Jakuba...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Finanční správa omezí činnost 33 finančních úřadů

Finanční správa omezí v prvním pololetí příštího roku činnost 33 finančních úřadů. Úřady budou služby poskytovat v úřední dny pondělí a středa, tedy minimálně dva dny v týdnu, a budou je zajišťovat alespoň dva pracovníci správy. Finanční správa o tom dnes informovala v tiskové zprávě. Rozsah služeb pro občany by tak měl podle správy zůstat stejný. Zástupci obcí a samospráv změny kritizují s tím, že plánované kroky omezí služby v regionech a navíc se tím centralizuje státní správa.

Česka pojišťovna a pojišťovna Generali se do konce roku propojí

Česka pojišťovna (ČP) a pojišťovna Generali, které v Česku působí v rámci světové pojišťovací skupiny Generali, propojí své aktivity. Pojistné portfolio pojišťovny Generali se do konce letošního roku stane součástí ČP. Ponese nový název Generali Česká pojišťovna. Nyní Česká pojišťovna vede nezbytná jednání s regulátorem.

PRŮZKUM: Půl pro, půl proti. Češi se v názoru na prohlubování evropské integrace neshodují

Češi jsou rozdělení v názoru na to, zda by se měla dál prohlubovat evropská integrace. Pro větší integraci je 45 procent lidí, tedy stejně jako lidí, kteří další integraci odmítají. Ukazuje to průzkum, který pro projekt Moje Evropa exkluzivně zpracovala agentura Median.