Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Liberec zpracovává analýzu, kolik školních bazénů bude potřebovat

 
neděle, 15. září 2019, 09:45

Liberec by měl zhruba do dvou měsíců vědět, jakou perspektivu mají současné školní bazény ve městě. Nechává si kvůli tomu zpracovat analýzu jejich využitelnosti. Na jejím základě podle náměstka primátora pro správu majetku Jiřího Němečka (ANO) budou postupovat při jejich opravách a modernizaci. „Zhruba nějakých pět milionů korun bychom byli rádi, kdyby se nám na to podařilo ročně z rozpočtu vyčlenit," řekl.

Liberec má tři funkční kryté školní bazény, které jsou na základních školách Dobiášova, Sokolovská a Ještědská. V průměru mají na délku 12 metrů, široké jsou sedm metrů a hluboké metr. Ročně na jejich údržbu město vydává asi 340 tisíc korun, všechny jsou v tuto chvíli provozuschopné.

„Studie by měla říci, jakou kapacitu bazénových ploch bude Liberec do budoucna potřebovat včetně velkého bazénu na zajištění veřejného plavání, na zajištění školního plavání," uvedl náměstek primátora pro školství Ivan Langr (Starostové pro Liberecký kraj). Podle něj nevědí, jaké výsledky studie přinese. „Může z ní vylézt, že potřebujeme všechno, co ve městě je. Může se také stát, že ve studii bude napsáno, že některou z těch kapacit třeba už nebudeme potřebovat. To neumíme odhadnou," dodal.

Bazény v Liberci

Ve stotisícovém Liberci je kromě školních bazénů a akvaparku v Centru Babylon už jen městský plavecký stadion, který ale čeká nákladná rekonstrukce. Jeho oprava za stovky milionů korun by měla začít do poloviny roku 2021. Práce potrvají zhruba rok a půl a po dobu rekonstrukce by měl zůstat v provozu jen menší bazén v přístavbě vybudované před sedmi lety. V Liberci býval ještě školní bazén na ZŠ Švermova ve Františkově, který ale nechalo město uzavřít před více než deseti lety.

Napsal(a) ČTK | Foto Bazén Liberec
 


 

Kam dál?

V Libereckém kraji žilo v polovině letošního roku 442 943 lidí

sobota, 14. září 2019, 13:23

Liberecký kraj měl v polovině letošního roku 442.943 obyvatel, což je o 587 víc než na začátku roku. Nové obyvatele kraj získal...

V Libereckém kraji přibylo dětí, které mají ve škole obědy zdarma

sobota, 14. září 2019, 08:34

V Libereckém kraji přibylo dětí, které mají ve škole obědy zdarma. Zatímco před pěti lety na začátku projektu kraj přispíval na...

Liberec by měl díky průzkumu lépe znát své podzemí

sobota, 14. září 2019, 07:23

Liberec by měl díky průzkumu lépe znát své podzemí až do hloubky 200 metrů. Získaná data by mu měla pomoci při plánování...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

V čele víkendové návštěvnosti kin zůstal americký Joker

Největší návštěvnost v českých kinech o víkendu zaznamenal stejně jako o týden dřív americký thriller Joker. Film o zrození odvěkého rivala komiksového hrdiny Batmana vidělo od čtvrtku do neděle 78 tisíc diváků a jeho tržby činily 13,4 milionu korun. Na druhém místě skončila novinka v podobě amerického akčního filmu Blíženec a třetí nejnavštěvovanější byl britský rodinný film Ovečka Shaun ve filmu: Farmageddon. Vyplývá to z informací na webu Unie filmových distributorů.

VIDEO: Kopání i elektrické výboje. Skrytá kamera zachytila zacházení se zuboženými zvířaty

Při pohledu na video, které od minulého týdne koluje internetem, zůstává rozum stát. Skrytá kamera zaznamenala na jatkách ve Všeticích ve středních Čechách brutální zacházení se zvířaty. Případem se už zabývá krajská veterinární správa, kam podnět podalo sdružení Zvířata nejíme, které záběry natočené letos v létě rozeslalo do médií.

Stát se nemusí omlouvat za výroky Zemana o Peroutkovi, určil soud

Stát se prostřednictvím ministerstva financí nemusí omlouvat vnučce novináře Ferdinanda Peroutky za výroky, které o žurnalistovi pronesl prezident Miloš Zeman. Dnes o tom rozhodl soud, verdikt však není pravomocný. Vnučka Terezie Kaslová nadále trvá na tom, aby omluvu zveřejnilo na webu jak ministerstvo, tak i Hrad. Věc proto bude řešit ještě pražský městský soud. Zeman je ve sporu na vlastní žádost vedlejším účastníkem, k soudnímu jednání ale nechodí.