Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Liberec zpracovává analýzu, kolik školních bazénů bude potřebovat

 
neděle, 15. září 2019, 09:45

Liberec by měl zhruba do dvou měsíců vědět, jakou perspektivu mají současné školní bazény ve městě. Nechává si kvůli tomu zpracovat analýzu jejich využitelnosti. Na jejím základě podle náměstka primátora pro správu majetku Jiřího Němečka (ANO) budou postupovat při jejich opravách a modernizaci. „Zhruba nějakých pět milionů korun bychom byli rádi, kdyby se nám na to podařilo ročně z rozpočtu vyčlenit," řekl.

Liberec má tři funkční kryté školní bazény, které jsou na základních školách Dobiášova, Sokolovská a Ještědská. V průměru mají na délku 12 metrů, široké jsou sedm metrů a hluboké metr. Ročně na jejich údržbu město vydává asi 340 tisíc korun, všechny jsou v tuto chvíli provozuschopné.

„Studie by měla říci, jakou kapacitu bazénových ploch bude Liberec do budoucna potřebovat včetně velkého bazénu na zajištění veřejného plavání, na zajištění školního plavání," uvedl náměstek primátora pro školství Ivan Langr (Starostové pro Liberecký kraj). Podle něj nevědí, jaké výsledky studie přinese. „Může z ní vylézt, že potřebujeme všechno, co ve městě je. Může se také stát, že ve studii bude napsáno, že některou z těch kapacit třeba už nebudeme potřebovat. To neumíme odhadnou," dodal.

Bazény v Liberci

Ve stotisícovém Liberci je kromě školních bazénů a akvaparku v Centru Babylon už jen městský plavecký stadion, který ale čeká nákladná rekonstrukce. Jeho oprava za stovky milionů korun by měla začít do poloviny roku 2021. Práce potrvají zhruba rok a půl a po dobu rekonstrukce by měl zůstat v provozu jen menší bazén v přístavbě vybudované před sedmi lety. V Liberci býval ještě školní bazén na ZŠ Švermova ve Františkově, který ale nechalo město uzavřít před více než deseti lety.

Napsal(a) ČTK | Foto Bazén Liberec
 


 

Kam dál?

V Libereckém kraji žilo v polovině letošního roku 442 943 lidí

sobota, 14. září 2019, 13:23

Liberecký kraj měl v polovině letošního roku 442.943 obyvatel, což je o 587 víc než na začátku roku. Nové obyvatele kraj získal...

V Libereckém kraji přibylo dětí, které mají ve škole obědy zdarma

sobota, 14. září 2019, 08:34

V Libereckém kraji přibylo dětí, které mají ve škole obědy zdarma. Zatímco před pěti lety na začátku projektu kraj přispíval na...

Liberec by měl díky průzkumu lépe znát své podzemí

sobota, 14. září 2019, 07:23

Liberec by měl díky průzkumu lépe znát své podzemí až do hloubky 200 metrů. Získaná data by mu měla pomoci při plánování...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi na západoněmecké ambasádě v Praze, přes níž se od jara pokoušely dostat na Západ tisíce východních Němců. Podle historika Oldřicha Tůmy z Ústavu pro soudobé dějiny tím uspíšila pád berlínské zdi. Praha a východní Berlín byly přitom do poslední chvíle blízcí spojenci, kteří si přáli udržení statu quo.

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

Více než polovina Čechů je nadále přesvědčena o tom, že kvalita výuky na českých školách je dobrá. Nejlépe z hodnocení vycházejí stejně jako v předchozích letech gymnázia a základní školy. Na opačném konci žebříčku jsou odborné školy, přesto se jejich hodnocení od loňského roku mírně zlepšilo. Vyplynulo to z průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM), které jeho výsledky poskytlo.

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o výhrách u obchodníků nebo nabízejí výhodnou koupi zboží a od zákazníků se snaží vylákat čísla platebních karet a následně peníze. Novináře o tom dnes informovala mluvčí internetového prodejce Alza.cz Patricie Šedivá. Útok se podle ní týkal i dalších prodejců, třeba dm drogerie. Český rozhlas Radiožurnál uvedl, že podvodníci se vydávali také za zástupce řetězců Penny Market a Tesco.